Bulwersy, dziadostwo na świecie

jan13

Bardzo aktywny
Dołączył
16 Lipiec 2010
Posty
214
Reakcje/Polubienia
19
Zero tolerancji dla pedofilów... w sutannach czy bez.

No właśnie tylko tych" bez" tu brakuje.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
1. Jeżeli taki "bez" będzie się stawiał w roli autorytetu moralnego i nauczał w sprawach moralności i sumienia, to na pewno o nim napiszę. 2. Nikt tu nigdy nie negował, że "bez": jest więcej, poza tym w jednym z linków które podałem są szacunkowe dane procentowe zjawiska.
 

jan13

Bardzo aktywny
Dołączył
16 Lipiec 2010
Posty
214
Reakcje/Polubienia
19
Ktoś mądry powiedział że takich mamy rządzących,księży,sędziów itp.jakie jest społeczeństwo.
Sędzia jest od wydawania sprawiedliwych wyroków czy zawsze tak jest?
Rządzący powinni kierować się dobrem obywateli..............?
Księża też ma swoją rolę do spełnienia czy robią to zawsze zgodnie z nauką kościoła?
Nieuczciwi sędziowie ,nieudolni politycy,księża wątpliwej moralności[pedofile też],byli są i będą.
To co mamy zanegować istnienie państwa ,sadów ,kościoła ?
A czy ty czy ja jesteśmy niewinni jak baranki? Możemy o tym pisać, ale wystawiać im moralne świadectwo?
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10035
Reakcje/Polubienia
10676
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Bulwersem jest to, że ja jeszcze nic w tym temacie nie napisałem bo chyba mnie nic nie bulwersuje :bea
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2398
Reakcje/Polubienia
388
Miasto
okolice internetu
Możemy o tym pisać, ale wystawiać im moralne świadectwo?
1.Lepiej zamknąć oczy i udawać, że nie ma problemu.
2.Najlepiej relatywizować (jeżeli rozumiesz znaczenie tego terminu) problem - bo "oni" też..., bo u nich też...
3. O grupach, zawodach społecznego zaufania (między innymi księża, sędziowie), szczególnie stojących pod pręgierzem opinii, od których wymaga się więcej - oczywiście nie słyszałeś. A bulwers jest bulwersem właśnie dlatego, że tych ludzi na świeczniku dotyczy. Skandal w Watykanie czy na dworze królewskim ma jednak inny wymiar, inny wydźwięk, niż bicie żony i dzieci przez pijanego Kowalskiego.
4. Ubabrać innych, rozmyć winę, zakłamać oczywiste fakty - to ulubiona linia obrony pewnych środowisk.Bo tych "innych" winnych jest tak wielu, a ksiądz tylko jeden? O jednego za dużo.I na tym polega jego dramat, że od razu jest widoczny, na tapecie.
5.Świadectwo sami sobie wystawiają, nie my. A od sądzenia jest Bóg, który zaufał człowiekowi na tyle, że dał mu wolną wolę.
5. Możemy pisać? Ale o jednych może trochę mniej, a najlepiej wcale co? To jest właśnie cały fałsz, zakłamanie i obłuda. I to jest bulwers.A na określenie sytuacji, że gość pozbawiony wszelkiej moralności rwie się do jej nauczania - brak mi słów.

Zero tolerancji dla pedofilów... w sutannach czy bez

Och, łaskawco, dzięki za przyzwolenie. A co powiesz o pospolitych szubrawcach wyzbytych wszelkich skrupułów, złodziejach, hazardzistach, dziwkarzach w sutannach? Chcesz przykłady? Proszę bardzo. W sklepie osiedlowym pełnym ludzi dzieciak mówi do gościa w koloratce - dziadku...Nie byłoby w tym nic dziwnego, bo w końcu każdy miał, ma lub będzie miał dziadka. Tylko ten mały szczegół pod szyją robi różnicę...W nieodległym ode mnie miasteczku, czterej panowie w sutannach urządzili sobie jaskinię hazardu. W ferworze gry poszło na noże. Skutek? Wyleciała gosposia... Bo wezwała śmigłowiec pogotowia i temu ranionemu pajacowi życie uratowała.No ale sprawa się rypła, ktoś beknąć musiał...
I co, mam o tym nie mówić???Bo to tabu, bo inni też grają w karty???

P.S. Ile Ty lat przeżyłeś na tym świecie? Sądząc po stylu wypowiedzi - niewiele. Ja, dziękując Bogu, zdrów na ciele i umyśle - prawie 62. I mam nadzieję, że to nie jest moje ostatnie słowo :zaciesz I Ty chcesz ze mną o życiu dyskutować?
 

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
jan13 napisał:
Zero tolerancji dla pedofilów... w sutannach czy bez.

No właśnie tylko tych" bez" tu brakuje.
"Bez" nie ma pewnie dlatego, bo to wątek nie o kryminalistach, ale o sprawach bulwersujących czyli o takich, które wzburzają naszą wrażliwość na różne sprawy. Hafajstos i Zeno słusznie podkreślili, że ksiądz (zakonnik) to ktoś szczególny, kto ma być...a przynajmniej powinien z założenia...być osobą moralnie nienaganną, bo to on moralności chce uczyć przecież i robi to dość często. Pomijając odpowiedzialność prawną za tego typu przestępstwa, osoby duchowne "ulegające" takim pokusom są w znakomitej większości hipokrytami, którzy czasem bardzo btutalnie łamiąc psychikę ofiar na nie właśnie zrzucają odpowiedzialność.
"Wzór" ma być nienaruszalny...jeśli decyduje się taki nie być, jest śmieciem...w tym przypadku moralnym.
--------------
Nic na to nie poradzę, że Kościół wciąż sam się wystawia na tak niepochlebną ocenę i na to, że pojęcia Kościół i moralność w naszym polskim...a może nie tylko...wydaniu nie bardzo do siebie przystają. Ta sprawa bulwersuje i pokazuje, kto naprawdę w Polsce ma na tyle silne wpływy, by sterować pracami sejmu i wpływać na Polskie prawo. Tu nawet "nadprezes" nie ma za wiele do gadania.
Poslanka K. Pawłowicz na nocnym glosowaniu była za odrzuceniem projektu Ordo Iuris w sprawie całkowitego zakazu aborcji...dziwne prawda?...potem musiała sie tłumaczyć prawicowemu środowisku z takiej decyzji i dlatego na FB opublikowała ten wpis...nie wiedziała chyba, jakie będą konsekwencje.
f58472ef850b0d487c576bf3205af97c,641,0,0,0.jpg


Czy komentarz jest potrzebny?
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2398
Reakcje/Polubienia
388
Miasto
okolice internetu
"Moje dziecko zostało potraktowane jak śmieć". Poruszający list pacjentki Szpitala na Madalińskiego

Iga miała 19 lat, gdy poroniła w szpitalu na Madalińskiego. W swoim przejmującym liście opisuje, jak doszło do poronienia i jak została potraktowana przez pielęgniarki oraz lekarza prowadzącego.

Anna Grzybowska, dziennikarka, która w Szpitalu im. Świętej Rodziny przy ul. Madalińskiego urodziła syna, w dniu jego 12-stych urodzin postanowiła podzielić się swoją historią. W odpowiedzi na post otrzymała setki maili. Publikujemy jeden z nich.
Iga, jak pisze w liście, Szpitalny Oddział Ratunkowy znała bardzo dobrze - bywała tam codziennie z powodu sączących się wód płodowych. 9 marca, jak relacjonuje, była na przełomie 18 i 19 tygodnia ciąży. Była, jak twierdzi, pod opieką profesora Bogdana Chazana.


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Kilka słów od siebie. "Profesor" Chazan, to ten od klauzuli sumienia, Żarliwy orędownik obrony życia, przeciwnik aborcji. Gdyby to o mnie chodziło w opisanej historii - gołymi rękami, bez najmniejszych skrupułów, wyrzutów sumienia...Tylko proszę bez tekstów, że to znowu polityka...
 

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
Zawieszono aż 36 sędziów, którzy pracowali podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Międzynarodowe Stowarzyszenie Boksu (AIBA) bada, czy korupcja nie położyła się cieniem na olimpijskiej rywalizacji.

Podczas sierpniowych igrzysk w Brazylii doszło do kilku kontrowersyjnych werdyktów. Na portalach społecznościowych aż huczało, że sędziowie faworyzują rosyjskich pięściarzy.

W finale kategorii ciężkiej przyznali zwycięstwo Jewgienijowi Tiszczence, choć zdaniem wielu ekspertów na wygraną zasłużył Wasilij Lewita z Kazachstanu. W atmosferze skandalu swoje walki wygrywał Władimir Nikitin. Po porażce z nim Irlandczyk Michael Conlan był zszokowany werdyktem sędziów i bardzo ostro zareagował rzucając przekleństwami i oskarżeniami pod adresem działaczy AIBA.

Stowarzyszenie zdecydowało się przeprowadzić dochodzenie, które ma wyjaśnić, czy kontrowersyjne werdykty były efektem korupcji. Do momentu wyjaśnienia sprawy 36 sędziów zostało zawieszonych i nie może prowadzić walk pod egidą AIBA.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2398
Reakcje/Polubienia
388
Miasto
okolice internetu
Bandyckie zachowanie na drodze. Polak potrafi...

"Nowa autostradowa zabawa kierowców".
Blokują karetkę, by szybciej ominąć korek
Bezmyślność i egoizm - tak można określić zachowanie kierowców na autostradzie A4. Jadąc pod prąd, wykorzystywali korytarz utworzony dla przejazdu karetki, by wydostać się z korku.
Nagranie o wiele mówiącym tytule "Nowa autostradowa zabawa kierowców" opublikowali pracownicy Pogotowia Ratunkowego im. Siegfrieda Greinera w Skawinie.

W piątek karetka wjechała na sygnale na autostradę A4. Gdy dziesiątki kierowców zjechały na bok, by umożliwić przejazd, niektórzy postanowili skorzystać z okazji. Jechali utworzonym korytarzem pod prąd, przez co zmuszali karetkę do zwalniania i czekania, aż jadący z naprzeciwka wycofają się.


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
M

Mr Bean

Tu sami anty -PISowcy siedzą ??
jakoś nie widać takich wpisów dotyczących poprzedniej władzy
tak dla pewności pytam :co jest?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36252
Reakcje/Polubienia
25376
Miasto
Trololololo
Mr Bean napisał:
Tu sami anty -PISowcy siedzą ??
jakoś nie widać takich wpisów dotyczących poprzedniej władzy
tak dla pewności pytam :co jest?
były za poprzedniej władzy :zaciesz , to taka zabawa w jechanie po rządzących
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2398
Reakcje/Polubienia
388
Miasto
okolice internetu
Tu sami anty -PISowcy siedzą ??

Ze co, że jak? Cham i bydlak, nawet w mercu zawsze będzie chamem i bydlakiem - niezależnie od władzy...

jakoś nie widać takich wpisów dotyczących poprzedniej władzy

A ile jeszcze można maszerować z głową odwróconą do tyłu? Rok - za mało?
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Mr Bean napisał:
Tu sami anty -PISowcy siedzą ??
jakoś nie widać takich wpisów dotyczących poprzedniej władzy
tak dla pewności pytam :co jest?
Czytam posty od góry strony i teraz się zastanawiam... :scratch To Twoim zdaniem PiS jest za tolerowaniem pedofilii, skandalicznym traktowaniem pacjentów w szpitalach, nieuczciwością w sporcie i łamaniem przepisów ruchu drogowego?! :eek:
No wiesz... :eek: W życiu bym tego nie powiedział. :facepalm
 

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
OXYGEN THIEF napisał:
Mr Bean napisał:
Tu sami anty -PISowcy siedzą ??
jakoś nie widać takich wpisów dotyczących poprzedniej władzy
tak dla pewności pytam :co jest?
były za poprzedniej władzy :zaciesz , to taka zabawa w jechanie po rządzących

Trafne i bardzo mi się to podoba ta odpowiedź :klawik.
 
Do góry