Jak zaktualizować system Windows 11 do wersji 22H2 za pomocą obrazu ISO

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19192
Reakcje/Polubienia
55820
Windows-11-22H2-installation-complete.jpg

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1662
Reakcje/Polubienia
1752
Jak dla mnie aktualizacja placebo!
Chyba, że ktoś zaktualizuje używając ISO z kanału Insider Preview Beta, to tam są nowości, tylko są i nie w pełni skończone rzeczy.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19192
Reakcje/Polubienia
55820
Jak dla mnie aktualizacja placebo!
Chyba, że ktoś zaktualizuje używając ISO z kanału Insider Preview Beta, to tam są nowości, tylko są i nie w pełni skończone rzeczy.

Przecież Microsoft udostępnił już ISO 22H2 oficjalnie więc po co kanał Insider?

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1662
Reakcje/Polubienia
1752
Tak jak pisałem oficjalny update nie zawiera pewnych funkcji, którymi Microsoft chwalił się przy okazji wersji Beta. Chodzi o rozszerzone funkcje Exploratora, paska zadań oraz menu Start. Te mają się pojawiać stopniowo w mniejszych aktualizacjach w kolejnych miesiącach.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19192
Reakcje/Polubienia
55820
Tak jak pisałem oficjalny update nie zawiera pewnych funkcji, którymi Microsoft chwalił się przy okazji wersji Beta. Chodzi o rozszerzone funkcje Exploratora, paska zadań oraz menu Start. Te mają się pojawiać stopniowo w mniejszych aktualizacjach w kolejnych miesiącach.

Ok, niektórych funkcji nie zdążyli wdrożyć w tym wydaniu ale będą one na przełomie
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
i listopada

A oto opis zmian:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1662
Reakcje/Polubienia
1752
Do końca października aktualizacja 22H2 ma być udostępniana kolejnym użytkownikom „falami”. Jest to o tyle śmieszne, że np. Apple udostępnia aktualizacje wszystkim na raz. I jakoś nie stanowi to problemu logistycznego.
W przypadku Windows nie jestem pewien, czy na gwiazdkę będę miał drag&drop plików na ikonę programu w pasku zadań, czy możliwość przypięcia folderu do paska. O wyłączeniu „proponowanych” w menu Start już nie ma co wspominać.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19192
Reakcje/Polubienia
55820
Apple udostępnia aktualizacje wszystkim na raz. I jakoś nie stanowi to problemu logistycznego.

Apple aktualizuje praktycznie swój sprzęt więc łatwiej to wcześniej przetestować. A konfiguracji na Windowsa jest multum.
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1662
Reakcje/Polubienia
1752
Chyba nie zdajesz sobie jak wielu modeli komputerów iMac, iMac Pro, Mac Mini, Mac Studio, Mac Pro, MacBook, MacBook Pro to dotyczy. Zarówno tych na procesorach Intel Pentium, Xeon, Apple M1 czy M2. A także ilu jest użytkowników Hackintoshy z procesorami AMD i Intel w różnych konfiguracjach ;-)
Możesz sobie MacOS postawić na maszynie virtualnej czy nawet pobrać gotowy działający obraz systemu i natychmiast po opublikowaniu aktualizacji macOS pobrać ją i zainstalować.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19192
Reakcje/Polubienia
55820
iMac, iMac Pro, Mac Mini, Mac Studio, Mac Pro, MacBook, MacBook Pro

Jak pisałem to sprzęt Appla

A także ilu jest użytkowników Hackintoshy z procesorami AMD i Intel w różnych konfiguracjach ;-)

Przypuszczam (mogę się mylić) że jest ich mały odsetek, bo większość fanów Appla kupuje ich sprzęt.

P.S. I na tym może zakończmy. Wyraziliśmy swoje opinie i tyle ;)
 
Do góry