Który HDD lepszy?

Status
Zamknięty.
A

Anonymous

Cześć,
który dysk twardy jest według Was lepszy SEAGATE ST1000DM003 czy może WD Caviar Green WD10EARX, czytałam już różne opinie na temat obu dysków i osobiście bardziej jestem za kupnem WD, a co jest lepsze Waszym zdaniem?

EDIT:

Jeszcze może być WD CAVIAR BLUE WD10EZEX
 

Eru

Bardzo aktywny
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
584
Reakcje/Polubienia
2
Miasto
Sosnowiec
Na system WD Black lub Blue - Green to na magazyn danych się nadaje :p

Co do WD CAVIAR BLUE WD10EZEX to mam i sprawuje się nie najgorzej.
 

Likwis

Bardzo aktywny
Dołączył
20 Listopad 2010
Posty
1007
Reakcje/Polubienia
2
Miasto
Okolice Krk
Jeśli chodzi o awaryjność to lepsze są WD. Seagate są bardzo awaryjne, choć i WD padają. Tak jak wspomniał Eru, seria Green bardziej na magazyn, nie są za szybkie, w sumie najwolniejsze z wszystkich serii WD. Najszybsze są Blacki i też gwarancja 5 letnia, ale najdroższe. Ja mam WD Blacka i ten WD sprawuje się bardzo dobrze. Seagate który podałaś jest szybszy i bardziej nadaje się na system od tamtego WD-ka, ten właśnie plus przemawia za nim, ale ma krótsza gwarancje. Seagate od jakiegoś czasu na większości dyskach ma roczną gwarancje , WD Green ma 2 letnią . Sama decyduj wolisz dysk z większą gwarancją i mniej awaryjny teoretycznie, czy szybszy dysk :jezyk
Choć w sumie model tego seagate jest udany, ale ten rok gwarancji , to w sumie wielki minus. Co do WD Blue jest kompromisem między jakością a ceną. Jest szybszy od Greena, ale troszkę droższy, ale słabszy od Blacka, taka seria pośrodku można powiedzieć. Ja bym wybierał Blue, nie jest demonem prędkości, ale wolny też nie jest i gwarancja 2 letnia którą możesz przedłużyć o kolejny rok za drobną opłatą i masz 3 lata . :ok
 
Status
Zamknięty.
Do góry