Soft Organizer ?

anonymus.91

Wygadany
Dołączył
14 Listopad 2017
Posty
67
Reakcje/Polubienia
21
Sposób odinstalowania jakiejś aplikacji za pomocą Soft Organizer Pro jest prosty i łatwy ,więc nie będę zawracał sobie tym głowy i pytał innych . Mnie bardziej interesuje monitorowanie instalacji jak to robi Soft Organizer w trakcie pobierania jakiegoś programu i jego zainstalowania i tu mam pewien problem interpretacyjny z braku wiedzy wizualnej i do poczytania. Głównie opisy są o odinstalowaniu a prawie nic o śledzeniu ( monitorowaniu) a konkretnie jak to zrobić w ustawieniach funkcji i gdzie kliknąć aby rozpocząć proces śledzenia danej aplikacji ? Dla przykładu w Ashampoo Unistaller nawet laik nie ma z tym problemu - bo Ashampoo Uninstaller sam automatycznie wykrywa proces instalacji a jak tego czasami nie robi , to można z pobranych przeciągnąć plik instalacji do traya na pasku zadań i uruchomić proces instalacji pod kontrolą Ashampoo . Ślęczałem godzinami w Google szukając informacji w temacie Soft Organizer i pisze sporo o odinstalowaniu a lakonicznie o zainstalowaniu aplikacji uruchamiając śledzenie tylko pytanie jak to zrobić ? Robiłem po kolei według wskazówek producenta kolejne kroki a i tak aplikacja zainstalowała się bez śledzenia .Nawet kolega który zainstalował ten program bo mu o nim powiedziałem miał to samo i czytał i tak samo zrobił jak ja , to znaczy nic nie zrobił aby instalowany program był śledzony za pomocą Soft Organizer . Jedyny film który znalazłem na youtube był o tym jak odinstalować jakiś program za pomocą Soft Organizer a instrukcji jak uruchomić śledzenie nie ma dostatecznej i jak myślę jest to też łatwe . Revo Uninstaller Pro dla zaawansowanych monitorowanie i odinstalowanie nie miałem z tym problemu i w IObit Uninstaller z funkcją monitorowania też bez problemu a Soft Organizer nie mogę rozgryźć . Może ktoś praktykował ten Soft Organizer ,więc proszę o rady i wnioski .
 

antbil007

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
5607
Reakcje/Polubienia
4111
Miasto
Polska
jak dla mnie, to warte zainteresowania są 3 programy, które wymieniam poniżej (kolejność nieprzypadkowa):
  1. Total Uninstall
  2. Uninstall Tool
  3. Revo Uninstaller
najczęściej i zarazem od zarania pracuję za TU Pro, praktycznie od wersji 4.10; obecnie na 6.26.2, choć są i nowsze wersje; program został mi polecony przez wybitnego informatyka;
poniżej zrzut ekranowy, na którym starałem się uchwycić interesujące Cię elementy: stan przed instalacją, stan po, zmiany strukturze plików i zmiany w rejestrze:
---
T5S9VTu.jpg

---
drugi na liście to najlepszy, jak dla mnie, deinstalator programów, dla których nie wykonano całego procesu monitoringu przed i po;
UT z miejsca deinstaluje wszystko oraz zmiany poczynione w rejestrze;
---
inne znam, ale moim zdaniem, nie mogą równać się z tymi wymienionymi na wstępie; tak więc polecam Total Uninstall edycję profesjonalną;
bywają od czasu do czasu promocje cenowe na ten bardzo interesujący program ...
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19194
Reakcje/Polubienia
55838
Głównie opisy są o odinstalowaniu a prawie nic o śledzeniu ( monitorowaniu) a konkretnie jak to zrobić w ustawieniach funkcji i gdzie kliknąć aby rozpocząć proces śledzenia danej aplikacji ?
Program posiada User Manual'a ;)
Można tam przeczytać:
Traced installation of an application consists of three simple steps. You need to:
  • Turn on system changes tracing in Soft Organizer.
  • Install an application as usual.
  • Finish system changes tracking. Soft Organizer creates a report on what changes were made to the system during the installation and saves it.
An application installed this way is called traced. If you uninstall it later using Soft Organizer, the information gathered during the installation process will be used to remove the application from the system and all traces it may have left.

@antbil007 Również używam TU i polecam. Fajne jest wyświetlanie zmian w formie drzewa (tego brakuje w Revo) i przydatna funkcja kopii aplikacji.
 
Do góry