Na terenie UE komputery i drukarki będą kosztować więcej

vonz

Bardzo aktywny
Dołączył
1 Lipiec 2010
Posty
2095
Reakcje/Polubienia
6
Europejski Trybunał Sprawiedliwości podjął dosyć kontrowersyjną decyzję. Na jej podstawie ceny takich urządzeń jak drukarki atramentowe, laserowe, urządzenia wielofunkcyjne i komputery mogą wzrosnąć.

Sprawcą całego zamieszania jest niemiecka grupa Verwertungsgesellschaft Wort, która na terenie Niemiec zajmuje się walką o tantiemy "z drugiego obiegu", które wypłacane są twórcom, których prace powielane przez osoby prywatne. A na czym są powielane? Na urządzeniach produkowanych przez takie firmy jak Canon, Epson, Fujitsu i HP.

Przedstawiciele Verwertungsgesellschaft Wort chcą, aby powyższe marki płaciły twórcom z bardzo prostego powodu. Otóż, na urządzeniach ich produkcji można skopiować na przykład Grę o Tron R. R. Martina. Departament Sprawiedliwości zgodził się z taką argumentacją i już niedługo każde państwo członkowskie, którego obywatele na własny użytek mogą kopiować prace artystów, musi wprowadzić przepisy umożliwiające wypłacanie tantiemów z tytułu "potencjalnych reprodukcji ich twórczości".

To nie wszystko. Dalej jest jeszcze lepiej.

Trybunał twierdzi również, że drukarek nie da się przecież używać bez podłączenia ich do komputerów. Co z tego? Ano to, że dodatkowa opłata na rzecz twórców pobierana od producentów komputerów prawdopodobnie zostanie niedługo wcielona w życie.

Kto zapłaci za te wszystkie wspaniałe pomysły? Cytując klasyka, który doskonale odnalazłby się w dzisiejszych czasach: - No, Pan zapłaci, Pani zapłaci... Społeczeństwo
zródło:chip.pl
Ceny laptopów i drukarek ostro w górę! Podziękujcie Unii
 
Hornet napisał:
ssl111 napisał:
Myśle że za tym stoi Tusk
Podobnie jak za całą resztą Z Ł A :szef
Uc05L6y.jpg

:szydera :szydera
 
Równie można napisać że za tym stał PIS weźcie się ogarnijcie
Czepiacie się pojeb.... z PO, a tak naprawdę wszystkie te nasze Rządy do d... można sobie wsadzić.
 
polak900 napisał:
Równie można napisać że za tym stał PIS weźcie się ogarnijcie
Czepiacie się po***.... z PO, a tak naprawdę wszystkie te nasze Rządy do d... można sobie wsadzić.
Tak dr.Polak musiałbyś nie być sobą,żeby nie napomknąć o PiS-e,zapomniałeś jeszcze o Moherach :papież .A tak między Bogiem a prawdą POpaprańcy rządzą samodzielnie od ponad 6 lat...to kogo mamy winić za całe ZŁO ?? Kazimierza Jagiellończyka :szydera ?
 
A co lepiej było przed ? Bo ja jakoś nie zauważyłem :)
 
polak900 napisał:
A co lepiej było przed ? Bo ja jakoś nie zauważyłem :)
dr.Polak-proszę Cię...można Ci wszystko zarzucić...ale nie : brak inteligencji.W dwa lata mieli rozwalić UKŁAD ?? Nie wiem czy Armagedon by ich zmiótł w tak krótkim czasie...
 
Nie wdaje się w dywagację polityczne, nie interesuje mnie już kto będzie rządził, mam tylko nadzieję że nie będzie gorzej niż za poprzedników.
 
Back
Do góry