ZSoft Uninstaller

grummer

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
457
Reakcje/Polubienia
2
Ostatnio zainteresowałem się tego typu programami i szukam tego jednego jedynego. Do tej pory wypróbowałem Full Uninstall, Smarty Uninstaller 2012, Your Uninstaller! Pro i Revo Uninstaller Pro, który przypadł mi do gustu najbardziej. Wczoraj poszukując kolejnych alternatyw znalazłem wzmiankę o darmowym ZSoft Uninstaller - polecany przez zagranicznych forowiczów. Z ciekawości ściągnąłem i pobawiłem się nim.

Po włączeniu pojawia się taki splash screen:

newSplash.jpg


Program włącza się błyskawicznie. Zaraz potem główne menu programu, które wygląda następująco:

smallIcons.jpg


Jak widać dosyć minimalistyczny interface. Pod tym minimalizmem jednak kryje się dość potężne narzędzie. Program ma wbudowanych 15 języków, w tym polski! Opcje typu, wyszukiwanie pustych folderów, plików temp, oraz menadżer autostartu nie dziwią już nikogo, ponieważ w każdym tego typu programie takie opcje występują. Przejdźmy jednak do samego Uninstallera. W oczy rzucają się 3 zakładki:

*zainstalowane programy
*analizowane programy
*ukryte programy

W zakładce "zainstalowane programy" widnieją wszystkie programy, które możemy rozmieszczać wg daty zainstalowania lub alfabetycznie. Nie wiem czemu, nie pokazuje się data zainstalowania danego programu, widocznie program jej nie widzi. Przechodzimy do zakładki "analizowane programy". Co najbardziej mnie zaskoczyło, program ma możliwość robienia snapshotów przed instalacja i po. Wykonanie snapshotu trwa 30 sekund i można wybrać partycje jakie chcemy monitorować przed instalacją - co jest moim zdaniem świetną opcją. Brakuje tego typu opcji w darmowych programach i z tego co wiem, to tylko produkt Comodo ma opcję analizowania programów, która niestety zbyt dobra nie jest. Po wykonaniu snaphotu instalujemy dowolny program. Po zakończonej instalacji, program jeszcze raz wykonuje zdjęcie wybranych obszarów i je porównuje. Muszę przyznać, że jest dokładny i rejestruje wszystko. Przy odinstalowaniu analizowanego programu musimy zaznaczyć 3 opcje, że jesteśmy pewni tego co robimy i odpowiedzialność za szkody spoczywa na nas. Żadnych szkód do tej pory program nie wyrządził. Zostawił może 2, 3 wpisy przy sprawdzeniu RegSeekerem. Przy 2 analizowanym sofcie poradził sobie również dobrze, jednak miał problemy z usunięciem folderu i paru wpisów. Można to zrobić ręcznie, program dokładnie pokazuje ścieżkę danego folderu i wpisu. Programy możemy usuwać również z zakładki "zainstalowane aplikacje". Po deinstalacji, ZSoft wyszukuje pozostawione wpisy przez dany program, jednak ta opcja nie jest tak dokładna jak chociażby w darmowym REVO. Przejdźmy do podsumowania:

Plusy:

+ zgrabny, minimalistyczny i czytelny interface
+ j. polski
+ funkcja wykonywania snapshotów w wybranych lokalizacjach
+ rozmiar programu - 1,09 Mb
+ wersja portable
+ badware finder - program wyszukuje pozostawione wpisy po starych programach
+ opcje wyszukiwania pustych folderów i plików temp.
+ skuteczny przy odinstalowywaniu analizowanych aplikacji
+ darmowy

Minusy:

- Menadżer autostartu wg mnie jest tutaj zbędny
- Program wydaje się być martwy od października 2010, jak na razie żadnych aktualizacji
- wyszukiwanie wpisów niemonitorowanych programów zostawia trochę do życzenia w stosunku do darmowego REVO. Nie ma opcji zaznaczenia jednorazowo wszystkich wpisów do usunięcia
- problem z usuwaniem niektórych wpisów i folderów analizowanych aplikacji
- nie pokazuje daty zainstalowanych programów
- nie radzi sobie z aplikacjami 64 bit

link do programu:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

:)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35817
Reakcje/Polubienia
24867
Miasto
Trololololo
Fajny też jest Uninstall Tool, płatny ale bardziej podpasował mi od Revo PRO

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

grummer

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
457
Reakcje/Polubienia
2
Trzeba będzie wypróbować :) Wrażenia po dotychczas testowanych aplikacjach:

Smarty Uninstaller:
- ociężały, wymagający net.framework, czasami nie zapisze snapshota i program zainstaluje się jako niemonitorowany, poza tym wszystko ok, skuteczny, wywala mnóstwo śmieci. Problemy z tworzeniem grup programów. Po restarcie programów wszystkie są wymieszane. Niepotrzebna funkcja autostartu

Full Uninstall:
- mam wrażenie, że w porównaniu do smarty nie wszystko usuwa, czasami również nie zapisuje snapa monitorowanego programu. Jednak bardzo lekki i szybki i dość skuteczny. Najszybszy z do tej pory testowanych. Bez zbędnych wodotrysków

Your Uninstaller! Pro
- Niepotrzebne wodotryski. Nie posiada opcji monitorowania instalacji. Nie usuwa wszystkich śmieci, foldery usuwa bardzo rzadko i zazwyczaj się myli. Nie rozumiem fenomenu tego programu. Moim zdaniem nic szczególnego. Mogliby zrobić porządne spolszczenie z polskimi znakami.

Revo Uninstaller free
- bardzo fajny, skuteczny, lekki, przejrzysty. Brak funkcji monitorowania aplikacji. Darmowy, portable. Niepotrzebna funkcja autostart, narzędzia windows. Usuwanie zbędnych plików - ok.

Revo Uninstaller Pro
- jak powyżej, tylko posiada monitorowanie aplikacji w postaci nagrywania instalacji programu, przez co nie musimy robic snapa przed i po.

ZSoft Uninstaller
- jak w 1 poście

pozostałych typu Comodo Programs Manager, Iobit Uninstaller, Ashampoo Uninstaller nie liczę, ponieważ nie zrobiły na mnie żadnego wrażenia.

Do przetestowania jeszcze Total Uninstall i Uninstall Tool
Jak na razie moim faworytem jest REVO PRO
 
Do góry