Czy warto coś doinstalować do KIS 2011?

1qaz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
4 Wrzesień 2010
Posty
551
Reakcje/Polubienia
89
Co sądzicie?
Czy może taki zestaw w zupełności wystarczy, a dodatkowe programy (bezpieczeństwo) będą tylko zbędnym balastem dla systemu. Czekam na wasze opinię :)
 
Pewnie wypadało by dodać jakiś soft do kopii bezpieczeństwa (bo jeśli dobrze pamiętam KIS nie ma takiej funkcji) np. Keriver 1- Click Restore Pro/Free.
 
Dodał bym coś do tworzenia kopi np Keriver 1-CRP lub Macrium reflect Free i jakiś skaner dodatkowy uruchamiany np raz w tygodniu . Skaner to Malwarebytes Antimalware lub Hitman Pro
 
Ja z KIS 2011 mam SpyShelter Personal Free, Ad Muncher, xp-AntiSpy, GoogleClean, AntiBrowserSpy.
Czasem z nudów przelecę system MBAM-em Free.
 
Na upartego dorzuciłbym Keyscrambler do szyfrowania . Ja tak miałem mimo,że Kis posiada Hipsa i blokuje aktywność keyloggerów i wirtualną klawiaturę do ochrony haseł kont bankowych i innych loginów . Mimo tego nie zawadzi. :) Jak już chcesz stworzyć bunkier to skaner na żądanie typu Hitman Pro lub Malwarebytes Anti-malware i starczy :)
 
Likwis napisał:
Na upartego dorzuciłbym Keyscrambler do szyfrowania .
OoOoOo tym to zapomniałem, a jak najbardziej można dorzucić o ile korzysta się z IE, Firefox, lub Flocka bo tylko te przeglądarki w wersji darmowej obsługuje.
 
Będą tylko zbędnym balastem dla systemu. ;) Żadnych więcej wynalazków ochrony czasu rzeczywistego, jeśli chodzi o programy wcześniej wymieniane to w celu wykonania kopi bezpieczeństwa (keriver) i kontroli szczelności kaspra (skanery na żądanie) który sam w sobie jest dosyć ciężkim programem. Wracając do programów typu skaner na żądanie polecił bym ci raczej Emsisoft Anti-Malware Free (po instalacji wersji komercyjnej w karcie wyboru licencji dajesz darmowa, lub najpierw testowa a po zakończeniu okresu testowego dopiero darmowa. Program jest naprawdę wart polecenia sam mam wersję komercyjną i w porównaniu do np. MBAM czy hitmana pro coś wynajduje (nawet spybot search & destory w moim użytkowaniu wypadał o niebo lepiej - wyszła kolejna wersja ). Keyskrambler - nie znam to będę raczej "pss" sam muszę się zapoznać bo wielu go używa, a ja jakoś nie widzę potrzeby szyfrowania np.tego posta ;)
 
Dzięki za wszystkie propozycję :)
 
Back
Do góry