EAC-Dzielenie pliku WAV na kawałki-Arkusz Dyrektyw

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2236
Reakcje/Polubienia
789
Miasto
Hajnówka
Do automatycznego podziału dużego pliku w formacie wav, zawierającego kilkanaście utworów muzycznych oddzielonych od siebie ciszą najlepiej użyć starego, sprawdzonego programu EAC/ Warunkiem jest by plik wav był plikiem stereofonicznym, nieskompresowanym o częstotliwości próbkowania 44.1 kHz.

Instalator dobrze działającej starszej wersji EAC-a możesz pobrać stąd, program jest darmowy

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

pss

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
16 Październik 2010
Posty
1127
Reakcje/Polubienia
62
I do każdego utworu mam dopisywać tytuł i wykonawcę? Nie prościej użyć pliku CUE czy jak kto woli arkuszu dyrektyw który został stworzony przez program w trakcie scalania płytki. Jeżeli niema to zawsze można zaciągnąć :jezyk ( kiedyś sam pisałem jak nie było, ale dzisiaj mi się niechce :klawik.
Warunkiem jest by plik wav był plikiem stereofonicznym, nieskompresowanym o częstotliwości próbkowania 44.1 kHz.
Nie słyszałem by ktoś miał problemy z wersją mono :scratch
Dobra rada dla osób bawiących się tym programem to by arkusz dyrektyw znajdował się na partycji systemowej :szef
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2236
Reakcje/Polubienia
789
Miasto
Hajnówka
EAC nie obsługuje plików z jednym kanałem, czyli plików mono,nie obsługuje też innych częstotliwości próbkowania niż 44100. Wspomniany plik CUE jest właśnie wygenerowanym przez program arkuszem dyrektyw. Fajnie jeśli mamy do czynienia z plikiem znanym,zgranym z konkretnej płyty i z wygenerowanym wcześniej plikiem CUE, wówczas nic prostszego jak tylko podzielić plik na utwory z nazwami zapisanymi w arkuszu CUE. Pokazałem jednak pracę z plikiem WAV pochodzącym z nieznanego źródła i jak ten plik najprościej, automatycznie podzielić na pojedyncze utwory. Kwestia tytułów i wykonawców jest sprawą drugorzędną, zresztą jest również możliwość zamontowania arkusza dyrektyw CUE w napędzie wirtualnym i za pomocą połaczenia się z bazą internetową danych o płytach automatyczne ściągnięcie i nazwanie poszczególnych utworów, o ile oczywiście składanka utworów w pliku nie jest przypadkowym dziełem a konkretnym obrazem konkretnej płyty.
Fimik powstał zresztą na konkretną prośbę jednego z użytkowników Bloga : Programy za darmo

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Autor: Ponury Rumcajs dnia 14.07.12 o godz. 16:19
Chciałbym podzielić (automatycznie) na kawałki jeden wieeelki plik audio, tak aby z jednego pliku uzyskać kilka osobnych plików z piosenkami i np móc sobie utworzyć listę odtwarzania. Czy ten program wykrywa ciszę?
Zna ktoś jakiś program, który tu pomoże?
 

Ponury Rumcajs

Bardzo aktywny
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
444
Reakcje/Polubienia
75
Miasto
Rzacholecki Las :D
@Emmers
Właściwie to podałeś tutaj dokładnie tego czego szukałem i dokładnie to co chciałem osiągnąć :)
Bardzo mi się przydadzą dane odnośnie częstotliwości próbkowania, audio więc będę przechwytywał korzystając z częstotliwości 44100 KHz a nie jak do tej pory tej wyższej. Cieszy mnie też fakt, że mogę tą całą operację wykonać programem, którym najczęściej wypalam pliki audio. Wiem, że EAC jest bardzo dokładny a mi zależało właśnie na dokładności.
Wielkie dzięki za pomoc. :piwko Twoj film i posty bardzo mi pomogły. :ok
Za chwilę biorę się do dzieła :)
Pozdrawiam. :dziękuję

@pss
Właśnie nie mogę użyć pliku CUE, nie mogę go też raczej go zaciągnąć z neta, bo ten plik akurat nie jest kopią płyty pobranej z sieci.
Na szczęście nie będę miał problemu z plikami mono, ponieważ w sumie ich nie używam :)
Pozdr.
 
Do góry