R.I.P. Windows XP ale czy naprawde ???

fluid

super saiyajin...
Fąfel
Dołączył
4 Czerwiec 2013
Posty
7200
Reakcje/Polubienia
47
niby windows xp dzisiaj przeszedł na drugą stronę ale czy oby napewno :pala

w sumie czuje się świetnie i wcale umierać nie chce :D

te wykresy mówią same za siebie tyle gadania a i tak te 28 % jest jak było XP will never die ?

let's talk about that :hippie


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
A

Anonymous

Ja tam nie płaczę odkąd wyszła vista a potem win7 nie miałem potrzeby wracania do tego systemu.(mimo iż swego czasu był to dobry system)Obecnie mam windows 8.1 .
 

fluid

super saiyajin...
Fąfel
Dołączył
4 Czerwiec 2013
Posty
7200
Reakcje/Polubienia
47
a mimo to XP jest dalej na topie mimo visty 7 i 8.1 to jest magia czy poprostu przyzwyczajenie ??
 

Alexander

Bardzo aktywny
Dołączył
12 Listopad 2010
Posty
474
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
W.
No jasne, że przyzwyczajenie :)
XP jest bezproblemowy, łatwy w obsłudze, działa dobrze na starszych maszynach i ma normalne, zwyczajne menu start :p.
Na Xpku wiele osób uczyło się "komputerów" w ogóle i myślę, że 8.1 nie ma z nim żadnych szans.
 

Ἄρης

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Styczeń 2013
Posty
2771
Reakcje/Polubienia
3213
Używam XP od 2004 roku, więc 10 lat.
Ciągle na tym samym komputerze, z praktycznie tymi samymi podzespołami (dołożyłem tylko 512 mb ramu i zmieniłem grafikę)
W międzyczasie były, 3, 4 formaty i jedna roczna przerwa na Win7, po którym znów wróciłem do XP. Myślę że będzie on służył mi dzielnie, aż komp nie zdechnie, a na świecie nie tak szybko o nim zapomnimy..
Ciężko się od niego odzwyczaić, po takim czasie..
A przezroczystości, kafelki czy inne bzdury jakoś mnie nie kręcą :)
 

Matys

Wygadany
Dołączył
17 Kwiecień 2013
Posty
54
Reakcje/Polubienia
1
Mała sonda przeprowadzona przez redaktorkę portalu dobreprogramy.pl na ulicach Wrocławia na temat tego z jakiego systemu operacyjnego korzystają na swoich komputerach i jeżeli XP to czy wiedzą że dziś kończy się jego wsparcie:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Padają całkiem fajne odpowiedzi nawet... np. ktoś korzysta jeszcze z Windowsa 98, Microsoft Worda bądź Googla :dziwak
 

fluid

super saiyajin...
Fąfel
Dołączył
4 Czerwiec 2013
Posty
7200
Reakcje/Polubienia
47
no cóż XP nic nie przebije tak jak NEC video z opcja odtwarzania cyfrowego po prostu xp będzie żył jeszcze długie lata w domowym zaciszu i raczej nic ani nikt temu nie zaradzi taki system po prostu jest raz na 1000 lat nic ani wcześnie ani później go nie przeskoczy i tu chyba się wszyscy zgodzimy :eek:o nie ma nic lepszego jak dobry sprzęt z lat 80-90 ahhh te bassy i te trebless :klawik.
 

hist1410

Wygadany
Dołączył
25 Lipiec 2010
Posty
94
Reakcje/Polubienia
15
XP będzie na moich kompach dopóki będą działały. Nie po to wybuliłem kasę na licencje softu do pracy, aby się przejmować tzw aktualizacjami. Tak samo z Officem 2003, który uważam, za jeden z najlepszych Officów. Jak ktoś wydał grubą kasę na licencję, a w 2004 ona relatywnie bardzo dużo kosztowała, to będzie ten program używał do czasu, aż system mu na to pozwoli.
 

tadeusz242

Bardzo aktywny
Dołączył
10 Wrzesień 2010
Posty
171
Reakcje/Polubienia
160
Miasto
Kraków
Ja też nie zamierzam rezygnować z XP bo to dla mnie najlepszy system i będę go używał póki mi komputer będzie prawidłowo działał. Nikt mi go za darmo nie dał musiałem go se kupić.
 
A

Anonymous

fluid napisał:
no cóż XP nic nie przebije tak jak NEC video z opcja odtwarzania cyfrowego po prostu xp będzie żył jeszcze długie lata w domowym zaciszu i raczej nic ani nikt temu nie zaradzi taki system po prostu jest raz na 1000 lat nic ani wcześnie ani później go nie przeskoczy i tu chyba się wszyscy zgodzimy :eek:o nie ma nic lepszego jak dobry sprzęt z lat 80-90 ahhh te bassy i te trebless :klawik.
fluid-nie za bardzo trybię to co napisałeś :eek:,mógłbyś rozwinąć tezy zawarte w swojej wypowiedzi ?
Co do XP-eka,sprawa jest prosta,sys.był wspierany przez całą epokę to i mocno się usadowił w świadomości przeciętnego usera,nie każdy jest fanem technologii i podąża szybciutko za najnowszymi trendami.Systemik jest prosty,lekki i nieskomplikowany to i cieszy się popularnością.Z czasem odejdzie całkiem do lamusa bo to normalna kolej rzeczy ale na dzień dzisiejszy na starej architekturze trzyma się całkiem rześko.
 
Do góry