Drukowanie z telefonu na drukarce USB (bez wifi) podłączonej do Funboxa (z wifi)

vitio

Bardzo aktywny
Dołączył
4 Styczeń 2012
Posty
188
Reakcje/Polubienia
119
Witam,
mam drukarkę podłączoną przez USB do routera (jest to Funbox 3.0).
Drukarka (Canon Pixma MX320) nie ma modułu wifi.
Czy jest jakaś (bezpieczna) aplikacja na telefon z Androidem (podłączony do tej samej sieci domowej, co ta drukarka), która poprzez wpisanie ip przypisanego tej drukarce (lub jakąś inną czynnością) umożliwiałaby wysłanie żądania wydruku z tego telefonu?
Czytałem coś o Google Cloud Print, ale ta funkcjonalność ma zniknąć z końcem tego roku.
Z góry dziękuję za pomoc
 
Ostatnia edycja:

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4333
Reakcje/Polubienia
5734
Miasto
To tu to tam....
Witam,
mam drukarkę podłączoną przez USB do routera (jest to Funbox 3.0).
Drukarka (Canon Pixma MX320) nie ma modułu wifi.
Czy jest jakaś (bezpieczna) aplikacja na telefon z Androidem (podłączony do tej samej sieci domowej, co ta drukarka), która poprzez wpisanie ip przypisanego tej drukarce (lub jakąś inną czynnością) umożliwiałaby wysłanie żądania wydruku z tego telefonu?
Czytałem coś o Google Cloud Print, ale ta funkcjonalność ma zniknąć z końcem tego roku.
Z góry dziękuję za pomoc
:jaranko nie napisze o uzywaniu gugla....
sprawdz co moze to:
1.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

jesli za malo funkcji, to zastosuj to:
2.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

vitio

Bardzo aktywny
Dołączył
4 Styczeń 2012
Posty
188
Reakcje/Polubienia
119
Dzięki za próbę pomocy.
Oczywiście szukałem w google, ale czasem trudno przewidzieć co dokładnie szukać. A czasem ktoś po prostu kojarzy możliwe rozwiązanie.
Niestety, w tych aplikacjach nie ma opcji związanych z wysyłaniem druku z telefonu do drukarki podłączonej po USB do routera.
 
Ostatnia edycja:

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4333
Reakcje/Polubienia
5734
Miasto
To tu to tam....
Dzięki za próbę pomocy.
Oczywiście szukałem w google, ale czasem trudno przewidzieć co dokładnie szukać. A czasem ktoś po prostu kojarzy możliwe rozwiązanie.
Niestety, w tych aplikacjach nie ma opcji związanych z wysyłaniem druku z telefonu do drukarki podłączonej po USB do routera.
A spoko, probowales czy to:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Ci poleci?
Darmowa wersja umozliwia wydruk strony testowej.
Twoja drukarka, niestety, jako wbudowane wprost widzi tylko urzadzenia pictbridge.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55838

vitio

Bardzo aktywny
Dołączył
4 Styczeń 2012
Posty
188
Reakcje/Polubienia
119
Dziękuję bardzo @spamtrash i @Grandalf :)
Obie propozycje bardzo fajne.
Wypróbowałem tę pierwszą opcję czyli Printer 2 Go i po użyciu opcji ustawienia ręcznego działa :) Czasem co prawda stwierdza, że nie widzi drukarki, ale po ponownym dodaniu znowu widzi i wysyła przez wifi żądanie drukowania do drukarki podłączonej pod usb routera - czyli jakby drukarka bez wifi robi się jakby drukarką wifi ;) Z innymi aplikacjami ze sklepu Play to mi się nie udawało.
PaperCut Mobility Print też wygląda na bardzo fajną opcję, zwłaszcza gdy ma się więcej urządzeń, które miałyby korzystać z drukarki.
Dzięki za wskazówki i miłego Sylwestra :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry