Ubuntu zmiana wyglądu myszy.

A

Anonymous

Witam otóż chciałbym zmienić wygląd kursora.Problem polega na tym że nie umiem :zawsty .Inne poradniki z internetu nie działają przynajmniej ja na działający nie trafiłem.
 

K2o

Bardzo aktywny
Dołączył
1 Sierpień 2010
Posty
213
Reakcje/Polubienia
1
Kolejno, ustawienia systemowe, wygląd przestrzeni roboczej, motywy kursora. Tak przynajmniej jest w Kubuntu.
 

Elvis

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
21 Czerwiec 2012
Posty
2304
Reakcje/Polubienia
850
W Ubuntu Tweak jest taka funkcja, ale u mnie na maszynie wirtualnej nie zadziałała zmiana wyglądu kursora.
 

sPeRaCz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
21 Maj 2011
Posty
525
Reakcje/Polubienia
23
Panie/Panowie

W Ubuntu 13.04 ze względu na połączenie Unity z elementami Dasha w jednym pakiecie - NIE MA możliwości zmiany wyglądu kursora na obecną chwilę. Miejcie pretensje do nowego Gnome, ale nie piszcie bzdur. Gnome-Tweak w najbliższym czasie ma rozwiązać ten problem. Ubuntu zeszło na PSY i użytkownikowi nie daje nawet minimum inwencji.
 

Elvis

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
21 Czerwiec 2012
Posty
2304
Reakcje/Polubienia
850
Ja akurat pisałem o 12.04 :) tylko że i tak nie działa zmiana wyglądu kursora na wirtualu.
 

K2o

Bardzo aktywny
Dołączył
1 Sierpień 2010
Posty
213
Reakcje/Polubienia
1
A ja, tak jak zaznaczyłem, pisałem o Kubuntu.
SpeRaCz nie chcesz powiedzieć, że w Kubuntu nie ma takiej opcji?
 
A

Anonymous

:yahoo :yahoo :yahoo UDAŁO SIĘ !! :yahoo :yahoo :yahoo

Wujaszek pobrał aplikację "Unity Tweak Tool" która służy do modyfikacji i zmiany elementów wystroju Ubuntu 13.04.Właśnie zmieniłem wygląd mojego kursora na ten z windows 8.Zresztą od czego ma się Wujka :).

Unity Tweak Tool jest manager ustawienia dla pulpitu Unity. To zapewnia użytkownikom szybki, prosty i łatwy w obsłudze interfejs, z którym dostęp do wielu użytecznych i mało znane funkcje i ustawienia środowiska graficznego, które mogą chcieć skonfigurować.


Opcje:

Unity:
Launcher – automatyczne ukrywanie (animacja ukrywania, miejsce ulokowania kursora, czułość), przezroczystość (poziom przezroczystości), tło, widoczność (główny lub wszystkie pulpity), animacje ikon, rozmiar ikon, ikona „Pokaż pulpit”, tło ikon.
Search – rozmycie tła (statyczne/dynamiczne), włączenie wyników online, wyświetlenie „Więcej propozycji”, włączenie ostatnio używanych aplikacji, włączenie wyszukiwania plików, wyczyszczenie historii.
Panel – przezroczystość panelu, indykatory: data i godzina (format godziny, wyświetlenie sekund, daty, dnia tygodnia, kalendarza), Bluetooth, zasilanie (widoczność, wyświetlenie czasu pozostałego do rozładowania), regulacja głośności (powiadomienie podczas regulacji, domyślny odtwarzacz), nazwa użytkownika.
Switcher – wyświetlenie ikony „Pokaż pulpit”, przełączanie między aplikacjami działającymi na wszystkich obszarach roboczych, przełączanie między zminimalizowanymi ikonami, konfiguracja skrótów klawiszowych.
Web Apps – pytania o integrację, wybór Web Apps.
Additional – zapamiętywanie poleceń w HUD, wyświetlenie skrótów klawiszowych poprzez przytrzymanie przycisku Super, konfiguracja skrótów klawiszowych.
Window Manager
General – powiększanie pulpitu, jakość tekstur, animacje, skróty klawiaturowe.
Workspace Settings – widoczność przełącznika obszarów roboczych, liczba przestrzeni, kolor podświetlenia aktywnej przestrzeni roboczej.
Window Speard – aktywacja rozłożenia okien, odstępy, wyświetlenie ikony w podglądzie, konfiguracja skrótów klawiszowych.
Window Snaping – włączenie/wyłączenie przyciągania okien, ustawienie akcji w zależności od położenia okna.
Hotcorners – konfiguracja akcji po skierowaniu myszy w wybrany narożnik ekranu.
Additional – konfiguracja akcji po kliknięciu w belkę tytułową, koloru okna podczas zmiany rozmiaru, trybu wyboru aktywnego okna.
Appearance
Theme – wybór motywu systemowego.
Icons – wybór motywu ikon.
Cursor – wybór motywu kursora myszy.
Fonts – wybór kroju i rozmiaru czcionki.
Window Controls – położenie przycisków zamykania i maksymalizacji okien.
System
Desktop Icons – włączenie/wyłączenie wyświetlania ikon na pulpicie, dodanie ikony katalogu domowego, sieci, kosza, zamontowanych nośników.
Security – blokada ekranu, drukowanie, wylogowanie użytkownika, przełączanie użytkownika.
Scrolling – rodzaj suwaków (klasyczny lub overlay), rodzaj przewijania z wykorzystaniem touchpada.


Tak to mniej więcej wygląda:
utt.png


źródło:http://www.ubuntu-pomoc.org/
 
Do góry