Uwaga na KB4023057

FrantiQ

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
316
Reakcje/Polubienia
229
Na 1803 też jest to paskudztwo, nie wiem jaką paczką to przywędrowało bo KB4023057 nie mam na liście, ale dostrzegłem u siebie na pulpicie że na ikonce CorelDraw pojawiły się dwie niebieski strzałeczki więc zajrzałem do Program Files i rempl tam siedzi i czyha...
 

FrantiQ

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
316
Reakcje/Polubienia
229
Namierzyłem u siebie tą KB4023057 ukryła się pomiędzy zwykłymi programami a przywędrowała 7 lutego i dlatego ją przeoczyłem. Już wyleciała, zobaczymy na jak długo :p Co do hosta to właśnie powoli przenoszę reguły na router, na razie wrzuciłem tam nocoin i someonewhocares.org/hosts/ pora na dodanie czegoś anty-microshitowego.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4338
Reakcje/Polubienia
5736
Miasto
To tu to tam....
Pojawila sie nowiutka wersja tej jakze milej i waznej poprawki...
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
oraz samo
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Lokuje sie toto w Apps& Features, jakby ktos chcial odinstalowac... na ogol.

A co robi... pare rzeczy, ale najwazniejsze jest to ze "naprawia" co tam sobie poustawiamy odnosnie blokowania updatow, wg cytatu:
"This update includes files and resources that address issues that affect the update processes in Windows 10 that may prevent important Windows updates from being installed. These improvements help make sure that updates are installed seamlessly on your device, and they help improve the reliability and security of devices that are running Windows 10."

Trzepie kurna WSZYSTKO, poczynajac od rejestru, przez gpolicy, pousuwane elementy, zadania, uslugi i inne takie.
NIE zauwazylem zeby bydle mieszalo w pliku HOSTS, ale co z tego, skoro nie musi bo znakomicie obchodzi plik HOSTS poleceniem route (a z tym to sobie radzi tylko RemoveSpy AIO)?
Radzi sobie z tym rowniez jako tako (bo AIO nie jest zaktualizowany po 1709)
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
, ale trzeba pamietac ze MS moze znalezc nowy cudowny sposob by ulpeszyc zycie usera wlazac mu radosnie do lozka.
 
Do góry