Sprzęt Router MikroTik

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2185
Reakcje/Polubienia
2559
Miasto
Kraków
Jest na forum ktoś, kto używa tego Routera i jest biegły w konfiguracji? W tym przypadku model routera nie jest ważny, bo wszystkie pracują na tym samym systemie (RouterOS)
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2185
Reakcje/Polubienia
2559
Miasto
Kraków
@Grandalf Poradniki już przerabiałem jak konfigurowałem sieć, dzięki Bogu są w sieci :) Teraz mam problem z firewallem i taką jedną opcją.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19212
Reakcje/Polubienia
55934
@Grandalf Poradniki już przerabiałem jak konfigurowałem sieć, dzięki Bogu są w sieci :) Teraz mam problem z firewallem i taką jedną opcją.

Nie mam szklanej kuli więc napisz może o co chodzi, wrzuć screena, a postaram się pomóc.
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2185
Reakcje/Polubienia
2559
Miasto
Kraków
Nie mam szklanej kuli więc napisz może o co chodzi, wrzuć screena, a postaram się pomóc.
Wiem że nie masz :lupa, ale jak ktoś nie używa tego routera to raczej nie pomoże. Generalnie chodzi mi o funkcję Port Knocking, ale nie na port działający na "pokładzie" routera np. wbudowany serwer FTP czy dostęp do konfiguracji routera poprzez Webfig, tylko dostęp przy użyciu Port Knocking do komputera wewnątrz sieci LAN.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19212
Reakcje/Polubienia
55934
Wiem że nie masz :lupa, ale jak ktoś nie używa tego routera to raczej nie pomoże. Generalnie chodzi mi o funkcję Port Knocking, ale nie na port działający na "pokładzie" routera np. wbudowany serwer FTP czy dostęp do konfiguracji routera poprzez Webfig, tylko dostęp przy użyciu Port Knocking do komputera wewnątrz sieci LAN.

Fakt, nie mam takiego routera. Ale jak widzę to nie jest jakaś specjalna funkcja, tylko odpowiednio spreparowane reguły firewalla.
Na tych filmikach to widać:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
,
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


I ja bym próbował ustawić dst address i port na any (chyba że chcesz jakiś konkretny).

0508e68a8c127c28c.jpg
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2185
Reakcje/Polubienia
2559
Miasto
Kraków
Fakt, nie mam takiego routera. Ale jak widzę to nie jest jakaś specjalna funkcja, tylko odpowiednio spreparowane reguły firewalla.
Na tych filmikach to widać:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
,
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


I ja bym próbował ustawić dst address i port na any (chyba że chcesz jakiś konkretny).
Już się z tym uporałem, problemem był błąd logiczny z mojej strony wynikający ze słabego zrozumienia zagadnień sieciowych :what oraz kolidująca reguła Firewalla. Jeżeli ktoś lubi grzebać w sieci, konfiguracja itp, to MikroTik jest dla niego :ok Podsyłam jeszcze jeden fajnie napisany poradnik odnośnie Port Knocking.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry