Nie mogę sformatować karty SD

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1102
Reakcje/Polubienia
51
Karta mini SD z telefonu.
Pierwsze objawy - informowała, że kończy się miejsce na karcie podczas robienia zdjęć (miałem ustawione zapisuj zdjęcia na karcie)
Wyciągam kartę. Klasyczne formatowanie nie przynosi efektu.
AOMEI partition tez wymięka. Niby formatuje, niby usuwa partycje. I nic. Po włożeniu do telefony wszystko jest nic się nie wymazało.

HDD Low Level
podczas formatownia wyświetla: Format error occured at offset.

Czy macie jakieś inne propozycje? Czy mam niezniszczalna kartę?
 

Quń

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
398
Reakcje/Polubienia
193
I tu mały, logiczny zonk: masz zniszczoną kartę. Nie masz niezniszczalnej karty.

I karta chyba micro SD.
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1102
Reakcje/Polubienia
51
Czyli kart a do kosza i czas na nową?

P.S.
Easeus też nie dał rady. Przełożyłem do innego telefonu (Smasung), też niby formatuje, ale wszystko zostaje, jak usuwam katalog lub plik to niby usuwa i znowu jest widoczny (pozorne usuwanie).
 

Quń

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
398
Reakcje/Polubienia
193
Wyjmij, osusz, zostaw na kilka dni, żeby się ewentualne ładunki błądzące ulotniły, po drodze skopiuj, co się da używając czytnika - być może JEDEN plik nie da się skopiować. Skasuj go. I spróbuj wtedy formatowania. Z kartą już bym nie ryzykował dalszej współpracy.
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1102
Reakcje/Polubienia
51
Wszystko skopiowane (skopiowanie działa bez problemu).
Nawet po podłączeniu do laptop usuwałem pewne foldery. Po włożeniu ponownie kary do telefonu okazuje się, że te foldery nadal istnieją.
Dzięki za radę. Masz rację, aby nie korzystać już z tej karty.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
38427
Reakcje/Polubienia
27150
Miasto
Trololololo
Sprawdzałeś czy możesz skasować jakiś plik z tej karty :??
 

Quń

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
398
Reakcje/Polubienia
193
Próbował... A teraz jest jeszcze do zrobienia próba zapisu jakiegoś gigabajta.
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1102
Reakcje/Polubienia
51
Sprawdzałeś czy możesz skasować jakiś plik z tej karty :??
Po skasowaniu (pozornie znika) i ponownie komputer lub telefon widzi plik lub folder. Zapisać nie można. Telefon informuje, że kończy się miejsce na karcie i np. fotki zapisuje w pamięci wewnętrznej (mimo że zawsze konfigurowałem - zapisuj w na karcie SD). Komputer też nie może nic zapisać.
Ale to co na niej jest bez problemu mogłem zgrać (gdybym nie mógł to mały problem, ponieważ np. fotki automatycznie zapisywane były w tzw. "chmurze".
 

Quń

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
398
Reakcje/Polubienia
193
Odłóż na kilka dni, gdzieś na nasłoneczniony parapet, jakimś spinaczem zewrzyj styki (obojętnie w jakiej kolejności - żeby uziemić układy) - ale nadziei sobie nie rób. Nadszedł jej czas i tyle. Prawdopodobnie poszedł kontroler.
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1102
Reakcje/Polubienia
51
Odłóż na kilka dni, gdzieś na nasłoneczniony parapet, jakimś spinaczem zewrzyj styki (obojętnie w jakiej kolejności - żeby uziemić układy) - ale nadziei sobie nie rób. Nadszedł jej czas i tyle. Prawdopodobnie poszedł kontroler.
Zrobię, jak mówisz - bardziej w ramach ciekawości i eksperymentu.
Jeśli się naprawi to i tak już jej nie zaaplikuję to telefonu.
Dzięki za wszelką pomoc.
 
Do góry