AOMEI OneKey Recovery 1.6 PRO / specjalne promo dla PZD/

fukengruven

Wygadany
Dołączył
15 Styczeń 2015
Posty
73
Reakcje/Polubienia
0
Re: AOMEI OneKey Recovery 1.6 PRO / specjalne promo dla PZD

ciekawe, czym albo jak to odinstalować bez śladów?
dzięki za sofcik
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Re: AOMEI OneKey Recovery 1.6 PRO / specjalne promo dla PZD

fukengruven napisał:
ciekawe, czym albo jak to odinstalować bez śladów?

Nie za bardzo czaję po co, ale skoro dzisiaj Shadow Defender w promo, to pewnie można zainstalować program po włączeniu trybu Shadow Mode w SD, a przy wychodzeniu z tryby nie zachować wprowadzonych zmian. Przy deinstalacji w okresie późniejszym teścik kolegi Manili i kolejne posty w temacie mogą wskazać kierunek...
ulubione-programy-favorite-programs-f11/deinstalatory-ma-y-test-t25185.html#p168829
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36290
Reakcje/Polubienia
25397
Miasto
Trololololo
Re: AOMEI OneKey Recovery 1.6 PRO / specjalne promo dla PZD

Zeno napisał:
fukengruven napisał:
ciekawe, czym albo jak to odinstalować bez śladów?

Nie za bardzo czaję po co, ale skoro dzisiaj Shadow Defender w promo, to pewnie można zainstalować program po włączeniu trybu Shadow Mode w SD, a przy wychodzeniu z tryby nie zachować wprowadzonych zmian. Przy deinstalacji w okresie późniejszym teścik kolegi Manili i kolejne posty w temacie mogą wskazać kierunek...
ulubione-programy-favorite-programs-f11/deinstalatory-ma-y-test-t25185.html#p168829
Aomei ingeruje w MBR więc potrzebny jest restart a w Shadow Defender Zmiany znikają po restarcie.
 

sowa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Listopad 2015
Posty
347
Reakcje/Polubienia
219
Re: AOMEI OneKey Recovery 1.6 PRO / specjalne promo dla PZD

Jak instalowałem wersję pro w miejsce 1.5, to uruchamiał się deinstalator programu. Przerwałem instalację po tym etapie. W eksploratorze plików były widoczne obie partycje Aomei (wcześniej ukryte).
 

extern.int

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Wrzesień 2015
Posty
138
Reakcje/Polubienia
3
Re: AOMEI OneKey Recovery 1.6 PRO / specjalne promo dla PZD

Ten program nie ma normalnego deinstalatora, który cofa zmiany wykonane podczas instalacji? W programach wprowadzających poważne zmiany w mbr takich jak ten to podstawa. Póki nie mam pewności, że mogę łatwo przywrócić komputer do poprzedniego stanu to wole tego nie instalować.
 

djluke

Świeżak
Dołączył
8 Maj 2014
Posty
18
Reakcje/Polubienia
0
Re: AOMEI OneKey Recovery 1.6 PRO / specjalne promo dla PZD

OK, piszecie wszyscy o MBR...a jak soft ten radzi sobie z GPT/EFI? Bo kto na nowych maszynach korzysta z MBR...
Czy to taki skrót myślowy i program ogarnie taki dysk nawet lepiej niż MBR?
 

sowa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Listopad 2015
Posty
347
Reakcje/Polubienia
219
Re: AOMEI OneKey Recovery 1.6 PRO / specjalne promo dla PZD

extern.int napisał:
Ten program nie ma normalnego deinstalatora, który cofa zmiany wykonane podczas instalacji? W programach wprowadzających poważne zmiany w mbr takich jak ten to podstawa. Póki nie mam pewności, że mogę łatwo przywrócić komputer do poprzedniego stanu to wole tego nie instalować.
Zmiany w mbr to chyba można cofnąć odznaczając powiadomienia (te w trakcie rozruchu) przed deinstalacją... natomiast pozostałe partycje trzeba usuwać samemu. Nie sprawdzałem tego bo ja korzystam z wersji promocyjnej programu.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36290
Reakcje/Polubienia
25397
Miasto
Trololololo
Re: AOMEI OneKey Recovery 1.6 PRO / specjalne promo dla PZD

djluke napisał:
OK, piszecie wszyscy o MBR...a jak soft ten radzi sobie z GPT/EFI? Bo kto na nowych maszynach korzysta z MBR...
Czy to taki skrót myślowy i program ogarnie taki dysk nawet lepiej niż MBR?
Oui Oui

Supported Disk Types
MBR disk, GPT disk and UEFI boot mode

For most of computers, you can press a special keyboard button - "F11" (default) or "A" key when your computer starts up to enter into Windows PE environment, and then automatically launch AOMEI OneKey Recovery. For the computers with EFI/UEFI boot, you can enter into the program to restore your system by using Windows Boot Menu. Of course, AOMEI OneKey allows you to configure how to display the boot menu by options.
 

fukengruven

Wygadany
Dołączył
15 Styczeń 2015
Posty
73
Reakcje/Polubienia
0
Re: AOMEI OneKey Recovery 1.6 PRO / specjalne promo dla PZD

extern.int napisał:
Ten program nie ma normalnego deinstalatora, który cofa zmiany wykonane podczas instalacji? W programach wprowadzających poważne zmiany w mbr takich jak ten to podstawa. Póki nie mam pewności, że mogę łatwo przywrócić komputer do poprzedniego stanu to wole tego nie instalować.
sowa napisał:
Zmiany w mbr to chyba można cofnąć odznaczając powiadomienia (te w trakcie rozruchu) przed deinstalacją... natomiast pozostałe partycje trzeba usuwać samemu. Nie sprawdzałem tego bo ja korzystam z wersji promocyjnej programu.
zainstalowałem i odinstalowałem po czym ponownie zainstalowałem. i tutaj przysłowiowa d..a.
coś zostało, ponowna instalacja była już ukierunkowana, nic nie można było zrobić, a chciałem zmienić lokalizację partycji tworzonej przez program.
czy macie jakiś pomysł co do reinstalacji włącznie z wyczyszczeniem poprzedniej?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36290
Reakcje/Polubienia
25397
Miasto
Trololololo
Re: AOMEI OneKey Recovery 1.6 PRO / specjalne promo dla PZD

Większośc programów coś tam zostawia, rada to monitorowanie instalacji jakimś Programem do usuwania czyli Revo Pro, Uninstall Tool , Iobit Uninstaller, Ashampoo Uninstaller itp.

Odpalasz funkcję monitorowania instalacji programu i gitara.
 

fukengruven

Wygadany
Dołączył
15 Styczeń 2015
Posty
73
Reakcje/Polubienia
0
Re: AOMEI OneKey Recovery 1.6 PRO / specjalne promo dla PZD

OXYGEN THIEF napisał:
Większośc programów coś tam zostawia, rada to monitorowanie instalacji jakimś Programem do usuwania czyli Revo Pro, Uninstall Tool , Iobit Uninstaller, Ashampoo Uninstaller itp.

Odpalasz funkcję monitorowania instalacji programu i gitara.
rzecz w tym, że zrobiłem to przez revo pro. mało tego, przywracanie systemu też nie pomogło, a świeży jest co tylko zrobiony. kto zna super angielski mógłby napisać do supportu. u mnie cienizna.
 

sowa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Listopad 2015
Posty
347
Reakcje/Polubienia
219
Re: AOMEI OneKey Recovery 1.6 PRO / specjalne promo dla PZD

fukengruven napisał:
zainstalowałem i odinstalowałem po czym ponownie zainstalowałem. i tutaj przysłowiowa d..a.
coś zostało, ponowna instalacja była już ukierunkowana, nic nie można było zrobić, a chciałem zmienić lokalizację partycji tworzonej przez program.
czy macie jakiś pomysł co do reinstalacji włącznie z wyczyszczeniem poprzedniej?
Jak wykonałeś kopie to program utworzył ukryte partycje, wątpię czy jest jakiś program, nawet Revo, który automatycznie je usunie.
Przed odinstalowaniem trzeba odznaczyć te pozycje:
l8gZXUj.png

zatwierdzić zmiany i wtedy odinstalować program.
Po odinstalowaniu partycje wykonane przez program zostają... są widoczne... następna instalacja prawdopodobnie je wykrywa. Trzeba je usunąć i przydzielić wolne miejsce do partycji z której program skorzystał, dopiero po tym zainstalować program ponownie.
Mam nadzieję że to pomoże.
 

extern.int

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Wrzesień 2015
Posty
138
Reakcje/Polubienia
3
Re: AOMEI OneKey Recovery 1.6 PRO / specjalne promo dla PZD

fukengruven napisał:
zainstalowałem i odinstalowałem po czym ponownie zainstalowałem. i tutaj przysłowiowa d..a.
coś zostało, ponowna instalacja była już ukierunkowana, nic nie można było zrobić, a chciałem zmienić lokalizację partycji tworzonej przez program.
czy macie jakiś pomysł co do reinstalacji włącznie z wyczyszczeniem poprzedniej?
Pewnie musisz usunąć partycje stworzoną przez program. Możesz to zrobić w zarządzaniu dyskami w Windowsie.
 

pss

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
16 Październik 2010
Posty
1127
Reakcje/Polubienia
62
Re: AOMEI OneKey Recovery 1.6 PRO / specjalne promo dla PZD

Niestety uległem pokusie testu i nawet nie przerobiłem gada do końca. Program tworząc partycje odzyskiwania tak wpłynął na cały ich układ że bios niemal minutę szukał systemu. Obecnie jestem po odtworzeniu całego dysku w tym partycji rozruchowych i odzyskiwania (UEFI). Najciekawsze jest jednak to że format każdej i ponowna instalacja systemu nic nie pomogły, partycje musiały zostać usunięte a dysk podobnie podzielony. Teraz wszystko jest jak było przedtem i jak być powinno cały czas, szkoda jednak tego czasu który straciłem przy szukaniu przyczyny w necie i późniejsze doszukiwanie się przyczyny metodą prób i błędów.
 

senior38

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Listopad 2010
Posty
1629
Reakcje/Polubienia
238
Miasto
Świętokrzyskie
Re: AOMEI OneKey Recovery 1.6 PRO / specjalne promo dla PZD

Ja zainstalowałem i odinstalowałem przez Revo następnie programem Aomei partytion usunąłem nowo utworzoną partycję połączyłem z C i jest wszystko OK.
 
Do góry