Co nam gra w duszy, czego aktualnie słuchasz ?

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36172
Reakcje/Polubienia
25293
Miasto
Trololololo
Oasis - Rock N' Roll Star

Oasis - Supersonic
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10032
Reakcje/Polubienia
10668
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Zaniedbujecie kącik muzyczny więc otwieram swój własny ale każdy ma do niego dostęp. Kącik ma swojska nazwę:

OVLOIgt.png


Będą w nim piosenki "na temat" albo związane z konkretną datą, wydarzeniem, słowem przewodnim itd. Nie ma granic oprócz tych, które wymyślę w przyszłości. W pierwszym odcinku będzie historia, która wczoraj zatoczyła koło i pięknie zamknie dzisiejsze wydanie.

Na początek mieli być starsi panowie z "RS" i tak też będzie ale dzięki wczorajszym wydarzeniom ładnie się to wszystko poukłada.

Już od tygodnia jest z nami ich nowa piosenka:




jak każdy zapewne wie, RS robili też covery:



przepraszam za błąd w druku, miało być to:



jak wiadomo covery mają to do siebie, że kiedyś były wersje oryginalne:



i czasem się zdarzy, że można dostać nobla za swoje teksty :hura Bob wraz z kolegami już dawno temu gratulował sobie tego osiągnięcia:



i ja też gratuluję. :yes master
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
A myślałem, że już nie będziemy celebrować tego Nobla. Ludzie podzielili na takich, którzy twierdzą, że to nie poważne i na takich, którzy twierdzą, że to bardzo dobrze, bo tym sposobem nagroda zyskała nowy wymiar i przełamała stereotypy. Ja należę do tych drugich (obok pewnie dwóch poprzednich żon Boba. :klawik. )
Mój ulubiony cytat:
Cała ta gadka o równości. Jedyne, co tak naprawdę łączy wszystkich ludzi, to to, że kiedyś umrą.
Bob Dylan
Bardzo ładny post al. Fajnie żeśmy się po raz kolejny muzycznie spotkali. I Stonsi i Bob. No to jeszcze trochę w ten deseń. Dobry pomysł z coverem, bo o ile Bob jest dobrym poetą, to wokalistą raczej przeciętnym. Stąd ja też zaproponuję cover.
Guns N' Roses - Knocking on Heaven's Door (Bob Dylan cover)

Ale żeby za miło nie było i wracając do tego, że nie przepadasz za Elvisem, to taka łyżka dziegciu :klawik. :
Szczyt mojej kariery? To ten moment, kiedy Elvis Presley nagrywa jedna z moich piosenek.
Bob Dylan
Wracając do Stones'ów - zawsze wydawało mi się, że wzięli się z rhythm blues'a. No i słyszę, że zatoczyli koło. :)
Moje ulubione nagranie Mannish Boy (raz - że to kapitalna impreza była, czuć luz i przyjacielską atmosferę, dwa - Mick wg mnie zawsze w śpiewie inspirował się Muddym, trzy - fantastyczne wykonanie)
Muddy Waters & The Rolling Stones - Mannish Boy


A skoro jesteśmy przy "Like a Rolling Stone", Bobie, Stones'ach i rhythm blues'ie to prosta zagadka: Skąd się wzięła nazwa zespołu Rolling Stones?

Nie mogę zapomnieć również o kąciku "Bajek dla dorosłych" więc dzisiaj smutna historia dla niegrzecznych chłopców:
Pezet feat. Wdowa - Takie Jak Ty
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Maria Peszek - Samotny tata

Maria Peszek - Modern Holocaust

Maria Peszek - Polska A B C i D

Wszystko teraz blokują... Jak nie jedni, to drudzy.... Co za życie... :facepalm
Edit: Chrzanić YT, a właściwie wielką czwórkę rządzącą muzycznym światem, która za tym wszystkim stoi.
[vimeo]https://vimeo.com/172822981[/vimeo][vimeo]https://vimeo.com/160817123[/vimeo][spotify]1mJDTanf70BnBR0LCh0yur[/spotify]
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2358
Reakcje/Polubienia
377
Miasto
okolice internetu
Leszek Długosz - Dzień w kolorze śliwkowym

 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36172
Reakcje/Polubienia
25293
Miasto
Trololololo
Moby & The Void Pacific Choir - Are You Lost In The World Like Me (Official Video)
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
A gdzież jest autor wątku musical. Ciekaw jestem, czy jak go wyręczę, to z wdzięczności zdradzi mi gdzie schował inny wdzięczny wątek. A okazja do wyręczenia jest,
4389e4e9-2eaf-411d-bba5-21d2b4a7e318_470x

gdyż dziś ukaże się longplay Leonarda Cohena, który swego czasu jako buddyjski mnich przyjął imię Jikan (czyli "Cichy") pt."You Want It Darker". Składa się na niego dziewięć kompozycji: 1. You Want It Darker, 2. Treaty, 3. On the Level, 4. Leaving the Table, 5. If I Didn’t Have Your Love, 6. Traveling Light, 7. Seemed the Better Way, 8. Steer Your Way, 9. String Reprise/ Treaty. O płycie niektórzy mówią, że pożegnalna. I faktycznie tak brzmi. Zwłaszcza w kontekście słów artysty w ostatnim wywiadzie dla The New Yorkera:
- Nie sądzę, bym zdołał skończyć wszystkie swoje piosenki. Może, kto wie? Może dostanę drugą szansę, ale nie śmiem włączać się w duchową strategię. Mam pracę do zrobienia, muszę zająć się swoimi sprawami. Jestem gotowy, by umrzeć. Mam nadzieję, że nie jest to zbyt krępujące. Z mojej strony to tyle.
Spotkać można również określenia płyty jako mroczna, czy niepokojąca. Moim zdaniem - nie cała, ale takie właśnie są przynajmniej dwie świetne piosenki - tytułowy utwór nagrany z chórem Cantor Gideon Zelermyer & the Shaar Hashomayim Synagogue Choir z Montrealu oraz Traveling Light, jak również Seemed the Better Way. W każdym razie płyta z pewnością warta przesłuchania
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Ciekawe czy dwie ostatnie wydane na przestrzeni dwóch ostatnich lat płyty w ogóle by powstały, gdyby wieloletnia menedżerka i przyjaciółka Cohena - Kelley Lynch nie ukradła mu ponad 5 milionów dolarów zostawiając go ze 150 tysiącami dolarów na koncie i ogromnym podatkiem do zapłacenia? :scratch
Leonard Cohen - You Want It Darker (obraz podłożony wg własnego upodobania przez jakiegoś fana do utworu)
[vimeo]https://vimeo.com/183793723[/vimeo]

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2358
Reakcje/Polubienia
377
Miasto
okolice internetu
Katarzyna Pakosińska - Aria ze śmiechem

 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36172
Reakcje/Polubienia
25293
Miasto
Trololololo
Sex Pistols - Filthy Lucre Live :yes master :yes master
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36172
Reakcje/Polubienia
25293
Miasto
Trololololo
Korn - Here to Stay

KoRn - Beg for me

Korn - Make Me Bad
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36172
Reakcje/Polubienia
25293
Miasto
Trololololo
Stary Korn :yes master :yes master
Korn - Clown

Korn - Ball Tongue

Nowy Korn :krzyk :nea
Korn - Never Never
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36172
Reakcje/Polubienia
25293
Miasto
Trololololo
Korn - Counting

Korn - No Way

Korn - Trash

Korn - Hey Daddy
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36172
Reakcje/Polubienia
25293
Miasto
Trololololo
Korn - Dirty :klawik.
 
Do góry