AOMEI OneKey Recovery 1.6 PRO / specjalne promo dla PZD/

extern.int

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Wrzesień 2015
Posty
138
Reakcje/Polubienia
3
Re: AOMEI OneKey Recovery 1.6 PRO / specjalne promo dla PZD

pss napisał:
Niestety uległem pokusie testu i nawet nie przerobiłem gada do końca. Program tworząc partycje odzyskiwania tak wpłynął na cały ich układ że bios niemal minutę szukał systemu. Obecnie jestem po odtworzeniu całego dysku w tym partycji rozruchowych i odzyskiwania (UEFI). Najciekawsze jest jednak to że format każdej i ponowna instalacja systemu nic nie pomogły, partycje musiały zostać usunięte a dysk podobnie podzielony. Teraz wszystko jest jak było przedtem i jak być powinno cały czas, szkoda jednak tego czasu który straciłem przy szukaniu przyczyny w necie i późniejsze doszukiwanie się przyczyny metodą prób i błędów.
Ja przetestowałem na VirtualBoxie, całkiem dobry program. Chociaż szkoda, że trzeba robić backup systemu, żeby w ogóle stworzył nową partycje rozruchową. Powinno się dać zrobić pierwszy backup z poziomu boot menu. Twój problem polegał pewnie na tym, że miałeś złą partycje oznaczoną jako aktywną (rozruchową). W dobrym managerze partycji można to naprawić bez usuwania i ponownego przydzielania miejsca. Mi się udało wszystko przywrócić do poprzedniego stanu dość łatwo, bez reinstalacji systemu.
 

sowa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Listopad 2015
Posty
347
Reakcje/Polubienia
219
Re: AOMEI OneKey Recovery 1.6 PRO / specjalne promo dla PZD

Instalując ten program trzeba liczyć się z:

1. Po zainstalowaniu programu, wykonaniu kopii i zaznaczeniu opcji (poniżej), przy rozruchu może wystąpić błąd "Secure Boot Violation" o treści "Invalid signature detected. Check Secure Boot in Setup"(taki błąd wystąpil u mnie), wtedy trzeba pogrzebać w biosie... ja zmieniłem w zakładce "Security", Secure Boot Control z Enabled na Disabled

2. Deinstalacja pogramu jest dość kłopotliwa.
Deinstalator nie jest dokładny i jak wcześniej pisałem, jeśli zaznaczyłeś opcje
l8gZXUj.png

to przed odinstalowaniem trzeba je odznaczyć i zatwierdzić zmiany.
Po deinstalacji pozostaną utworzone wcześniej partycje... je trzeba usuwać ręcznie i przydzielać miejsce do tej partycji na której program je utworzył... odpowiednim programem lub narzędziem systemowym.
 

mavio

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Sierpień 2011
Posty
541
Reakcje/Polubienia
11
Re: AOMEI OneKey Recovery 1.6 PRO / specjalne promo dla PZD

Koledzy widzę , że są problemy z tym softem, jutro stawiam system i waham się czy zrobić kopię nim , czy Acronis True Image 2015?
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2190
Reakcje/Polubienia
2565
Miasto
Kraków
Re: AOMEI OneKey Recovery 1.6 PRO / specjalne promo dla PZD

Zdecydowanie polecam Acronisa.
 

sowa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Listopad 2015
Posty
347
Reakcje/Polubienia
219
Re: AOMEI OneKey Recovery 1.6 PRO / specjalne promo dla PZD

Pomysł na wykonanie kopii w tej formie dobry, ale...
Za dużo tego ale. Może w przyszłości dopracują program. Też polecam ATI.
 

djluke

Świeżak
Dołączył
8 Maj 2014
Posty
18
Reakcje/Polubienia
0
Re: AOMEI OneKey Recovery 1.6 PRO / specjalne promo dla PZD

pss napisał:
Niestety uległem pokusie testu i nawet nie przerobiłem gada do końca. Program tworząc partycje odzyskiwania tak wpłynął na cały ich układ że bios niemal minutę szukał systemu. Obecnie jestem po odtworzeniu całego dysku w tym partycji rozruchowych i odzyskiwania (UEFI). Najciekawsze jest jednak to że format każdej i ponowna instalacja systemu nic nie pomogły, partycje musiały zostać usunięte a dysk podobnie podzielony. Teraz wszystko jest jak było przedtem i jak być powinno cały czas, szkoda jednak tego czasu który straciłem przy szukaniu przyczyny w necie i późniejsze doszukiwanie się przyczyny metodą prób i błędów.
Zgaduję że robiłeś to na lapku z ori Win8 lub wyżej i miałeś już partycję oznaczoną jako Recovery czy podobną, a chyba nie może być kilku tak samo oznaczonych. Ewentualnie miałeś specyficzny układ partycji np. 4 podstawowe na MBR i ostatnia to Recovery lub inna systemowa/OEM. Pewnych rzeczy nie przeskoczysz, zwłaszcza z automatu.
mavio napisał:
Koledzy widzę , że są problemy z tym softem, jutro stawiam system i waham się czy zrobić kopię nim , czy Acronis True Image 2015?
To jednak zupełnie inne metody obrazowania. Tutaj program ingeruje w dysk tworząc partycję Recovery, zaś Acronis czy inne Ghosty po prostu robi obraz partycji - gdzieś, gdzie chcesz, na innym medium, partycji itp. Nie integruje w strukturę dysku. Dlatego ciężko porównywać te programy bezpośrednio.
 

pss

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
16 Październik 2010
Posty
1127
Reakcje/Polubienia
62
Re: AOMEI OneKey Recovery 1.6 PRO / specjalne promo dla PZD

djluke napisał:
pss napisał:
Zgaduję że robiłeś to na lapku z ori Win8 lub wyżej i miałeś już partycję oznaczoną jako Recovery czy podobną, a chyba nie może być kilku tak samo oznaczonych. Ewentualnie miałeś specyficzny układ partycji np. 4 podstawowe na MBR i ostatnia to Recovery lub inna systemowa/OEM. Pewnych rzeczy nie przeskoczysz, zwłaszcza z automatu.
System to oczywiste że oryginał bo jakże by inaczej, ale partycje na dysku systemowym tylko utworzone przez sam system przy jego czystej instalacji, tak więc o żadnych konfliktach wynikających z nieodpowiedniego oznakowania być nie powinno. Troszkę tych programów już też przerzuciłem, wiadomo idealny nie istnieje. Tak czy siak może komuś podejdzie, ja swoją instalkę na AOMEI OneKey Recovery 1.6 PRO wysłałem już daleko.
 

Canaris

Wygadany
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
47
Reakcje/Polubienia
10
Re: AOMEI OneKey Recovery 1.6 PRO / specjalne promo dla PZD

Ja nie miałem najmniejszych problemów z utworzeniem kopii oraz jej odtwarzaniem. Wszystko działa prawidłowo. To kolejna bardzo dobra aplikacja tej firmy obok: Aomei Partition Assistant Pro 6.0 oraz Aomei Backupper Pro 3.2. Z obu często korzystam ponieważ zajmuję się serwisowaniem komputerów i mam porównanie do innych programów tego typu.
 
Do góry