Krótki artykuł o najnowszych zagrożeniach wraz z rysem historycznym ich powstawania oraz krótki poradnik jak unikać ich unikaćCyfrowe krety - najnowsze metody stosowane przez wirusy
Stosując wyrafinowane rozwiązania techniczne, najnowsze wirusy z łatwością przechytrzają użytkownika i mechanizmy zabezpieczające komputer. Wyjaśniamy, jak się maskują i jak się przed nimi bronić.

Całość do poczytania na:Siedem podstawowych rad ochrony przed wirusami
1. Korzystaj z programu antywirusowego. Jeśli zależy ci na kompleksowej ochronie, zaopatrz się w pakiet zabezpieczający.
2. Używając bezpłatnego programu antywirusowego takiego jak Avira Free AntiVirus, avast! Free Antivirus czy AVG Anti-Virus Free Edition, możesz zainstalować dodatkową zaporę sieciową. Wprawdzie zasadniczo wystarcza wewnętrzna zapora Windows, jednak oprogramowanie np. ZoneAlarm Free lub Comodo Personal Firewall zapewnia więcej funkcji.
3. Jeżeli nie używasz kompleksowego pakietu zabezpieczającego, zaopatrz się w narzędzia chroniące przed niebezpiecznymi witrynami. Godne polecenia są m.in. bezpłatne Web of Trust, McAfee SiteAdvisor, Symantec Norton Safe Web Lite i AVG Secure Search.
4. Nie zmieniaj domyślnych ustawień aktualizowania systemu. Gdy Windows aktualizuje się automatycznie, będzie na bieżąco ze wszystkimi poprawkami.
5. Ponadto aktualizuj regularnie wszystkie aplikacje i wtyczki, gdy są dostępne do nich nowe poprawki. Łatają one nowo odkryte luki w zabezpieczeniach.
6. Użytkownicy Windows XP nie powinni pracować w systemie na co dzień zalogowani na koncie z uprawnieniami administratora, lecz zwykłego użytkownika. W przeciwnym razie każdej aplikacji wolno dokonywać dowolnych zmian w systemie.
7. Użytkownikom Windows XP zaleca się utworzyć dodatkowe konto administratora obok konta z ograniczonymi uprawnieniami. Ma ono służyć do celów konserwacyjnych i powinno być koniecznie zabezpieczone hasłem.
Zaloguj
lub
Zarejestruj się
aby zobaczyć!
