Slim Ata na Slim Sata przejściówka

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
Witam. W moim laptopie mam stary już napęd z interfacem slim Ata a mam lepszy z interfacem slim Sata czy istnieje jakaś przejściówka i gdzie ją dostać? szukałem, istnieją przejściówki ale nie znalazłem przejściówki slim ata (płyta gł) na Slim Sata (urządzenie). może ktoś pomoże?
 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
Niestety to chyba nie to. chodzi mi o to aby w miejsce starego napędu slim ata w laptopie podłączyć nowy napęd slim sata. ale dzięki za pomoc
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2236
Reakcje/Polubienia
789
Miasto
Hajnówka
W laptopie jest to bardzo utrudnione ze względu na miejsce w obudowie. Fizycznie polegałoby to na dołożeniu kontrolera SATA do płyty głównej. W PC montuje się taki kontroler do gniazda PCI , taki kontroler ma własny bios.
Wszelkiego rodzaju przejściówki nie zdają zupełnie egzaminu na starych płytach głównych ze względu na to, że sterowniki SATA z takiej przejściówki ładowane są dopiero podczas odpalania systemu. Dysk SATA musiałby więc być dyskiem dodatkowym a nie systemowym. Mimo, że różni producenci przejściówek w swoich reklamach opisują , że wystarczy taką przejściówkę podłączyć i już, w praktyce dysk po podłączeniu jest niewidoczny w biosie i nie można na nim zainstalować systemu operacyjnego ani odpalić takiego systemu nawet gdybyśmy go zainstalowali na innym sprzęcie.
 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
dzięki sPeRaCz ale z tego co tu widzę to są kable a mi jest potrzebny adapter do laptopa: slim ata to slim sata ale chyba coś takiego nie istnieje będę szukał
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Coś chyba nie jarzę z rana :scratch Ty Cetus chcesz przejściówkę do napędu optycznego a Emmers pisze o dysku twardym ...tak ??
jeśli napęd i usb to może takie cudo

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
no rzeczywiście emmers pisze o dysku a ja o napędzie
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Uff a już myślałem że jestem wczorajszy ....a to Emmers :dziwak

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Może to o to chodzi ? obudowa na napęd slim ata z wyjściem usb

Edit
zapomniałem że Ty masz napęd slim sata ...musisz więc poszukać takiej obudowy z tym interfejsem i podłączyć przez usb
np

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2236
Reakcje/Polubienia
789
Miasto
Hajnówka
Cetus napisał:
no rzeczywiście emmers pisze o dysku a ja o napędzie
Rzeczywiście , tylko że dysk jest również klasyfikowany jako napęd. A jeśli już mówimy o napędach DVD to jedynym rozwiązaniem jest w laptopie zostawienie tego napędu jaki jest i alternatywnie używanie napędu zewnętrznego USB. Nie wyobrażam sobie przebudowy wnętrza laptopa we własnym zakresie.
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Dlatego aby postawić trafną diagnozę trzeba ze zrozumieniem przeczytać pytanie bo pośpiech jest złym doradcą :jezyk
no rzeczywiście emmers pisze o dysku a ja o napędzie
Rzeczywiście , tylko że dysk jest również klasyfikowany jako napęd

BTW Przypomniał mi się taki zimowy news w którym przedstawiono historię pewnej pani która ze złamaną noga trafiła do szpitala...lekarz przez pomyłkę w gips włożył zdrową nogę tłumacząc się później że zdrowa noga jak i chora wyglądały tak samo tylko ta pierwsza nie wymagała leczenia :szydera

Emmers tylko mi tu nie strzel focha :friends
 
Do góry