Nadpisywanie wolnego miejsca na dysku ssd

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
Witam. Jak w temacie: chcę sprzedać mojego tableta ale najpierw chcę mieć pewność że nikt nie odzyska moich danych. Pytanie zatem: jak skasować czy nadpisać wolne miejsce albo jaki program do tego użyć aby odzyskanie jakichkolwiek danych było niemożliwe. Chciałbym o ile to możliwe uniknąć ponownego instalowania systemu chcę po prostu "skasować skasowane już pliki "
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35807
Reakcje/Polubienia
24845
Miasto
Trololololo
Witam. Jak w temacie: chcę sprzedać mojego tableta ale najpierw chcę mieć pewność że nikt nie odzyska moich danych. Pytanie zatem: jak skasować czy nadpisać wolne miejsce albo jaki program do tego użyć aby odzyskanie jakichkolwiek danych było niemożliwe. Chciałbym o ile to możliwe uniknąć ponownego instalowania systemu chcę po prostu "skasować skasowane już pliki "
Eeaser i Privazer też ma taką opcję, oba programy są bezpłatne :)
 

PanOK

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
14 Sierpień 2018
Posty
259
Reakcje/Polubienia
363
No nie wiem. Privazer używałem od pierwszej wersji na XP. A w zeszłym roku odzyskałem obrazy z 2007 roku, a zerowałem privazerem kilka razy w każdym roku od 2012. - to był mój pierwszy wpis pod pierwszym privezerenm
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Ze dwa razy były formaty. Płatny isobuster odzyskał mi sporo od 2007 roku.
Jak to robią na pewniaka? Pewnie szyfrują dysk hasłem niedozapamiętania, potem bootowalnym gpartedem formatują i tworzą nową partycję ntfs. Następnie instalują system i nawet kosmiczna inteligencja nie odzyska niczego z tego dysku.
 

Elvis

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
21 Czerwiec 2012
Posty
2304
Reakcje/Polubienia
850
No nie wiem. Privazer używałem od pierwszej wersji na XP. A w zeszłym roku odzyskałem obrazy z 2007 roku, a zerowałem privazerem kilka razy w każdym roku od 2012. - to był mój pierwszy wpis pod pierwszym privezerenm
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Ze dwa razy były formaty. Płatny isobuster odzyskał mi sporo od 2007 roku.
Jak to robią na pewniaka? Pewnie szyfrują dysk hasłem niedozapamiętania, potem bootowalnym gpartedem formatują i tworzą nową partycję ntfs. Następnie instalują system i nawet kosmiczna inteligencja nie odzyska niczego z tego dysku.
Ale chyba z HDD odzyskałeś. Z SSD ciężko cokolwiek odzyskać nawet po zwykłym skasowaniu plików, jeśli działa TRIM.
 

PanOK

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
14 Sierpień 2018
Posty
259
Reakcje/Polubienia
363
Tak, z HDD - a ma przechodzone ponad 50 tys godzin. Jeszcze pc służy czasem.
 

alco

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
1571
Reakcje/Polubienia
648
:hiAomei Partition Assistant ma opcje SSD Secure Erase
 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
Dziękuję wszystkim za pomoc . Znalazłem jeszcze coś takiego
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Czy można to stosować w dyskach ssd?
 
Ostatnia edycja:

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4332
Reakcje/Polubienia
5731
Miasto
To tu to tam....
Dziękuję wszystkim za pomoc . Znalazłem jeszcze coś takiego
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Czy można to stosować w dyskach ssd?
w sumie praktycznie KAZDY program producenta dysku ma plugin zerowania dysku. A to w sumie jest lepsze rozwiazanie bo przykrojone do produktow konkretnego producenta.
 
Do góry