RAM Disk czyli dysk w pamięci RAM

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36326
Reakcje/Polubienia
25430
Miasto
Trololololo
Postaram się opisać co należy zrobić aby poustawiać programy dla Ram dysków ( są to specjalne dyski utworzone w pamięci RAM )

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
i
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Instalacja programu jest bardzo prosta , po jej zakończeniu uruchamiamy program , wybieramy system plików i rozmiar RAM dysku

Ja jak widac na zdjęciach mam 400MB Ram dysk i system plików FAT 32

9izW0.jpg


Oczywiście wielkość dowolna ( do 4GB max w wersji darmowej )

W zakładce LOAD AND SAVE zaznaczyłem sobie utworzenie pliku TEMP na RAM Dysku, kto nie chce niech nie zaznacza

pVeN5.jpg


Po wszystkim klikamy na Start RAM Disk ( możliwe ze będzie potrzebny restart komputera )

Teraz opiszę jak przenieść TEMP na inną partycję/dysk ( w tym przypadku na RAM Disk )

Panel Sterowania - System - Zaawansowane - i wybieramy zmienne środowiskowe (jak na fotce )
aSaPU.jpg


W okienku klikamy

4NSQv.jpg


I zmieniamy

pom2u.jpg


Pamiętajcie ze F to litera mojego RAM Dysku



Teraz ustawienia dla przeglądarki FIREFOX
W pasku przeglądarki wpisujemy about:config

browser.cache.disk.parent_directory to ustawienie należy dodać ( u mnie go nie było ) pozwala na zmianę lokalizacji plików "keszowanych" przez FF

Jak dodać mamy na fotce
OE4ji.jpg


Po podaniu nazwy " łańcucha " i zatwierdzeniu należy podać teraz lokalizację czyli w moim przypadku F:\ ( F to litera dysku )

Moje ustawienia dla FF
8g7Qw.jpg


Moja druga konfiguracja


tGSK6.jpg


Restartujemy przeglądarkę




INTERENT EXPLORER i jego temp na RAM Dysku.

Uruchamiamy IE , klikamy na NARZĘDZIA - OPCJE INTERNETOWE - OGÓLNE i wybieramy USTAWIENIA ( tak jak na fotce )

To6D2.jpg


Następnie klikamy PRZENIEŚ FOLDER

gdcvI.jpg


Wybieramy miejsce gdzie chcemy przenieść folder z plikami tymczasowymi przeglądarki INTERNET EXPLORER ( w tym przypadku wybieramy nasz RAM Disk ) klikamy OK. Zostaniemy poproszenie o przelogowanie się.


Historia i ciasteczka IE na innym dysku ( przenosiny ) .

Aby przenieść należy zmienić ustawienia w rejestrze

Klikamy na START - URUCHOM - i wpisujemy regedit, otworzy nam się okno z rejestrem Windows.

Szukamy tych dwóch kluczy

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\
CurrentVersion\Explorer\Shell Folders\History

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\
CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders\History

Przykład na zdjęciu

tUKqQ.jpg


Klikamy na klucz i zmieniamy lokalizację ( w moim przypadku jest to dysk F:\ )

oicx9.jpg


Identycznie postępujemy z drugim kluczem rejestru

Oczywiście temat w budowie
===================================================
 
Ostatnia edycja:

daniel

Bardzo aktywny
Dołączył
2 Czerwiec 2010
Posty
556
Reakcje/Polubienia
4
A co można zrobić by nie tworzyć całego obrazu(kopii) ram dysku przy zamykaniu systemu. Chciałbym żeby przy starcie komputera ładował się folder cache firefoxa na ram dysku.Nie chcę żeby zapisywały się wszystkie dane folderu Temp.Podobno jakiś skrypt załatwia sprawę, ale już nie pamiętam jaki.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36326
Reakcje/Polubienia
25430
Miasto
Trololololo
daniel napisał:
A co można zrobić by nie tworzyć całego obrazu(kopii) ram dysku przy zamykaniu systemu. Chciałbym żeby przy starcie komputera ładował się folder cache firefoxa na ram dysku.Nie chcę żeby zapisywały się wszystkie dane folderu Temp.Podobno jakiś skrypt załatwia sprawę, ale już nie pamiętam jaki.

To po prostu nie wrzucaj tam tempa i tyle, ustaw tylko lokalizację dla cache w FF i już. IE też można przerzucić, podobnie Thunderbirda, Zreszta możesz tam zainstalować sobie te aplikacje :D

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Ostatnia edycja:
Do góry