Antywirus+firewall

exide

Świeżak
Dołączył
16 Wrzesień 2013
Posty
19
Reakcje/Polubienia
0
Zainstalowalem ta nakladke, ale zablokowalo mi to internet i kasperskiego xD Ja chyba nigdy nie znajde dobrej zapory do tego Kacpra... Znacie może jakas zapore jako wtyczka do firefoxa? Istnieje cos takiego?

Edit: Już ogarnalem firewall. Mam ta nakladke. Lecz musze wlaczac kasperskiego recznie, a w opcjach ma zaznaczone "startuj razem z systemem". Jakas rada?
 

virophage

Bardzo aktywny
Dołączył
1 Lipiec 2010
Posty
199
Reakcje/Polubienia
19
Miasto
Pomorze
exide napisał:
Zainstalowalem ta nakladke, ale zablokowalo mi to internet i kasperskiego xD Ja chyba nigdy nie znajde dobrej zapory do tego Kacpra... Znacie może jakas zapore jako wtyczka do firefoxa? Istnieje cos takiego?

Edit: Już ogarnalem firewall. Mam ta nakladke. Lecz musze wlaczac kasperskiego recznie, a w opcjach ma zaznaczone "startuj razem z systemem". Jakas rada?

Moja to odinstaluj to wszystko : D
Dalej zainstaluj darmo Bitdefender Antivirus Free Edition

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
plus
Firewall Privatefirewall

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
albo
Niedocenionego Norman Security Suite 10 Jak zdobyć klucz niżej
OEM Code wpisz PCM613-DE

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Download po wpisaniu klucza

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Wybór należy do Ciebie ; )
 
A

Anonymous

exide napisał:
Zainstalowalem ta nakladke, ale zablokowalo mi to internet i kasperskiego xD Ja chyba nigdy nie znajde dobrej zapory do tego Kacpra... Znacie może jakas zapore jako wtyczka do firefoxa? Istnieje cos takiego?

Edit: Już ogarnalem firewall. Mam ta nakladke. Lecz musze wlaczac kasperskiego recznie, a w opcjach ma zaznaczone "startuj razem z systemem". Jakas rada?
Jak Ci nakładka blokuje Kasperczaka,to wywal ją...standardowa zapka w 7 i 8 w zupełności wystarcza.
 

Alexander

Bardzo aktywny
Dołączył
12 Listopad 2010
Posty
474
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
W.
Masakra. Windows 8 ma dobrą zaporę, w ogóle ty chcesz mieć program zadający pytania o dostęp do sieci bądź zachowanie programów? Męczące to jest tak klikac zezwól albo blokuj.
Kaspersky jest dobry. Wystarczy mu darmowa przeglądarka do przelewów typu Sandboxie albo Bitdefender Safepay. Do tego dodatki do przeglądarki.



Uważaj tylko kiedy instalujesz nowe programy np. dodatki w stylu toolbar, przyspieszacze kompa czy inne takie cuda wianki. To w większości Adware, a Kaspersky jest dla nich bardzo tolerancyjny.
 
A

Anonymous

Alexander napisał:
Masakra. Windows 8 ma dobrą zaporę, w ogóle ty chcesz mieć program zadający pytania o dostęp do sieci bądź zachowanie programów? Męczące to jest tak klikac zezwól albo blokuj.
Kaspersky jest dobry. Wystarczy mu darmowa przeglądarka do przelewów typu Sandboxie albo Bitdefender safepay
. Do tego dodatki do przeglądarki.
I to wszystko w tym temacie.
 
A

Anonymous

Nakładka blokuje ruska? Nie osłabiaj mnie :szydera
A zapka w win8 różni się czymś od tej z 7?
Alex a w firewallu czasem nie chodzi o to żeby pokazywał i pytał gdy coś chce się połączyć? Bo chyba do tej pory tak było :szydera
 

Alexander

Bardzo aktywny
Dołączył
12 Listopad 2010
Posty
474
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
W.
marsellus napisał:
Nakładka blokuje ruska? Nie osłabiaj mnie :szydera
A zapka w win8 różni się czymś od tej z 7?
Alex a w firewallu czasem nie chodzi o to żeby pokazywał i pytał gdy coś chce się połączyć? Bo chyba do tej pory tak było :szydera

O ciekawie, że tak było, tylko szkoda, że praktycznie nikt tej funkcji nie używa i zostawiają wszystko w automacie. Tworzenie reguł to tylko dla tych co się komputerem w jakikolwiek sposób interesują, stąd producenci na potęgę tworzą łopatologiczne programy :sarkazm

Inna sprawa wtedy, jeśli pytający chce takiego "pytającego" Firewalla. Wtedy może ZoneAlarm?
 

Elvis

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
21 Czerwiec 2012
Posty
2304
Reakcje/Polubienia
850
O ciekawie, że tak było, tylko szkoda, że praktycznie nikt tej funkcji nie używa i zostawiają wszystko w automacie.
Ja używam :D ale masz rację, że producenci coraz bardziej upraszczają softy zabezpieczające. Podobno w nowej Avirze zrezygnowali z firewalla na rzecz systemowego.
 

Alexander

Bardzo aktywny
Dołączył
12 Listopad 2010
Posty
474
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
W.
Elvis_JXL napisał:
O ciekawie, że tak było, tylko szkoda, że praktycznie nikt tej funkcji nie używa i zostawiają wszystko w automacie.
Ja używam :D ale masz rację, że producenci coraz bardziej upraszczają softy zabezpieczające. Podobno w nowej Avirze zrezygnowali z firewalla na rzecz systemowego.

No ja też takiego używam :zawsty
Na pewno zrezygnowali, mam dostęp do bety. Ale to dlatego, że chyba co niektórym producentom nie chce się kombinować nad własną konstrukcją zapory, skoro ta od Visty wzwyż sobie radzi. Nieraz testy pokazywały, że firewalle w pakietach są tworzone tylko po to żeby były, więc...

Tylko nie do końca wiem jak Avira chce rozwiązać tę kwestię, bo F Secure zastąpił Firewalla DeepGuardem pytającym o dostęp do sieci (ale tylko aplikacjom nieznanym!), a Trend Micro - nakładką kompatybilną z innymi produktami.
 
Do góry