Program Możliwe błędy i problemy przy zwiększaniu partycji

Micx

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2013
Posty
210
Reakcje/Polubienia
197
Witam
Moja partycja systemową z Windows 10 juz nie wyrabia zdarza się że ma bardzo mało wolnego miejsca nawet poniżej Gigabajta
I wpadłem na pomysl żeby powiększyć ją kosztem drugiej partycji podstawowej D gdzie są tylko dane
Mam minitool partition wizard i zanim dam extend chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy
1 jak bardzo jest to niebezpieczne
2vjak dużo jest ryzyko utraty danych
3 ile czasu może potrwać zwiększanie o np. 25 GB dysk hdd
4 czy jest możliwe zrobienie tego pod Windows czy dopiero po reboocie przed startem sydtemu
5 jeśli macie jakieś inne wskazówki to podsuncie
Pozdrawiam i czekam na rady
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35939
Reakcje/Polubienia
25032
Miasto
Trololololo
Witam
Moja partycja systemową z Windows 10 juz nie wyrabia zdarza się że ma bardzo mało wolnego miejsca nawet poniżej Gigabajta
I wpadłem na pomysl żeby powiększyć ją kosztem drugiej partycji podstawowej D gdzie są tylko dane
Mam minitool partition wizard i zanim dam extend chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy
1 jak bardzo jest to niebezpieczne
2vjak dużo jest ryzyko utraty danych
3 ile czasu może potrwać zwiększanie o np. 25 GB dysk hdd
4 czy jest możliwe zrobienie tego pod Windows czy dopiero po reboocie przed startem sydtemu
5 jeśli macie jakieś inne wskazówki to podsuncie
Pozdrawiam i czekam na rady
1.Jest to bezpieczne, masz mikro szanse że coś padnie.
2.Niskie no chyba że podczas zwiększania partycji prąd wyłącza.
3.Nie wiem, zależy raczej ile masz danych na partycji z której będziesz zabierał miejsce.
4.Pod windows ustawiasz co i jak , potem program poprosi o restart systemu i będzie działał.
5.u mnie bez problemów takie operacje robił Easeus, Aomei ale minitool to ta sama liga więc spokojnie da radę.
 

Camel1965

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
8 Wrzesień 2010
Posty
37837
Reakcje/Polubienia
33958
Witam
Moja partycja systemową z Windows 10 juz nie wyrabia zdarza się że ma bardzo mało wolnego miejsca nawet poniżej Gigabajta
I wpadłem na pomysl żeby powiększyć ją kosztem drugiej partycji podstawowej D gdzie są tylko dane
Mam minitool partition wizard i zanim dam extend chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy
1 jak bardzo jest to niebezpieczne
2vjak dużo jest ryzyko utraty danych
3 ile czasu może potrwać zwiększanie o np. 25 GB dysk hdd
4 czy jest możliwe zrobienie tego pod Windows czy dopiero po reboocie przed startem sydtemu
5 jeśli macie jakieś inne wskazówki to podsuncie
Pozdrawiam i czekam na rady
Przy odrobinie umiejętności nie ma żadnego ryzyka utraty danych.
Polecane programy do wykonania pod windows,można też zrobić nośniki samostartujące.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55905
5 jeśli macie jakieś inne wskazówki to podsuncie
Oxy wszystko już raczej ci napisał, ale z twojego opisu widzę że masz dysk hdd, więc warto przed operacją zwiększania zrobić defragmentację. Pozwoli to uporządkować dane i przyspieszy zamierzony proces.
 
Do góry