Program do pisania i rysowania notatek

Kiciulek

Świeżak
Dołączył
17 Grudnia 2012
Posty
26
Reakcje/Polubienia
0
Lubie mieć wszystko w formie cyfrowych kopii. Chciałbym prowadzić notatki nie na papierowych kartkach, ale na cyfrowych.
Przydałbym mi się zatem taki program tekstowy, tylko z funkcją rysowania jak w powiedzmy w paincie. Bo pisać to można i w wordzie, ale już nie zrobię sobie szybko wykresu ze strzałkami w 5 sekund.. albo nie narysuję "odręcznie" schematu budowy powiedzmy żarówki z podpisami elementów.

Najlepiej jakby to miało wersję portable, by można było nosić sobie na pendrive. Rozmiar nie jest ważny, może być i 10GB ;) Czym więcej funkcji tym lepiej, ale zależy mi głównie na możliwości jednoczesnego pisania i rysowania.
Mam nadzieję, że któraś mądra głowa z forum będzie znała nazwę programu, który byłby mi pomocny :)
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2236
Reakcje/Polubienia
789
Miasto
Hajnówka
Ja myślę, że na takie wymagania zupełnie odpowiada część pakietu MS Office: MSO OneNote. Oprócz tego o czym napisałeś mozna dodatkowo nagrywać notatki głosowe, dodawać zrzuty ekranu, piać odręcznie i używać gumki.

Tak to wygląda:
Schowek01.jpg
 

vonz

Bardzo aktywny
Dołączył
1 Lipiec 2010
Posty
2095
Reakcje/Polubienia
6
Inkscape Portable 0.48.1 (Windows)
to darmowe narzędzie do edycji grafiki wektorowej - do umieszczenia na nośnikach typu pendrive. Zamierzeniem twórców było stworzenie programu będącego darmowym odpowiednikiem płatnego Illustratora oraz CorelDraw. Inkscape pozwala na nadawanie przezroczystości, tworzenie gradientów, wypełnienia wzorami oraz wiele innych. Stworzoną grafikę wyeksportujemy do pliku EPS, AI, PS lub SVG.
System: Windows 2000, XP, 2003, Vista, 7
Język: polski 34,64 MB

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
PicPick Portable 3.0.0
PicPick Portable to darmowy (do celów niekomercyjnych), niewielki i przyjazny w obsłudze edytor graficzny zawierający wszystkie niezbędne funkcje - do umieszczenia na nośnikach typu pendrive. PicPick Portable posiada przybornik zawierający pędzel, gumkę, figury geometryczne oraz pozwala dodać tekst do naszego projektu graficznego. Dodatkowo PicPick Portable umożliwia nałożenie prostych efektów na naszą grafikę, czyli ramkę, pikselozę, rozmycie, wyostrzenie, dostosować jasność i kontrast oraz nasycenie. PicPick Portable pozwala pracować w formie zakładek (znanych z przeglądarek internetowych), wykonywać zrzuty ekranowe, przesyłać grafiki na dowolny serwer, serwisy społecznościowe (Facebook i Twitter) lub za pośrednictwem poczty e-mail. Ponadto PicPick Portable ma dodatkowe narzędzia, czyli lupę, kątomierz oraz umożliwia pisać na pulpicie, jak na tablicy i następnie zapisać nasze notatki, jako plik graficzny - BMP, JPG, PNG i GIF.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
więcej na:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
sporo jest ale płatnych
 
Do góry