Zestaw kina domowego

maxel

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Grudnia 2010
Posty
268
Reakcje/Polubienia
89
Może ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia w temacie zestawu kina domowego i coś by polecił.
Budżet to około 5-6tyś. i co bym chciał to tylne głośniki bezprzewodowe. Znajdzie się coś godnego polecenia?
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1669
Reakcje/Polubienia
1767
Bezprzewodowe głośniki do domu to moim zdaniem niezbyt trafny pomysł. Zawsze będą wymagały ładowania. Również transmisja radiowa do nich ma swoje wady (kompresja, opóźnienia itd.).
Kino domowe obecnie to zazwyczaj zestaw dołączany do telewizora. Dawniej wybierano chętniej osobny zakup telewizora/projektora i podłączenie optyczne z dekodera/telewizora do wzmacniacza i z niego na zestaw kolumn. To dawało większe możliwości konfiguracji co do wielkości, ceny, mocy, upodobań audiofilkich. Czego innego oczekuje np. miłośnik muzyki a cczeo innego wielbiciel efektów dźwiękowych 3D/Sorround w filmach akcji.
Nie wiadomo jakiej wielkości masz salon, bo są osoby dla których to pomiesczenie poniżej 20 metrów kwadratowych a dla innych salon zaczyna się od 70-100 metrów. To trochę jak z samochodem. Dla jednego to Fiat 500 a dla innego Scania z naczepą do 24 ton.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
Może ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia w temacie zestawu kina domowego i coś by polecił.
Budżet to około 5-6tyś. i co bym chciał to tylne głośniki bezprzewodowe. Znajdzie się coś godnego polecenia?

Samsung Q990C spełni twoje wymagania
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
Wiarygodność tej stronki jest żadna! Tam są same materiały marketingowe pisane na zamówienie lub artykuły sponsorowane.

Wiarygodność taka sama jak recenzja mediaexpert, media markt, itp. Natomiast ja wychodzę z założenia że warto przeczytać, potem samemu poszperać i wyciągnąć wnioski.

Co do spidersweb masz rację, znaczna większość to śmieciowe artykuły. Ale jak w każdym gównie można czasem znaleźć rodzynka :hehe
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1669
Reakcje/Polubienia
1767
„Rodzynkiem” może być zwłaszcza kwieciste słownictwo. Choćby „sztandarowy” w opisie soundbara. ;-)
Nie wiem co oni biorą, ale to musi być mocne. Na pewno nie wiedzą czym są sztandary i czemu służą. ;-)
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10005
Reakcje/Polubienia
10640
Miasto
Somewhere over the rainbow.
A ja nie pójdę na łatwiznę i proponuje taki zestawik:

Amplituner: Yamaha MusicCast RX-V4A
Kolumny podłogowe:
Indiana Line Tesi 561
Głośniki podstawkowe: Indiana Line Tesi 241
Kolumna centralna: Indiana Line Tesi 761

Z większym budżetem można by pomyśleć o zamianie Yamahy na NAD.
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1669
Reakcje/Polubienia
1767
Zamiast zestawu z McDonalds proponujesz ucztę w utytułowanej restauracji! ;-)

W konsumpcyjnym społeczeństwie lepiej sprzedają sie jednak zestawy sounbarów. Choćby dlatego, że zwalniają z myślenia. Ograniczone ich możliwości dają łatwość obsługi. Tam w zasadzie poza głośnością nie ustawia się nic.

Kiedyś dawno temu przyjaciel zaprezentował mi swój zestaw audio, który kompletował latami. Puścił na DVD film „Epidemia” z Dustinem Hoffmanem. Wrażenia były niesamowite w scenach z dżunglą małpy biegały z każdej strony. Gdy leciał helikopter, to można się było za nim rozglądać a gdy lądował to chciało się schylić i zasłonić twarz przed pyłem...

Dziś mając komputer i bardzo dobre słuchawki z Dolby Atmos nie jestem w stanienawet o milimetr zblizyć się do tamtego wrażenia dźwiękowego. Podobnie byłoby z soundbarem...
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10005
Reakcje/Polubienia
10640
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Zamiast zestawu z McDonalds proponujesz ucztę w utytułowanej restauracji! ;-)

W konsumpcyjnym społeczeństwie lepiej sprzedają sie jednak zestawy sounbarów. Choćby dlatego, że zwalniają z myślenia. Ograniczone ich możliwości dają łatwość obsługi. Tam w zasadzie poza głośnością nie ustawia się nic.

Kiedyś dawno temu przyjaciel zaprezentował mi swój zestaw audio, który kompletował latami. Puścił na DVD film „Epidemia” z Dustinem Hoffmanem. Wrażenia były niesamowite w scenach z dżunglą małpy biegały z każdej strony. Gdy leciał helikopter, to można się było za nim rozglądać a gdy lądował to chciało się schylić i zasłonić twarz przed pyłem...

Dziś mając komputer i bardzo dobre słuchawki z Dolby Atmos nie jestem w stanienawet o milimetr zblizyć się do tamtego wrażenia dźwiękowego. Podobnie byłoby z soundbarem...

Może i restauracja ale zmieściłem się w budżecie :sarkazm
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1669
Reakcje/Polubienia
1767
Kwesta tylko jakie oczekiwania co do zestawu ma @maxel ?!
Nie sprecyzował, czy chce małego i prostego zestawu, czy potężnego/rozubowanego zestawu o dużych możliwościach konfiguracyjnych.
Są ludzie którzy preferują mp. Spotify a innym pasuje Tidal w wersji HiFi, bo słyszą różnicę. A również maja na czym usłyszeć różnicę.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
Kwesta tylko jakie oczekiwania co do zestawu ma @maxel ?!
Nie sprecyzował, czy chce małego i prostego zestawu, czy potężnego/rozubowanego zestawu o dużych możliwościach konfiguracyjnych.
Są ludzie którzy preferują mp. Spotify a innym pasuje Tidal w wersji HiFi, bo słyszą różnicę. A również maja na czym usłyszeć różnicę.

Maxel nie napisał również w jakim pomieszczeniu ma być ten zestaw, a to również wpływa na wybór.
 

maxel

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Grudnia 2010
Posty
268
Reakcje/Polubienia
89
Wybrałem taki zestaw:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

I do tego:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Wybór i konfiguracje są ogromne więc ciężko coś wybrać a miało być i do muzyki i do filmów tak po równo.
A pokój gdzie ma to grać to 4,5 x 7m
 
Ostatnia edycja:
Do góry