Płatność w AliExpress

senior38

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Listopad 2010
Posty
1629
Reakcje/Polubienia
238
Miasto
Świętokrzyskie
Przy zakupie na AliExpres jest podana kwota w$ Ja płacąc z konta jaki ponoszę koszt za 1$?
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9947
Reakcje/Polubienia
10555
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Przy zakupie na AliExpres jest podana kwota w$ Ja płacąc z konta jaki ponoszę koszt za 1$?

To zależy po jakim kursie Twój bank zrobi przewalutowanie. Do tego dolicz prowizję dla banku. Najlepiej jak zapłacisz na Ali bezpośrednio w złotówkach a nie w dolarach albo jeśli masz to zapłać wartą wielowalutową bo wtedy będzie taniej.
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1662
Reakcje/Polubienia
1752
Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest Revolut!
Najlepsze kursy przewalutowania, dodatkowe kody zniżkowe, trochę $ za założenie konta z linku polecającego.
Do tego bezpłatna karta Visa i bezpłatna karta virtualna (za każdym razem generowane są unikalne dane karty).
Możesz mieć jednocześnie mieć wiele walut w ramach jednej karty lub przenosić środki pomiędzy walutami.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9947
Reakcje/Polubienia
10555
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest Revolut!
Najlepsze kursy przewalutowania, dodatkowe kody zniżkowe, trochę $ za założenie konta z linku polecającego.
Do tego bezpłatna karta Visa i bezpłatna karta virtualna (za każdym razem generowane są unikalne dane karty).
Możesz mieć jednocześnie mieć wiele walut w ramach jednej karty lub przenosić środki pomiędzy walutami.

O tym pisałem jako o karcie wielowalutowej. Revolut nie jest jedynym rozwiązaniem bo np. Vivid oferuje Ci lepszy cashback np za zakupy w stacjonarnym lidlu czy zwrot za subskrypcję spotify.
 

senior38

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Listopad 2010
Posty
1629
Reakcje/Polubienia
238
Miasto
Świętokrzyskie
To zależy po jakim kursie Twój bank zrobi przewalutowanie. Do tego dolicz prowizję dla banku. Najlepiej jak zapłacisz na Ali bezpośrednio w złotówkach a nie w dolarach albo jeśli masz to zapłać wartą wielowalutową bo wtedy będzie taniej.
Zapłaciłem w zł. I teraz pozostało mi czekać,chyba do świąt.
 

lugger

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Wrzesień 2010
Posty
648
Reakcje/Polubienia
1416
16 listopada dokonałem zakupu na Ali i... przesyłkę odebrałem 25. Zamówienie składalo się z 2 rzeczy od 2 różnych dostawców i drugie zamówienie dotarło dzisiaj. Płaciłem w PLN szybkim przelewem.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9947
Reakcje/Polubienia
10555
Miasto
Somewhere over the rainbow.
16 listopada dokonałem zakupu na Ali i... przesyłkę odebrałem 25. Zamówienie składalo się z 2 rzeczy od 2 różnych dostawców i drugie zamówienie dotarło dzisiaj. Płaciłem w PLN szybkim przelewem.

Bo pewnie zamówienie szło z magazynu z Hiszpanii albo z Czech. Z Chin przyjdzie na święta.... wielkanocne :sarkazm
 

lugger

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Wrzesień 2010
Posty
648
Reakcje/Polubienia
1416
Sprawdziłem śledzenie przesyłek - obie CN - Liege - Wrocław i z Wrocka Kurier PP48
 
Do góry