Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Laptop - jaki?

Szukasz programu, masz pytania? Napisz :help

Laptop - jaki?

Postprzez antbil007 » 05 Sty 2017 16:43

.
Chciałbym kupić córce nowy laptop, ale nie mam zielonego pojęcia jakiej marki i w jakiej konfiguracji. Służyć ma do pracy, żadnych gier. Córka projektuje, tak więc potrzebna jest większa matryca (jakieś sugestie w kwestii cali?), wydajna karta graficzna, większa moc i pamięć RAM.
Nie mam jak na razie ustalonego budżetu, tak więc liczę na różnorodne sugestie, za które z góry serdecznie dziękuję. :)
.
.
Image
Image
Awatar użytkownika
antbil007
Fąfel
Fąfel

Miejscowość: Polska
Pochwały: 1299

Re: Laptop - jaki?

Postprzez senior38 » 05 Sty 2017 17:59

Ja proponuję solidną firmę Del. :)

Autor postu otrzymał pochwałę
AppGuard+Hitman Pro
Awatar użytkownika
senior38
Zasłużony
Zasłużony

Pochwały: 125

Postprzez Armaros » 05 Sty 2017 18:42

Jeżeli o markę chodzi to jak dla mnie tylko Dell,Asus,Acer
Jeżeli chodzi o cenę to Lenovo
Odradzam firmę HP

Do jakiej pracy to ważne czy praca czysto biurowa czy może grafika itd...
Matryca 17 cali najlepiej matowa

Maszynki do 3 tyś:

Kod: Zaznacz wszystko
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

ASUS N76VZ-V2G-T1205H-16
Awatar użytkownika
Armaros
Wygadany
Wygadany

Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 51

Postprzez Zeno » 05 Sty 2017 20:07

Elo antbil :hi :)
Przegapiłeś gwiazdkę, czy czekałeś na wyprzedaże? :lol:
Matryca, jak najbardziej 17" i matowa i dużo RAM-u DDR4 (nieco szybsze od DDR3 i mniejszy pobór energii, więc laptop będzie się mniej grzał), dobra karta grafiki - wszystko się zgadza... Tylko laptop i windows (póki co, bo najnowsze duże aktualizacje zmierzają do poprawienia pracy windowsa w kwestii projektowania - szczególnie 3D) to średnio nadaje się do projektowania. Nie wiem co prawda o jakie projekty chodzi, ale generalnie do projektowania lepiej jednak nadają się maki i to nie macbooki a raczej iMaki, że o Macach Pro nie wspomnę. Mógłbyś się jednak określić co do systemu, czy koniecznie laptop czy może coś w stylu al-in-one i orientacyjny budżet (nie oszczędzaj - w końcu to córka, a laptopa dorzucisz jej w posagu). :)

Image
Awatar użytkownika
Zeno
Fąfel
Fąfel

Pochwały: 363

Postprzez Armaros » 05 Sty 2017 20:50

Zeno napisał(a):Elo antbil :hi :)
Matryca, jak najbardziej 17" i matowa i dużo RAM-u DDR4 (nieco szybsze od DDR3 i mniejszy pobór energii, więc laptop będzie się mniej grzał), dobra karta grafiki - wszystko się zgadza... Tylko laptop i windows (póki co, bo najnowsze duże aktualizacje zmierzają do poprawienia pracy windowsa w kwestii projektowania - szczególnie 3D) to średnio nadaje się do projektowania. Nie wiem co prawda o jakie projekty chodzi, ale generalnie do projektowania lepiej jednak nadają się maki i to nie macbooki a raczej iMaki, że o Macach Pro nie wspomnę. Mógłbyś się jednak określić co do systemu, czy koniecznie laptop czy może coś w stylu al-in-one i orientacyjny budżet (nie oszczędzaj - w końcu to córka, a laptopa dorzucisz jej w posagu). :)

Dużo ramu dobra karta i tylko marne 38 tyś zł hihihi:

Fakt co do grafiki to tylko iMaki i Macach Pro
Sam zakupiłem używanego laptopa z firmy graficznej bo przesiedli się na Maki
Zakupiłem Asusa ASUS N76VZ-V2G-T1205H-16 za 1200 zł z papierami i gwarancja rozruchową na trzy miesiące.
Nie jest to najnowsza maszyna ale za 1200 zł nie znajdę takiego cudeńka.
Oczywiście były dodatkowe koszta ale to już mój kaprys hihihi: Czyli
oddałem do czyszczenia zmiany chłodzenia itd.... koszt 200 zł.
Wymiana dysków Samsung 850 PRO 256GB 600 zł + Hitachi 1TB TRAVELSTAR 7K1000 300 zł
Ogólnie wydałem 2300 zł i nawet za te 2300 nie znajdę nowego laptopa o podobnych parametrach
do mojego.

ASUS N76VZ-V2G-T1205H-16
Awatar użytkownika
Armaros
Wygadany
Wygadany

Postprzez antbil007 » 05 Sty 2017 22:19

Zeno, brachu!
Musi być laptop, bo często jeździ w różne miejsca i korzysta z każdej możliwości.
Musi być też winda, bo tylko do niej ma/mamy programy.
Projektuje ciuchy, ale też robi dla mnie grafikę tudzież multimedia.
Budżet? Np. 3 tys. +- 500 ( :facepalm ) :lol:
.
.
Image
Image
Awatar użytkownika
antbil007
Fąfel
Fąfel

Miejscowość: Polska
Pochwały: 1299

Postprzez Armaros » 05 Sty 2017 23:09

antbil007 napisał(a):

Zeno, brachu!
Musi być laptop, bo często jeździ w różne miejsca i korzysta z każdej możliwości.

Prosze :

fhd.html

ASUS N76VZ-V2G-T1205H-16
Awatar użytkownika
Armaros
Wygadany
Wygadany

Postprzez hansik » 06 Sty 2017 09:33

Witam. A ja polecę mało popularne laptopy MSI. Parę lat temu kupiłem synowi (politechnika - CAD, projekty) i działa bez problemu do tej pory. Użytkowany intensywnie. Problem taki, że trzymają cenę i często są bez systemu. Ale to akurat może być zaleta :) Znalazłem "na szybko" za ok.3,1k pln takowy model: MSI GL72 6QC-219XPL (to tylko przykład - reklamowany jako gamingowy). Z zalet wg mnie: aluminiowa obudowa, dwie karty graf., matowa matryca 17.3'', dysk co prawda HDD ale 7200. Wady: brak systemu, mało RAM. Pamięć można zwiększyć do 32GB, na przykład dodać SSD, dokupić system i będzie OK. Tylko wtedy trzeba policzyć całkowite koszty. Nie wiem, czy w 3,5 tys. da się zmieścić. Za to wg mnie mamy sprzęt spokojnie na kilka dobrych lat. Pozdrawiam.

hansik
Zielony
Zielony

Pochwały: 11

Postprzez Zeno » 06 Sty 2017 11:47

antbil007 napisał(a):Musi być laptop, bo często jeździ w różne miejsca i korzysta z każdej możliwości.

Kamień spadł mi z serca, bo już mi przyszło do głowy, że projektuje łaziki dla NASA albo przynajmniej maszyny rolnicze. :cool.
Właściwie każdy z podanych przez Armarosa (w drugim rzucie) czy ten podany hansika (z dorzuceniem RAMu do 8GB) spokojnie da radę. Do tego makowska myszka (sam kiedyś na windzie korzystałem z takiej z malutką kuleczką na końcu). Bezpieczne rozwiązanie - bo da się na tym pracować, mocy nie zabraknie. Nie do końca jednak wygodne, bo owszem laptopa da się przewozić, tyle że 17" laptopa trudno nazwać mobilnym, jest dosyć ciężki i nieporęczny, wydajność na baterii też nie będzie duża z racji dość mocnych podzespołów i dużej matrycy.
Warto by przy tym poszukać czegoś na wyprzedażach, bo akurat okres ku temu sprzyja.
Nie ukrywam jednak, że mnie oczarował ten sprzęt, w którym Microsoft w wyraźny sposób wytyczył trend, szczególnie w kwestii projektowania:

Tyle, że odpada gdyż to sprzęt stacjonarny, najtańsza wersja 3000USD i do tego do zamówienia w amerykańskim MS Store. Jednak sama możliwość korzystania z ekranu dotykowego przy projektowaniu za pomocą piórka czy rysika - bardzo wygodna rzecz. Stąd zastanawiałbym się na 12-14" hybrydą z dobrą karta grafiki, mogącą pracować w trybie laptopa i tabletu oraz poprzez hdmi podłączaną do większego monitora, tv czy projektora do pracy lub prezentacji, a przerwach wykorzystaną mobilnie. Pewnie w tym budżecie nie do zrobienia, sam się zastanawiam czy są takie sprzęty w tej cenie.
Sprawdziłem dziś ms surface pro4 i mimo zniżki obowiązującej od 01.01.16r. najsłabsza konfiguracja kosztuje tak:
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

:o Poszukam jeszcze...
Image
Awatar użytkownika
Zeno
Fąfel
Fąfel

Postprzez Zeno » 06 Sty 2017 14:00

Rozwijając moją myśl z poprzedniego posta...
Poszedłbym w konwertowalnego laptopa i pracował tak, jak wyżej napisałem. Moim zdaniem ten byłby najlepszy. Ma oczywiście swoje wady - mały dysk, błyszczącą matrycę, ale poza tym jest super i na potrzeby Twojej córki spokojnie wystarczy...
Linki widoczne tylko dla zalogowanych

a tu recenzja:
Linki widoczne tylko dla zalogowanych
Sam bym sobie go kupił... :cool.
Image
Awatar użytkownika
Zeno
Fąfel
Fąfel

Następna

Wróć do Szukasz programu, masz pytania? Napisz / Software Problems

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości