Keriver 1- Click Restore Pro i błąd w dzienniku zdarzeń.

A

Anonymous

Witam, zainstalowałem właśnie K1-CRP i niby wszystko ok. W programie kopia tworzy się bez żadnych błędów, natomiast w dzienniku zdarzeń w trakcie wykonywania kopi pojawia się następujący błąd:
Błąd Usługi kopiowania woluminów w tle: nieoczekiwany błąd podczas badania interfejsu IVssWriterCallback. hr = 0x80070005, Odmowa dostępu.
. To jest często spowodowane przez niepoprawne ustawienia zabezpieczeń w procesie zapisującym lub żądającym.

Operacja:
Zbieranie danych modułu zapisującego

Kontekst:
Identyfikator klasy modułu zapisującego: {e8132975-6f93-4464-a53e-1050253ae220}
Nazwa modułu zapisującego: System Writer
Identyfikator wystąpienia modułu zapisującego: {af047a6a-02b2-42cc-8ddf-167b64e0da47}
I coś mi się zdaję że kopia nadaję się na śmietnik :??
Paragon np. po zakończeniu tworzenia kopi każe sprawdzać dziennik pod względem takich błędów.
Może ktoś doradzi czym ten błąd jest spowodowany.
System to Windows 7 x64 SP1.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35555
Reakcje/Polubienia
24589
Miasto
Trololololo
Wiesz, dobrze było by gdybyś zmienił język na EN i ten błąd podesłał do supportu ( gość kuma po EN ale po Polsku już nie ),

support(małpa)keriver.com

Napisz jaki Windows , może z czymś się żre u ciebie.Czy podczas tworzenia kopii startuje ci usługa Volume Shadow Service ?

Widzę że mam parę byków do poprawki w tłumaczeniu :p
 
A

Anonymous

Może trochę nie jasno napisałem ten błąd pojawia się w systemowym dzienniku zdarzeń w logach z programu jest wszystko ok, usługa startuje, zamykanie dysku (czy tam na odwrót :D ) i kopia się tworzy. W programie nie wywala żadnych błędów.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35555
Reakcje/Polubienia
24589
Miasto
Trololololo
TGC1l.jpg


Na Xpeku mam jak na foto - ręczny - czyli odpala jak coś tego wymaga, ale to raczej nie wina Kerivera tylko coś z systemem. Skoro Keriver nie sygnalizuje że kopia jest walnięta to pewnie jest dobra, więc spróbuj może przywrócić kopię którą utworzyłeś za pomocą Kerivera, jeśli wszystko będzie grało to znaczy że Windows ma swoje złe dni :p
 

FARMER

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
1 Lipiec 2010
Posty
948
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Piernikowo
A może masz wyłączoną jakąś usługę systemową od której jest zależny Keriver? Ja miałem problem z IDM ,a się okazało że mam wyłączoną usługę bez której nie może normalnie funkcjonować.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35555
Reakcje/Polubienia
24589
Miasto
Trololololo
Ja bym sprawdził czy ta kopia działa, jeśli tak to olał to co wywala dziennik zdarzeń.Sprawdziłem u siebie i też mam jakieś błędy ale wszystko działa.
 
A

Anonymous

Kurde trochu się boje :D bo jak coś jest nie tak to cały dzień będę miał jutro wyjęty z życia :dziwak
Otwierałem kopię jako wirtualny dysk i też nie było widać nic niepokojącego.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35555
Reakcje/Polubienia
24589
Miasto
Trololololo
To zrób sobie kopię np Paragonem i w razie czego cofniesz, ale coś mi się wydaje że to wynalazek Billa G. kituje :p
 

pss

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
16 Październik 2010
Posty
1127
Reakcje/Polubienia
62
Mam go od kilku miesięcy ale nigdy błędów nie generował :szok
w przypadku problemów ze startem systemu {czas} warto najpierw zrobić format płytą windowsa średnio raz na dwa miechy, i to bez znaczenia na na rodzaj programu z jakiego korzystamy. Zabieg taki pozwala nam odzyskać sterowniki dysku twardego "nie zmodyfikowane" - w moim przypadku taki zabieg się bardzo sprawdza, nadmienię tylko że dotyczy wszystkich programów do kopiowania systemu które miałem przyjemność przetestować.
 
A

Anonymous

OK. Przywróciłem kopie i niby wszystko wygląda że jest w porządku :D
pss format co dwa miesiące :szok odstaw już lepiej tego kasztelana ;)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35555
Reakcje/Polubienia
24589
Miasto
Trololololo
Czyli Windows Jajca sobie robił, skoro wszystko działa to nie ma co zwracać uwagi na błędy w dzienniku.Cześć z nich pewnie jest spowodowania tweakami systemu , o ile takie robiłeś .
 
Do góry