ABBYY Screenshot Reader?

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Mam na Windows 7 zainstalowany z jakiejś promki ABBYY Screenshot Reader v. 9.0.0.1331. Niestety nie mam instalki, prawdopodobnie to było z GAotD. Czy da się go jakoś przenieść na Windows11?
Na dysku mam takie foldery:
C:\Users\x\AppData\Local\ABBYY\Retail.ScreenshotReader\9.00 - tu wszystkie podfoldery są puste
C:\Temp\ABBYY ScreenshotReader\CommonAppData\ABBYY\Retail.ScreenshotReader\9.00\Licenses - tu jest tylko plik license
C:\ProgramData\ABBYY - tu jest plik register i jeszcze podfoldery: Retail.ScreenshotReader\9.00\Licenses i w nich też jakieś pliki
C:\Program Files (x86)\ABBYY Screenshot Reader - tu z plików exe mam: NetworkLicenseServer, ScreenshotReader i TrigrammsInstaller, a poza tym całą masę innych pliczków

A może jest jakieś inne darmowe narzędzie o podobnym działaniu? ASR robi zrzut ekranu, zamienia obraz na tekst i wrzuca do schowka systemowego albo zapisuje do pliku tekstowego.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
Mam na Windows 7 zainstalowany z jakiejś promki ABBYY Screenshot Reader v. 9.0.0.1331. Niestety nie mam instalki, prawdopodobnie to było z GAotD.

Tu jest instalka
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Natomiast po poniższym linkiem jest bonusowa wersja 9.0.0.1331 z bezterminową licencją z oficjalnej strony Abbyy

0.jpeg


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4349
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
abbyy to ruski program.
ruskie stwierdzili ze ich copyrighty wala.
i tu nasuwa sie pytanie: moge czy nie bardzo?
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
C:\ProgramData\ABBYY - tu jest plik register i jeszcze podfoldery: Retail.ScreenshotReader\9.00\Licenses i w nich też jakieś pliki

Zainstalowałem ten program na testowym systemie i mogę stwierdzić że dane licencji (imię, nazwisko, email, Serial rejestracji) znajdują się w pliku Config,xml w podanej przez ciebie lokalizacji C:\ProgramData\ABBYY\Retail.ScreenshotReader\9.00\Licenses\
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
windows 11 już ma wbudowany czytnik OCR ekranu -> Narzędzie wycinania
Okazało się, że u mnie z nieznanych przyczyn nie ma tego narzędzia. Nie wiem, może usunęłam, jak pozbywałam się zbędnych programów, bo nie wiedziałam o tej funkcjonalności. Nie mam pojęcia i nie pamiętam nic na ten temat. Próbowałam zainstalować, ale okazało się, że wtedy trzeba uruchomić wszystkie usługi związane ze sklepem MS i jeszcze się zalogować na konto MS, więc dałam se spokój i zainstalowałam ABBYY z tego bonusowego linka. W sumie i tak nie wierzę, że narzędzie OCR od MS będzie równie dobre :p
Wcześniej odinstalowałam (albo wyłączyłam, nie pamiętam...) ten cały sklep MS i wyłączyłam związane z nim usługi, bo nie wiedziałam, że nie można tak sobie normalnie pobierać tych aplikacji :/
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35955
Reakcje/Polubienia
25055
Miasto
Trololololo
Nie trzeba przenosić, windows 11 już ma wbudowany czytnik OCR ekranu -> Narzędzie wycinania -> Akcje Tekstowe
Lub po prostu Print Screen -> zaznaczenie obszaru i Akcje Tekstowe

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Sprawdziłem u siebie i nie mam tego OCR, jaką masz wersję narzędzia wycinanie :??
W sieci piszą:
Począwszy od wersji 11.2308.33.0, Microsoft wprowadza tu opcję rozpoznawania tekstu na zrzutach, czyli OCR.


Ja posiadam wersję 11.2312.33.0, i brak OCR.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Ostatnio usiłowałam znaleźć to microsoftowe narzędzie do wycinania i nigdzie go nie było, a dziś jak chciałam sobie użyć klawisza PrtScr robiąc zrzut programem FSCapture, to się nagle objawiło. I teraz mam problem, bo nie wiem jak przypisać ten skrót klawiszowy do FSCapture, zamiast do tego systemowego wycinania.
W dodatku jak klikam PrtScr, to mi się wysuwa z góry ekranu to narzędzie i mam komunikat, żeby zaznaczyć wybrany obszar, a jak go zaznaczę, to po wykonaniu zrzutu wszystko znika i nawet nie wiadomo, gdzie ten zrzut się zapisuje :/ Gdy w wyszukiwarkę Menu Start wpisuję narzędzie wycinanie, to wyświetla się info, że nie znaleziono. O co tu chodzi??
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10644
Miasto
Somewhere over the rainbow.
A co masz pod skrótem Win+Shift+S?
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
@al - to samo co było pod PrtScr.
Ze skrótem już sobie poradziłam, trzeba to było wyłączyć w Ustawienia -> Ułatwienia dostępu -> Klawiatura, no ale nadal nie wiem o co chodzi z tym widmowym narzędziem wycinanie. Ewidentnie jest jakieś wybrakowane
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10644
Miasto
Somewhere over the rainbow.
@al - to samo co było pod PrtScr.
Ze skrótem już sobie poradziłam, trzeba to było wyłączyć w Ustawienia -> Ułatwienia dostępu -> Klawiatura, no ale nadal nie wiem o co chodzi z tym widmowym narzędziem wycinanie. Ewidentnie jest jakieś wybrakowane

U mnie nie jest wybrakowane bo po zrobieniu zrzutu od razy wyskakuje okienko z dostępnymi opcjami. Nie wiem jak to wygląda w W11 bo ja mam W10.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35955
Reakcje/Polubienia
25055
Miasto
Trololololo
Ja używam Faststone Capture do zrzutów ale sprawdziłem teraz i zrzuty zrobione za pomocą narzędzia wycinania zapisują się na pulpicie.
 
Do góry