Zablokowane konto Spotify po użyciu aplikacji pobierającej

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1669
Reakcje/Polubienia
1767
Próba użycia aplikacji do pobrania MP3 ze Spotify skończyła się blokadą konta.
Zgłoszenie do pomocy technicznej zakończyło się mailem z informacją:

Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Rozumiemy, że masz kłopot z dostępem do swojego konta. Chętnie to sprawdzimy.
Wygląda na to, że na Twoim koncie mogło dojść do nieautoryzowanego pobierania treści z naruszeniem Warunków korzystania.
Jeśli uważasz, że zaszła pomyłka i/lub chciałbyś odzyskać dostęp do swojego konta, prosimy o potwierdzenie, że nie będziesz podejmować prób pobierania treści z naruszeniem Warunków serwisu, i wkrótce przywrócimy Ci dostęp.


I bardzo dobrze!
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1669
Reakcje/Polubienia
1767
Tylko jak Spotify "znika" 90% dyskografii (w tym wszystkie remastery) znanych wykonawców to jest OK.
Tak zniknięto np. Camel, Pendragon i wiele innych zespołów ze Spotify.

Ja na szczęście mam to na płytach CD.

Inna sprawa, że w ten sposób kieruje się część odbiorców do pobierania utworów z innych źródeł.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10643
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Tylko jak Spotify "znika" 90% dyskografii (w tym wszystkie remastery) znanych wykonawców to jest OK.
Tak zniknięto np. Camel, Pendragon i wiele innych zespołów ze Spotify.

Ja na szczęście mam to na płytach CD.

Inna sprawa, że w ten sposób kieruje się część odbiorców do pobierania utworów z innych źródeł.

Ale w Spotify nie płacisz za posiadanie jakiegoś utworu czy płyty tylko za możliwość odsłuchu. To, że znika to problem z licencją. Tak samo jest z innymi usługami jak Netflix gdzie po pewnym czasie usuwają filmy czy seriale.
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1669
Reakcje/Polubienia
1767
Netflix informuje z wyprzedzeniem o wycofaniu filmu/serialu z przynajmniej miesięcznym wyprzedzeniem.
Poza tym w Netflix jest funkcja "pobrania" na dysk i taka forma nie znika/nie wygasa. W ubiegłym roku tak pobrałem serial, którego nie byłbym w stanie skończyć przed planowanym wycofaniem.
Spotify reklamował się jako bezpieczna i legalna kolekcja utworów a nie tylko streaming. I nagle np. Twoje playlisty zostają zdziesiątkowane.
Przyznaję, że wielokrotnie zgrywałem filmy np. z Vimeo i YouTube. Zwłaszcza jak był lockdown pobrałem sporo przedstawień, które były udostępniane przez teatry. I to się mieści w "dozwolonym użytku własnym" przewidzianym przez obowiązujące prawo autorskie.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10643
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Netflix informuje z wyprzedzeniem o wycofaniu filmu/serialu z przynajmniej miesięcznym wyprzedzeniem.
Poza tym w Netflix jest funkcja "pobrania" na dysk i taka forma nie znika/nie wygasa. W ubiegłym roku tak pobrałem serial, którego nie byłbym w stanie skończyć przed planowanym wycofaniem.
Spotify reklamował się jako bezpieczna i legalna kolekcja utworów a nie tylko streaming. I nagle np. Twoje playlisty zostają zdziesiątkowane.
Przyznaję, że wielokrotnie zgrywałem filmy np. z Vimeo i YouTube. Zwłaszcza jak był lockdown pobrałem sporo przedstawień, które były udostępniane przez teatry. I to się mieści w "dozwolonym użytku własnym" przewidzianym przez obowiązujące prawo autorskie.

Ale nie jest winą Spotify że jakaś wytwórnia płytowa czy inny właściciel praw autorskich do piosenki nie przedłuża wygasającej licencji. Ma do tego prawo i Spotify nie ma nic do tego.

Co do "dozwolonego użytku własnego" to wyłączone z niego są bazy danych otworów a więc Spotify czy YT też :)
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1669
Reakcje/Polubienia
1767
Ale nie jest winą Spotify że jakaś wytwórnia płytowa czy inny właściciel praw autorskich do piosenki nie przedłuża wygasającej licencji. Ma do tego prawo i Spotify nie ma nic do tego.

Co do "dozwolonego użytku własnego" to wyłączone z niego są bazy danych otworów a więc Spotify czy YT też :)
Gdzie dokładnie jest takie wyłączenie w polskim prawie?
Poza tym nie pobiera się bazy a jedynie pojedyncze utwory których YT czy Spotify nie są autorami i nie posiadają do nich praw autorskich.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10643
Miasto
Somewhere over the rainbow.

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1669
Reakcje/Polubienia
1767
A to spoko!
Czyli mnie to nie dotyczy.
 

Niejaki

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Wrzesień 2017
Posty
1051
Reakcje/Polubienia
1433
a propos..
-jeszcze 2,3 miesiące temu mżna było ściągać wszystko w bardzo dobrej jakości (FLAC) przy pomocy Allvsoft
- a teraz :co jest? - może jest jakiś inny proghram do tego..
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2183
Reakcje/Polubienia
2555
Miasto
Kraków
a propos..
-jeszcze 2,3 miesiące temu mżna było ściągać wszystko w bardzo dobrej jakości (FLAC) przy pomocy Allvsoft
- a teraz :co jest? - może jest jakiś inny proghram do tego..
Niestety niema, ta możliwość została zablokowana po stronie serwera. Żeby pobrać flac, musisz mieć wykupiona opcję HiFi.
Tu możesz pobierać flac, ale tylko pojedyńcze utwory, więc jest trochę zabawy :)
Kod:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry