Niebawem nie wymienisz procesora !

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144

rafalp86

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2011
Posty
916
Reakcje/Polubienia
446
Wadą tego rozwiązania jest: spalisz procesor,kupuj nową płytę główną z procesorem :fakolec
 

SE7EN

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
1124
Reakcje/Polubienia
114
Na razie to się tyczy tylko firmy Intel i to nie wszystkich modeli, bo te najmocniejsze na następcę podstawki LGA 2011 będą też robione w mikroarchitekturze Broadwell. U AMD wszystko na razie zostaje po staremu. Takie posunięcie wydaje się dobre, bo większość osób nie zmienia CPU, tylko przechodzi na nową generację PC. Ale pod jednym warunkiem, że pociągnie to za sobą obniżkę ceny.
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Najlepiej niech zintegrują procka z płytą , pamięcią , kartą , nagrywarką i obudową ..wtedy będą mieć pewność że w przypadku awarii np wentylatora kupimy i tak nowy procesor
Takie posunięcie wydaje się dobre, bo większość osób nie zmienia CPU, tylko przechodzi na nową generację PC. Ale pod jednym warunkiem, że pociągnie to za sobą obniżkę ceny.
:facepalm...faktycznie rozwiązanie super... i jeszcze ta wiara w obniżkę cen :p
 
A

Anonymous

remool napisał:
Najlepiej niech zintegrują procka z płytą , pamięcią , kartą , nagrywarką i obudową ..wtedy będą mieć pewność że w przypadku awarii np wentylatora kupimy i tak nowy procesor

remool cicho bo jeszcze ktoś nieodpowiedni Cie usłyszy i wykorzystają Twój pomysł :jezyk

A tak serio to dla mnie to kompletna głupota, jednak nie będę się martwić za w czasu, jak przyjdzie pora to będziemy myśleć jak sobie z tym radzić, a możenie będzie tak źle jak przypuszczamy
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
rafalp86 napisał:
Wadą tego rozwiązania jest: spalisz procesor,kupuj nową płytę główną z procesorem :fakolec
Wiem z doświadczenia, że procesor jest najmniej awaryjnym elementem komputera. Wbrew pozorom nie tak łatwo go "spa;ić". Nawet jeśli mamy uwalony układ chłodzenia to po przegrzaniu procesora komputer po prostu się wyłączy albo nie włączy w ogóle. To , że z czasem procesor zostanie zintegrowany z płytą główną było do przewidzenia.
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
remool napisał(a):Najlepiej niech zintegrują procka z płytą , pamięcią , kartą , nagrywarką i obudową ..wtedy będą mieć pewność że w przypadku awarii np wentylatora kupimy i tak nowy procesor
remool cicho bo jeszcze ktoś nieodpowiedni Cie usłyszy i wykorzystają Twój pomysł :jezyk
Olu niech wykorzystują .... już złożyłem wniosek w urzędzie patentowym :)

A tak serio to dla mnie to kompletna głupota, jednak nie będę się martwić za w czasu, jak przyjdzie pora to będziemy myśleć jak sobie z tym radzić, a możenie będzie tak źle jak przypuszczamy
głupota to za mało powiedziane ....do tej pory kupując płytę z określona podstawka mieliśmy do wyboru kilkanaście procków o różnej wydajności dzięki którym można było odświeżyć platformę i przedłużyć jej żywotność ( nie chodzi mi o PO :szydera ) ...za jakiś czas bardzo prawdopodobnym jest że odbiorą nam tę możliwość ...wymiana procka będzie wiązała się z wymiana połowy komputera ( może okazać się że np ramy niekompatybilne z daną płytą itp )
Ceny raczej tez nie spadną ...zwiększy się zysk producenta po przez obniżenie kosztów produkcji ...a kto zostanie z ręką w nocniku ?? ...jak zwykle konsument
mam nadzieje że AMD ma więcej oleju w głowie i wykorzysta okazje jaka nadarzy się po wprowadzeniu "świetnego " pomysłu prze intela
 
Do góry