AKTUALIZACJA FIRMWARE NAGRYWARKI BLU RAY

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
320
Reakcje/Polubienia
47
Czy wie ktoś jak zaktualizować firmware napędu zewnętrznego blu-ray asus SBW-06D2X-U zciągnąłem ze strony
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
program ale podczas próby uruchomienia pojawia się komunikat Available target is not found
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19231
Reakcje/Polubienia
56016
Czy wie ktoś jak zaktualizować firmware napędu zewnętrznego blu-ray asus SBW-06D2X-U zciągnąłem ze strony
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
program ale podczas próby uruchomienia pojawia się komunikat Available target is not found

Na tej stronie pisze:

This firmware is for the drive which manufactured after March 2017, please check the label on the drive about that.

Sprawdź swoją nagrywarkę.
 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
320
Reakcje/Polubienia
47
Ok wszystko jasne moja pochodzi z 2012
A jak nie znajdę firmware to nagrywarka doi kosza ? bo nie chce mi nagrywać
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19231
Reakcje/Polubienia
56016
Ok wszystko jasne moja pochodzi z 2012
A jak nie znajdę firmware to nagrywarka doi kosza ? bo nie chce mi nagrywać

Trochę mało danych. Jaki system? Czy sprawdzałeś na innym komputerze? Czy system widzi/wykrywa nagrywarkę w Eksploratorze plików?
 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
320
Reakcje/Polubienia
47
Ok już się poprawiam System win 11 pro, system widzi nagrywarkę ale podczas nagrywania danych za pomoc ashampoo wyskakuje błąd i zapis nieudany czasem nagra dane a często właśnie wyskakuje błąd zapisu w opisie błędu pisze że może być on spowodowany nieaktualnym firmware
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10050
Reakcje/Polubienia
10683
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Ok już się poprawiam System win 11 pro, system widzi nagrywarkę ale podczas nagrywania danych za pomoc ashampoo wyskakuje błąd i zapis nieudany czasem nagra dane a często właśnie wyskakuje błąd zapisu w opisie błędu pisze że może być on spowodowany nieaktualnym firmware

To może to wina aszampona :??
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19231
Reakcje/Polubienia
56016
Ok już się poprawiam System win 11 pro, system widzi nagrywarkę ale podczas nagrywania danych za pomoc ashampoo wyskakuje błąd i zapis nieudany czasem nagra dane a często właśnie wyskakuje błąd zapisu w opisie błędu pisze że może być on spowodowany nieaktualnym firmware

Przyczyn takiego zachowania może być wiele, ale nieaktualne firmware raczej bym odrzucił. Ponieważ to dość stary sprzęt, to dobrze by było ją przetestować na jakimś komputerze z Windows 7 lub 8 i wyeliminować ewentualny problem systemowy. Może to być również problem software jak zauważył @al Czasem płyty też mogą być problemowe, itd.

Raczej nie ale znalazłem co s takiego tylko nie wiem czy to pomoże
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

To ci raczej nie pomoże: Patch file (ver. 4616) ZIP wydane 2012.11.01
 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
320
Reakcje/Polubienia
47
ok dzięki Zainstaluje win 7 na laptopie i sprawdzę na innym sprzęcie.. nie wiem czy wersja programu do nagrywania też ma znaczenie bo korzystam z darmowego Ashampoo Burning Studio 2024
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10050
Reakcje/Polubienia
10683
Miasto
Somewhere over the rainbow.
ok dzięki Zainstaluje win 7 na laptopie i sprawdzę na innym sprzęcie.. nie wiem czy wersja programu do nagrywania też ma znaczenie bo korzystam z darmowego Ashampoo Burning Studio 2024

Zanim będziesz się bawił w instalowanie windowsa to wykluczyłbym te prostsze rzeczy jak inny program do nagrywania.
 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
320
Reakcje/Polubienia
47
Zainstalowałem starszą wersję Ashampoo Burning Studio 2022 i dalej to samo spróbuje jeszcze na Windowsie 7 ale jeśli to nie firmware to podejrzewam że to mogą być kiepskiej jakości płyty. Niby Verbatim ale były już dawno kupowane..
 

Quń

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
389
Reakcje/Polubienia
173
Może to też być problem umierającego lasera w nagrywarce, zwłaszcza jeśli stało się to tak "z dnia na dzień". To pierwszy objaw - później problem z odtwarzaniem nagranych płyt, a na końcu problem z odczytem tłoczonych płytek. Prawdopodobna jest też usterka elektroniki - choćby pamięci w nagrywarce.
Przetestuj na nowej, świeżo kupionej płytce. Wcześniej możesz spróbować odczytu jakiejś starej, nagranej na tej nagrywarce.
 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
320
Reakcje/Polubienia
47
Może to też być problem umierającego lasera w nagrywarce, zwłaszcza jeśli stało się to tak "z dnia na dzień"
Może być tylko że moja nagrywarka była bardzo mało używana nagrała może 100 płyt góra a może nawet nie
 

Quń

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
389
Reakcje/Polubienia
173
Nagrywarka ma 12 lat. Jeśli nie była w wersji "military grade" i szykowana na podróż do Alpha Centauri - elektronika "ma prawo" odparować kondensatory, diody i tranzystory utracić swoje właściwości, zgubić komórki pamięci w RAM. To samo dzieje się w zasilaczach, z płytami głównymi, kartami graficznymi - czy chociażby z wiertarkami (tu akurat utrata właściwości mechanicznych przekładni i utrata mocy silniczków - osłabienie właściwości uzwojeń). Nawet karabiny po tych 30, 40 latach stają się niebezpieczne - odhartowana lufa.
Zostają próby:
- nówka sztuka płyta do nagrania na tym komputerze,
- podpięcia pod inny system i próba nagrania też na nowej płycie,
- oczyszczenie lasera alkoholem izopropylowym.

Może wystarczy jej zaserwować "włoski tuning" - przegonić kilka filmów jeden po drugim - "rozruszać".
 
Do góry