Drukarka do domu

wcpicker

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Grudnia 2012
Posty
954
Reakcje/Polubienia
121
Miasto
Łódzkie
Szukam drukarki do domu.
Nieczęsto drukujemy, prawie zawsze w czerni. Myślałem o Brother j105 ale nie mieści się w miejscu przeznaczenia ( musi mieć głębokość nie większą niż 335mm )
skaner mogę dokupić osobno. Ma to być urządzenie na lata, z możliwością taniego druku.
Musi posiadać Wi-fi
Chciałbym się zamknąć w cenie 500zł
 
Ostatnia edycja:

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9844
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.

wcpicker

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Grudnia 2012
Posty
954
Reakcje/Polubienia
121
Miasto
Łódzkie
Nie napisałem ale trochę się zraziłem do HP, oczywiście poczytam i się zastanowię. Co myślicie o Brother DCP-1623WE
Pasuje mi wymiarami, jest wielofunkcyjna, mono i do tego zdaje się że tani druk. Nigdy nie miałem laserówki i nie wiem czy mogą mieć problemy z tonerami przy raczej nie częstym użytkowaniu
 

hansik

Wygadany
Dołączył
21 Wrzesień 2015
Posty
40
Reakcje/Polubienia
109
Według mnie do druku w czerni warto rozważyć kupno używki typu hp lj1022n lub hp p2055dn (ta druga dodatkowo z duplexem ale gabarytowo większa, może nie pasować) i połączyć z jakimś access pointem. Przed chwilą wyszperałem te drukarki w sklepach (odpowiednio z trzymiesięczną i półroczną gwarancją za 199 i 350 zł z tonerem. I żeby nie było ;-) Sam jakiś czas temu kupiłem za ok. 150zł z tonerem i od długiego czasu używam 1022n (druk sporadyczny chociaż czasem konieczny i do tej pory nie musiałem wymieniać tonera). Nie ma problemu z zasychaniem atramentu, koszty druku ok, żywotność sprzętu też bardzo dobra. Nie namawiam, tylko poddaję pod rozwagę. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

wcpicker

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Grudnia 2012
Posty
954
Reakcje/Polubienia
121
Miasto
Łódzkie
Tu masz recenzję:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Wygląda na to, że to niezła laserówka w tej cenie :)
Tak zaczynam szukać opinii o niej i zauważyłem że ktoś napisał że wymienny bęben to nie zaleta, jestem zielony jeżeli chodzi o laserówki, dobrze kojarzy mi się firma brother i ten model pasuje wymiarami, bo brothery zazwyczaj są głębsze a ten na styk.pasuje, tylko co z tym bęben?
 

lugger

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Wrzesień 2010
Posty
646
Reakcje/Polubienia
1407
Ładnych lat temu korzystałem z kilku hp, ale stare się zużyły a nowe niestety delikatnie mówiąc doprowadzały mnie do nerw :) Przerzuciłem się na Brothery za sugestią kolegi i to właśnie j105. Mam ich 5 sztuk i o ile dobrze pamiętam najstarsza ma 4 lata, drukuję dosyć dużo, tusze wymieniam - hm........ bardzo rzadko, zacięć papieru nie kojarzę. Oczywiście u Ciebie nie wchodzą 105 w grę ze względów wymiarowych, ale myślę, że jako firmę Brother mogę z czystym sumieniem polecić.
 

wcpicker

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Grudnia 2012
Posty
954
Reakcje/Polubienia
121
Miasto
Łódzkie
Brother dcp-1623 WE jednak nie zmieści się, zabrakło 1cm w szafce. Zdecydowałem że drukarka może stać na półce w pokoju córki.
Więc poproszę o pomoc w wyborze, wymienię jakie cechy powinna mieć.
Urządzenie wielofunkcyjne laserowe monochromatyczne, Wi-Fi, mile widziana szuflada na papier, mile widziany podajnik adf, cena do 700zł
 

lugger

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Wrzesień 2010
Posty
646
Reakcje/Polubienia
1407
Jak dużo nie drukujesz i nie ma już znaczenia wielkość to może nie upieraj się przy mono laserze i ponownie rozważ 105. Kolor zawsze wcześniej czy później się przyda. Koszty eksploatacyjne są znikome, podajnik papieru jest, konfiguracja wifi - bajecznie prosta.
 

wcpicker

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Grudnia 2012
Posty
954
Reakcje/Polubienia
121
Miasto
Łódzkie
W atramentówce obawiam się zaschnięcia głowicy, w ciągu 10 lat padły mi z tego powodu 3 drukarki. Kolor naprawdę się nie liczy. Chciałbym kupić coś o czym mogę zapomnieć że jest a co jakiś czas coś wydrukować.
Jak to jest z tymi zamiennikami do laserów, czy wszystkie drukarku tolerują, bo w atramentówkach hp jest z tym problem
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19140
Reakcje/Polubienia
55665
Brother dcp-1623 WE jednak nie zmieści się, zabrakło 1cm w szafce. Zdecydowałem że drukarka może stać na półce w pokoju córki.
Więc poproszę o pomoc w wyborze, wymienię jakie cechy powinna mieć.
Urządzenie wielofunkcyjne laserowe monochromatyczne, Wi-Fi, mile widziana szuflada na papier, mile widziany podajnik adf, cena do 700zł
Jeśli już nie zależy ci na wymiarach, to może ten model będzie odpowiedni: Brother MFC-L2712DW.
Tu jest recenzja:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


W tym modelu można używać zamienników i wtedy koszt wydruku wynosi 4gr.
Toner zamienny TN-2421 (wydajność: 3000str) – 115zł – np. firmy Quantec (4gr/str)
Bęben zamienny (jednostka bębna) DR-2401 (wydajność: 12000str) – 69zł – np. firmy Quantec
 
Do góry