CCleaner nie pokazuje ciastek do zachowania

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10643
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Zwykle raz dziennie, czasem raz na 2 dni
To sporo bo ja raz na miesiąc i to jak nie zapomnę :)
A nie masz jakiegoś menadżera haseł, który jednym kliknięciem zaloguje Cię do wybranych stron?
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
A nie masz jakiegoś menadżera haseł, który jednym kliknięciem zaloguje Cię do wybranych stron?
Nie mam. Nie wiem, jak to działa, ale do dwóch z tych stron nawet nie mogę się zalogować automatycznie, tak jakby przeglądarka nie chciała do nich zapisać danych logowania i muszę wpisywać ręcznie
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10643
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Nie mam. Nie wiem, jak to działa, ale do dwóch z tych stron nawet nie mogę się zalogować automatycznie, tak jakby przeglądarka nie chciała do nich zapisać danych logowania i muszę wpisywać ręcznie

Działa tak że przy okienkach do logowania pokazuje się ikonka menadżera, klikasz na nią i wypełnia Ci dane logowania. Jak masz kilka kont na tej samej stronie np. maile to wyskakują dostępne dane i wybierasz którymi się chcesz zalogować.
W przeglądarce nie zapisywałbym danych logowania.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Nie wiem co myśleć o tych cleanerach. Włączam jeden: pokazuje mi mnóstwo śmieci do usunięcia, włączam czyszczenie i ok, niby wszystko zostaje usunięte. Uruchamiam drugi i znów pokazuje mnóstwo śmieci, czyszczę, uruchamiam trzeci i znów są jakieś śmieci...
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10643
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Nie wiem co myśleć o tych cleanerach. Włączam jeden: pokazuje mi mnóstwo śmieci do usunięcia, włączam czyszczenie i ok, niby wszystko zostaje usunięte. Uruchamiam drugi i znów pokazuje mnóstwo śmieci, czyszczę, uruchamiam trzeci i znów są jakieś śmieci...

Każdy tego typu program ma inną metodologię działania. To, że po użyciu jednego drugi pokazuje śmieci to nie znaczy, że ten pierwszy nie posprzątał dokładnie. Czyszczenie jednym a później drugim jest zwykłą głupotą. Nie wspomnę o używaniu jeszcze większej liczby takich programów. To prowadzi tylko do bałaganu a w konsekwencji przywróceniu kopii lub ponownej instalacja systemu. To tak jakby wziąć kilka różnych piguł na ból głowy i się później dziwić że dalej głowa boli.

Ccleaner jak dla mnie to najgorszy wybór bo ten program jedzie na popularności a nie robi nic szczególnego.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
CCleanera już nie używam, a te z promocji sobie testuję. Najgorzej, że nie wiem które ustawienie i w którym z tych programów usunęło mi wtedy te ustawienia wtyczek. Wg mnie domyślnie zaznaczone opcje powinny być bezpieczne
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35953
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo
CCleanera już nie używam, a te z promocji sobie testuję. Najgorzej, że nie wiem które ustawienie i w którym z tych programów usunęło mi wtedy te ustawienia wtyczek. Wg mnie domyślnie zaznaczone opcje powinny być bezpieczne
Programy do czyszczenia domyślnie robią kopie zapasowe tego co skasowały.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Programy do czyszczenia domyślnie robią kopie zapasowe tego co skasowały
Ale to mi nie powie, co powinnam odznaczyć ;) Teraz boję się zaznaczać cokolwiek ze Slimjeta. Poza tym czasem można zbyt późno zauważyć, że coś się spsuło
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35953
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo
Ale to mi nie powie, co powinnam odznaczyć ;) Teraz boję się zaznaczać cokolwiek ze Slimjeta
Skoro skasowało ustawienia wtyczek to sprawdzaj - ustawienia wtyczek - w tych czyścikach.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35953
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10643
Miasto
Somewhere over the rainbow.
CCleanera już nie używam, a te z promocji sobie testuję. Najgorzej, że nie wiem które ustawienie i w którym z tych programów usunęło mi wtedy te ustawienia wtyczek. Wg mnie domyślnie zaznaczone opcje powinny być bezpieczne

Zależy co dla kogo jest niebezpieczne. Czyścik nie wie czy dla Doroty wyczyszczone ustawienia wtyczek są niebezpieczne.

Tak poza tym to może odznacz w ogóle w czyściku czyszczenie przeglądarek i rób to z poziomu samej przeglądarki. Nie wiem jak jest w slimjet ale u mnie można sobie wybrać co ma być czyszczone.
 
  • Lubię to
Reactions: yyy

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35953
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo
No ja nie wiem kto chciałby domyślnie kasować sobie ustawienia wtyczek i po co? Raczej to dziwne
Pierwsze słyszę żeby czyścik kasował ustawienia wtyczek, przerobiłem prawie wszystkie czyściki i nie pamiętam takiej sytuacji.
 
  • Lubię to
Reactions: yyy
Do góry