Rozwiązanie problemu z aktualizacjami Windows

martini

Bardzo aktywny
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
154
Reakcje/Polubienia
1
Miasto
Kraków
Wiele osób aktualizujących swój system Windows napotyka problemy i niema możliwości zaktualizowania systemu.
Główne problemy dotyczą aktualizacji bazy Windows Defender.

Najprostszym rozwiązaniem jest wyłączenie na czas aktualizacji zabezpieczenia antywirusowego, hips-u i wirtualizacji (szczególnie mając auto-sandbox np w comodo). Sposób rozwiązuje problem prawie w 100% procentach.

Inny problem może dotyczyć zawirusowanego systemu.. Narzędzie od MS znajduje się na stronie
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Mając włączone "zainstaluj automatycznie aktualizacje" może zdarzyć się sytuacja, że część aktualizacji niezostanie zainstalowana i nie zostaniemy o tym poinformowani. Dlatego lepiej wybrać opcję z pytaniem o aktualizację.
 

FARMER

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
1 Lipiec 2010
Posty
948
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Piernikowo
Również nie raz miałem z aktualizacją swojego Xp i trafiłem oto na taki poradnik jak naprawić żeby nie było kłopotów z Aktualizacjami.Wymienione poniżej metody działają sam sprawdzałem
Przyczyna
Ten problem występuje z powodu sposobu, w jaki podczas operacji naprawiania systemu Windows XP są zamieniane pliki systemu Windows. Podczas naprawiania instalacji systemu Windows przy użyciu dysku CD systemu Windows XP są wykonywane obie wymienione poniżej operacje:
• Wszystkie pliki systemu Windows są zamieniane na odpowiadające im pliki z dysku CD.

Uwaga: Dotyczy to również plików rozszerzenia Windows Update.
• Jest przywracany rejestr systemu Windows.
Najnowsza wersja rozszerzenia Windows Update zawiera plik, który nie jest dostępny w handlowej wersji systemu Windows XP. Ten plik nosi nazwę Wups2.dll. Dlatego po ukończeniu operacji naprawiania ma miejsce następująca sytuacja:
• Plik Wups2.dll pozostaje na komputerze.
• Wpisy rejestru dotyczące tego pliku nie istnieją.
Ponieważ wpisy rejestru odpowiadające plikowi Wups2.dll nie istnieją, instalacje aktualizacji kończą się niepowodzeniem.

Rozwiązanie
Aby rozwiązać ten problem, należy skorzystać z jednej z następujących metod.

Metoda 1: Zarejestrowanie pliku Wups2.dll w systemie Windows
Aby zarejestrować plik Wups2.dll w systemie Windows, wykonaj następujące kroki:
1. Zatrzymaj usługę Aktualizacje automatyczne. W tym celu wykonaj następujące kroki:
a. Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz polecenie cmd, a następnie kliknij przycisk OK.
b. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenie, a następnie naciśnij klawisz ENTER:
net stop wuauserv
2. Zarejestruj plik Wups2.dll. W tym celu wykonaj następujące kroki:
a. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenie, a następnie naciśnij klawisz ENTER:
regsvr32 %windir%\system32\wups2.dll
Uwaga: Na komputerze z systemem Windows XP Professional x64 Edition wpisz następujące polecenie, a następnie naciśnij klawisz ENTER:
regsvr32 %windir%\syswow64\wups2.dll
b. Kliknij przycisk OK w każdym wyświetlonym komunikacie dotyczącym weryfikacji.
3. Uruchom usługę Aktualizacje automatyczne. W tym celu wpisz w wierszu polecenia następujące polecenie, a następnie naciśnij klawisz ENTER:
net start wuauserv
4. Zamknij okno wiersza polecenia. W tym celu wpisz polecenie exit, a następnie naciśnij klawisz ENTER.
 

martini

Bardzo aktywny
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
154
Reakcje/Polubienia
1
Miasto
Kraków
Ja miałem na mysli głównie Windows 7 bo z tym systemem wiele osób ma problem..
Gdy miałem Xp nie miałem żadnych problemów z aktualizacjami..
 

FARMER

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
1 Lipiec 2010
Posty
948
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Piernikowo
Ja miałem i to rozwiązanie pomogło.A wciąż dużo ludzi używa XP ;)
 
Do góry