USA: Totalna inwigilacja staje się faktem

andrzej65

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
408
Reakcje/Polubienia
16
Amerykanów czeka kolejny krok w inwigilacji przez ich władze, kolejna rażąca ingerencja w ich prywatność. Amerykańskie miasta rozpoczęły wdrażanie nowego, inteligentnego systemu oświetlenia miejskiego. Kosztujące trzy tysiące dolarów za sztukę nowe, energooszczędne lampy miejskie, wyposażone w wyświetlacze LED, będą mogły szpiegować obywateli w sposób, który ciężko byłoby wyobrazić sobie nawet Orwellowi.
Nowe oświetlenie montowane jest obecnie w Detroit, Chicago i Pittsburghu, a w przyszłości ma pokryć całe terytorium USA. Jak donoszą media, system oświetleniowyIntellistreets produkowany przez firmę Illuminating Concepts posiada wiele “aplikacji przydatnych w zapewnieniu bezpieczeństwa narodowego”. Każda z tablic oświetleniowych posiada mikroprocesor “zasadniczo podobny do tego, jaki zamontowany jest w iPhonie”, zdolny do komunikacji bezprzewodowej. Oprócz tego, lampy wyposażone są w kamery i system liczący przechodniów na potrzeby policji, a także posiadają zdolność nagrywania rozmów na ulicy oraz, dzięki wbudowanemu mikrofonowi, przekazywania poleceń.
Ron Harwood, założyciel i szef Illuminating Concepsts powiedział, że pomysł stworzenia takiego systemu pojawił się po atakach z 11 września oraz huraganie Katrina. Dodał, że system będzie “współgrał z Departamentem Bezpieczeństwa Narodowego”, aby obywatele poczuli się “bardziej bezpieczni i poinformowani”.



Źródło:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
autonom.pl :facepalm .....hmmm ..przed wejściem na stronę trzeba chyba wypastować glany ...a nuż jakaś staruszka się nawinie..... :pobity :bomba
a co do samego artykułu to ciekawi mnie ......do czego to wszystko zmierza ? Totalna inwigilacja bez odrobiny prywatności , jeszcze trochę zaczną nas chipować jak bydło rzekomo dla naszego dobra i bezpieczeństwa
Oby ludzie kiedyś zmądrzeli i przejrzeli na oczy bo przyjdzie nam żyć w globalnej policyjnej wszystkowidzącej wiosce
 

andrzej65

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
408
Reakcje/Polubienia
16
remool napisał:
autonom.pl :facepalm .....hmmm ..przed wejściem na stronę trzeba chyba wypastować glany ...a nuż jakaś staruszka się nawinie..... :pobity :bomba
a co do samego artykułu to ciekawi mnie ......do czego to wszystko zmierza ? Totalna inwigilacja bez odrobiny prywatności , jeszcze trochę zaczną nas chipować jak bydło rzekomo dla naszego dobra i bezpieczeństwa
Oby ludzie kiedyś zmądrzeli i przejrzeli na oczy bo przyjdzie nam żyć w globalnej policyjnej wszystkowidzącej wiosce

Co do strony nie jestem ich fanem broń Boże :aniołek trafiłem tam przypadkiem a że użyłem ich artykułu to podałem źródło. :dziwak
 

karolos

Wygadany
Dołączył
10 Luty 2012
Posty
45
Reakcje/Polubienia
0
Im się w dupie pop....... oby w polsce takiego gówna nigdy nie było :ireful.Ludzie wy jesteście dupy wołowe,nic nie zdziałaliście!!!ACTA niby ratyfikowali(a tak naprawdę nadal wchodzi w życie),GMO przepuścili,szczepionki przepuścili,
INDECT spokojnie opracowują...Widły i na Belweder :pala ...
 
A

Anonymous

remool napisał:
autonom.pl.....hmmm ..przed wejściem na stronę trzeba chyba wypastować glany ...a nuż jakaś staruszka się nawinie.....
To ciekawe Legionisto...bo ja myślałem,że nacjonaliści : przeprowadzają staruszki przez ulice a nie biorą je pod glany :szydera
karolos napisał:
Im się w du*** pop....... oby w polsce takiego gówna nigdy nie było :ireful.Ludzie wy jesteście du** wołowe,nic nie zdziałaliście!!!ACTA niby ratyfikowali(a tak naprawdę nadal wchodzi w życie),GMO przepuścili,szczepionki przepuścili,
INDECT spokojnie opracowują...Widły i na Belweder :pala ...
Karolos-chyba : My a nie Wy :scratch a co do wideł i Belwederu to możesz zapomnieć... specjaliści z WSI24 elegancko mieszają w główkach i dbają o to żeby młodzież myślała o : iPhone'ach 5,Ray-Banach,czy ciuszkach Diesel'a a nie marszach na Belweder :dziwak
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Hornet
remool napisał(a):autonom.pl.....hmmm ..przed wejściem na stronę trzeba chyba wypastować glany ...a nuż jakaś staruszka się nawinie..
To ciekawe Legionisto...bo ja myślałem,że nacjonaliści : przeprowadzają staruszki przez ulice a nie biorą je pod glany :szydera
a widzisz ...to cie uświadomiłem :klawik.

Kilka newsów z USA [do niedawna ostoi wolności a obecnie państwa policyjnego i wszechobecnej ( nie mylić z młodzieżą wszechpolską :p ) kontroli ]
Według dokumentów jakie wyciekły do Wikileaks, władze Stanów Zjednoczonych używają do śledzenia specjalnej technologii TrapWire, gdzie wykorzystywane są publicznie umieszczone kamery w sklepach, kasynach i innych miejscach użyteczności.

Jak się okazuje, co kilka sekund nagrania wideo są z całego kraju szyfrowane i przesyłane do specjalnej organizacji, gdzie są następnie analizowane.

Dzieło to należy do firmy Abraxas z Północnej Wirginii. Ma ona zatrudniać byłych specjalistów z Pentagonu, CIA i innych im podobnych agencji w celu śledzenia potencjalnych terrorystów.

O samej firmie wiadomo w sumie niewiele. Więcej wiadomo już o samym programie, który reklamowany jest jako środek tajnego nadzoru terrorystów i dlatego nie powinny być znane publicznie jego szczegóły.

Do śledzenia wykorzystywane są wszystkie kamery jakie możemy spotkać na każdym kroku. Te wszystkie czarne kulki wiszące w rogach ścian są podłączone do sieci TrapWire i oprogramowania będącego w stanie szybko rozpoznawać twarze oraz monitorować podejrzanych. Sam opis TrapWire wciąż można znaleźć na stronach US Patent and Trademark Office.
 
Do góry