Program Obraz ISO Windows 10

Micx

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2013
Posty
210
Reakcje/Polubienia
197
Witam
Stałe jestem posiadaczem 7-letniego laptopa Lenovo g500s z demonem szybkości czyli Celeronem 2rdz 1,9 ghz
Od lutego bodajże Microsoft zaoferowal wreszcie możliwość aktualizacji Windowsa właścicielom sprzętu tej firmy
Wczoraj ja zaczalem i po około 6 godz staniu przez 1,5 godz ekranu z przetwarzaniem aktualizacji laptop się zrestartował i cofnął zmisny
W WU pisze ze aktualizacja nr 1 bo błędy w plikach systemowych no to sfc /scannow poleciał, a 2 problem z antywirem
I tu właśnie mój problem czy ktoś wie skąd można pobrać ISO akt. 2004 bo Microsoft ustawil w WU tak że razem instaluje się 2004 z 20h2 co powoduje prawdopodobnie katastrofy i kolo 13 godz aktualizacji u mnie.
A może jakiś inny pomysł na aktualizacje zamiast ISO czekam na podpowiedzi
Pozdrawiam
 

konarsky

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Kwiecień 2011
Posty
301
Reakcje/Polubienia
478
@Micx Dowolny obraz systemu Windows możesz pobrać przy pomocy narzędzia Windows ISO Downloader. Z doświadczenia jednak powiem iż aktualizacje z Win7 do Win10 stwarzają problemy nie tylko w czasie samego procesu uaktualnienia ale także podczas późniejszego użytkowania systemu. W przypadku gdy po odinstalowaniu programu antywirusowago proces aktualizacji skończy się bez powodzenia proponuję czystą instalację Win10.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4345
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
@Micx : od siebie dodam zyczliwie: podczas instalacji W10 wylacz siec. Byc moze sie wykrzaczy, ale wowczas bedziesz wiedzial ze to wina systemu i trzeba inaczej. Jesli pojdzie, a zacznie sie krzaczyc przy aktualizacjach systemu - bedziesz wiedzial mniej wiecej ktora to i bedziesz miec pole do dzialania.
Poza tym, @konarsky ma racje. Nawet jesli Ci sie uda, to pozostanie kupa niepotrzebnego smiecia.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19208
Reakcje/Polubienia
55894
@konarsky @spamtrash Na czym oparliście tezę, że on aktualizuje Win7 do Win10. Micx pisze jedynie o 7-letnim laptopie, który od lutego ma możliwość aktualizacji okienek do nowszej wersji. Ja przypuszczam, że chodzi o starszą wersję 10 i w lutym jego laptop stał się kompatybilny do nowej aktualizacji.

No chyba że się mylę ;)
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4345
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
@konarsky @spamtrash Na czym oparliście tezę, że on aktualizuje Win7 do Win10. Micx pisze jedynie o 7-letnim laptopie, który od lutego ma możliwość aktualizacji okienek do nowszej wersji. Ja przypuszczam, że chodzi o starszą wersję 10 i w lutym jego laptop stał się kompatybilny do nowej aktualizacji.

No chyba że się mylę ;)
Masz racje. Nie wynika to z postu, aczkolwiek wniosek jest w sumie ten sam z uwagi na wspanialy pomysl MS z roznymi (nie zawsze kompatybilnymi) sterownikami per - 2004 i post - 2004, wnioski sa te same (sam na jednej z maszyn musialem temat ogarniac recznie bo skutek byl taki ze wyladowalem z 3 roznymi sterownikami do bluetootha od Intela, na co swiezo upgradniety system byl uprzejmy zareagowac seria BSOD, przy czym zeby nie bylo za latwo, BSODa powodowal nie wprost sterownik BT, a wewnetrznego huba usb pod ktory toto jest podczepione).
 

Micx

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2013
Posty
210
Reakcje/Polubienia
197
Tak Gandalf masz rację zapomniałem wspomnieć obecnie mam Windows 10 1909
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1668
Reakcje/Polubienia
1766
Polecam zrobienie instalatora WIndows 10 na pendrive za pomocą programu Rufus.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zrobi format pendrive, pobierze wskazaną wersję Windows 10, przygotuje bootowalny instalator.
Jedyne co musisz sprawdzić, czy Twój komp ma aktualny UEFI czy stary BIOS.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19208
Reakcje/Polubienia
55894
Tak Gandalf masz rację zapomniałem wspomnieć obecnie mam Windows 10 1909
:zaciesz
I tu właśnie mój problem czy ktoś wie skąd można pobrać ISO akt. 2004 bo Microsoft ustawil w WU tak że razem instaluje się 2004 z 20h2 co powoduje prawdopodobnie katastrofy i kolo 13 godz aktualizacji u mnie.
Instalkę możesz pobrać z
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
w wersji 2004 - 20H1

0c2dcbdf21da4fca8.jpg

Ta strona tylko generuje linki, a plik jest pobierany z serwerów MS

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Witam
Stałe jestem posiadaczem 7-letniego laptopa Lenovo g500s z demonem szybkości czyli Celeronem 2rdz 1,9 ghz
Od lutego bodajże Microsoft zaoferowal wreszcie możliwość aktualizacji Windowsa właścicielom sprzętu tej firmy
Wczoraj ja zaczalem i po około 6 godz staniu przez 1,5 godz ekranu z przetwarzaniem aktualizacji laptop się zrestartował i cofnął zmisny
W WU pisze ze aktualizacja nr 1 bo błędy w plikach systemowych no to sfc /scannow poleciał, a 2 problem z antywirem
I tu właśnie mój problem czy ktoś wie skąd można pobrać ISO akt. 2004 bo Microsoft ustawil w WU tak że razem instaluje się 2004 z 20h2 co powoduje prawdopodobnie katastrofy i kolo 13 godz aktualizacji u mnie.
A może jakiś inny pomysł na aktualizacje zamiast ISO czekam na podpowiedzi
Pozdrawiam
Jeśli masz nadal problem z aktualizacją i niekompatybilnością np. sterowników mogę ci pomóc zdalnie. Zainstaluję ci najnowszy Windows 10 21H1, myślę że szybko i bez problemu. Zainstaluj jedynie Team Viewer do użytku domowego i podaj na PW ID i hasło
 
Do góry