Jak pozbyć się strony startowej portaldosites.com…

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2236
Reakcje/Polubienia
789
Miasto
Hajnówka
Jak pozbyć się uciążliwej strony startowej portaldosites.com… Poradę można zastosować i do innych tego typu uciążliwych stron startowych w przeglądarkach.
02.jpg


Internet Explorer
1 - Otwórz przeglądarkę IE
2-Menu "Narzędzia-> Opcje internetowe", Otwórz panel "Opcje internetowe"
3 - Kliknij zakładkę "Ogólne"
4 - Usuń link strony głównej portaldosites i ustaw nowy link np. do strony Google

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. Kliknij przycisk "Zastosuj"
5 - Kliknij przycisk "Ustawienia" w obszarze "Wyszukiwanie", otwórz "Zarządzanie dodatkami"
6 - Usuń portaldosites, a następnie zamknij "Zarządzaj dodatkami"
7 - Kliknij przycisk "Zastosuj" lub "OK" w oknie Opcje internetowe, aby zapisać zmiany


Firefox
1 - Otwórz przeglądarkę Firefox
2 - Menu "Narzędzia-> Opcje-> Otwórz panel "Opcje"
3 - Kliknij zakładkę "Ogólne"
4 -W obszarze Uruchamianie Usuń link strony głównej portaldosites i ustaw nowy link np. do strony Google

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. Kliknij przycisk "OK"
5 - Menu "Narzędzia--> Dodatki" otwórz "Menedżer dodatków" --> Rozszerzenia
6 - Kliknij przycisk "Usuń" znajdujący się po prawej stronie portaldosites. Zamknij stronę z dodatkami.
7 - Wybierz "Zarządzaj wyszukiwarkami" w rozwijającej się liście wyszukiwania
8 - Usuń portaldosites, a następnie kliknij "OK"
9 - Restartuj przeglądarkę Firefox


Google Chrome
1 - Otwórz przeglądarkę Chrome
2 - Kliknij "Dostosowanie i kontrolowanie Google Chrome" w prawej górnej części strony
3 - Wybierz Ustawienia -> kliknij "Wybierz strony w obszarze "Po uruchomieniu" " Usuń link strony głównej portaldosites i ustaw nowy link np. do strony Google

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. Kliknij przycisk "OK"
4 - Kliknij przycisk "Zarządzaj wyszukiwarkami" w obszarze Wyszukiwanie ->usuń portaldosites , a następnie kliknij "Gotowe"
5 - Kliknij "Dostosowanie i kontrolowanie Google Chrome> Narzędzia-> Rozszerzenia"
6 - Usuń "portaldosites"
7 - Restartuj przeglądarkę Chrome

Odinstaluj skróty
1 - Znajdź wszystkie skróty przeglądarek (IE, Firefox, Chrome) we wszystkich lokalizacjach na komputerze, nie ogranicza j się do pulpitu i menu start
2 - Na każdym z nich kliknij prawym przyciskiem myszy, wybierz Właściwości.
3 - Usuń portaldosites w obszarze Element docelowy w zakładce Skrót

Po tych wszystkich czynnościach uruchom komputer ponownie.
 
A

Anonymous

Ta strona wygląda identycznie jak WVO6 i tak samo się ją zresztą usuwa



Czytając Twój poradnik mam wrażenie, że wzorowałeś się właśnie na tym filmie :) Tak czy siak takie poradniki są przydatne bo takie podmienianie strony startowej może doprowadzić do szału
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2236
Reakcje/Polubienia
789
Miasto
Hajnówka
Ola napisał:
Ta strona wygląda identycznie jak WVO6 i tak samo się ją zresztą usuwa

Czytając Twój poradnik mam wrażenie, że wzorowałeś się właśnie na tym filmie :) Tak czy siak takie poradniki są przydatne bo takie podmienianie strony startowej może doprowadzić do szału

Nie wzorowałem się na żadnym filmie. Ostatnio po prostu pomagałem usuwać podaną wcześniej stronę startową. A wcześniej usuwałem podobną metodą inne uciążliwe strony.

Alexander napisał:
A czy w tym wypadku nie wystarczy tylko sam Adw.Cleaner?

Bardzo ważna jest końcowa faza modyfikacji skrótów do przeglądarek. Najlepiej jest je zastąpić nowymi. W przeciwnym wypadku inne czynności na niewiele się zdadzą. Nawet Adw.Cleaner, tym bardziej, że ten ostatni często usuwa przydatne kafelki z Windows 8, choćby Pulpit czy Sklep, uważając, że skróty (kafelki) prowadzą do nikąd czyli sa nieprzydatne a wręcz niebezpieczne. Podobnie również działa program Error Killer., który wykrywa i usuwa masę błędów z rejestru systemowego i przy okazji standardoiwe kafelki w Windows 8.
 
Do góry