Laptop, w którym wymienisz wszystko

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19140
Reakcje/Polubienia
55665
Framework, kalifornijski startup chce przywrócić normalność w elektronice. Chce zapewnić użytkownikom komputerów możliwość korzystania ze smukłego, ślicznego sprzętu wysokiej klasy i który nie będzie się nadawał do kosza już za kilka lat, czyli modułowy ultrabook dający możliwość samodzielnego serwisu i wymiany podzespołów.


image


image

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Jeśli ten pomysł wypali, to chętnie kupię :zaciesz :lupa
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4275
Reakcje/Polubienia
5690
Miasto
To tu to tam....
Well, idea nie jest nowa.
polecam pobrac maintenance manual do Zbooka 14 G2 od HP. Tylna pokrywa otwierana bez srubokreta, to samo wyjecie baterii zeby wlozyc/wyjac SIM do WWAN, wymiana klawiatury to dwie srubki i 3 lub 4 ZIF connector (w zaleznosci czy podswietlana czy nie) itp, itd:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

dobry kierunek, naprawde dobry.
 

tedi13

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
25 Październik 2010
Posty
315
Reakcje/Polubienia
552
Miasto
okolice Krakowa
Ja mam ultrabooka biznesowego Dell Latitude e7470. Można już teraz samodzielnie go serwisować, no pewnie poza RAM-em i SSD nic nie można zmodernizować, ale wymienić uszkodzone można wszystko, od panelu wyświetlacza po płytę główną. Dokładna Instrukcja Obsługi opisuje czynności jakie należy wykonać
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19140
Reakcje/Polubienia
55665
Ja mam ultrabooka biznesowego Dell Latitude e7470. Można już teraz samodzielnie go serwisować, no pewnie poza RAM-em i SSD nic nie można zmodernizować, ale wymienić uszkodzone można wszystko, od panelu wyświetlacza po płytę główną.
Większość laptopów można samemu naprawić, a tu chodzi o możliwość wybrania komponentów i późniejszą ich modernizację.
 
Do góry