Programy OEM

yuppy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Październik 2012
Posty
519
Reakcje/Polubienia
5
Pare lat temu kupiłem sobie urządzenie do zgrywania z kaset vhs (Easy Cap czy jakoś tak). Do tego urządzenia dołączony był program Ulead VideoStudio 10 SE w wersji OEM. oczywiście do programu kluczyk był, który rejestrował of course nasz program. Dzisiaj pomyślałem sobie o tym programie, i z ciekawości postanowiłem sprawdzić sobie ten klucz. No i wpisując w google znajduje kilkanaście pozycji z tym kluczem. Dodam, że płytka to jakaś zwykła CD bez żadnych nadruków (odnośnie programu). Na kopercie jest tylko naklejka z kodem i nazwą programu "S/NUVS V10SE DVD(11in1)OEM INT(ULBJ)"
Teraz moje pytanie jest następujące - czy ten klucz jest legalny? Jak to jest z kluczami do programów OEM - są wszystkie takie same?

PS. Nie wiem czy ten dział jak coś to przenieście.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36306
Reakcje/Polubienia
25411
Miasto
Trololololo
Mac pomielilo mi się i zamiast tobie odpisać to edytowałem twój post, :scratch tak czy owak program ma stronę (pisałeś że nie ma) i należy do Corela.
 

yuppy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Październik 2012
Posty
519
Reakcje/Polubienia
5
No wiem, że Ulead to teraz Corel ale niestety oni nie udzielają odpowiedzi na temat produktów OEM. I nie mam jak sprawdzić czy to legalny klucz.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36306
Reakcje/Polubienia
25411
Miasto
Trololololo
Skoro miałeś z urządzeniem to jest legalny, dużo ludzi wrzuca takie klucze bo po prostu chce się podzielić, z GOTD też w necie kluczyki można znaleźć.
 

mac

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Wrzesień 2010
Posty
742
Reakcje/Polubienia
3
Miasto
Starogard Gdański/Berlin
Masz urządzenie i orginalny nośnik z kluczem do softu możesz pewnie też udowodnić że to zakupiłeś w sklepie x (rachunek,paragon) więc soft jest legalny a klucz mógł być taki sam dla wszystkich w werji OEM.
 

yuppy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Październik 2012
Posty
519
Reakcje/Polubienia
5
Ja to kupiłem na allegro.
 
Do góry