Dziwny dysk

baarao7

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Listopad 2010
Posty
183
Reakcje/Polubienia
3
Witam, jakiś czas temu pojawił mi się "dziwny dysk" - już wyjaśniam. Zakładam (nie jestem na 100% pewna), że jest to pozostałość po programie Daemon Tools Pro Advanced (była nań promocja -omawiana zresztą na tym forum) - skorzystałam z promo, ale miałam jakieś problemy z licencją. Program więc odinstalowałam, nie usuwając (najprawdopodobniej) stworzonego wcześniej wirtualnego napędu - wiem, moja wina, moja wina, moja baaaardzo wielka wina :D (a raczej głupota :oops: ). No i teraz mam problem - widoczny jest dysk, do którego nie mam dostępu, nie mogę nic z nim zrobić. Czy jest jakiś sposób na pozbycie się go? Zainstalowałam ponownie Daemon'a, ale to na nic. Zna ktoś jakieś rozwiązanie?
 
Krótko mówiąc usunąć (odinstalować) urządzenie w "Menedżerze Urządzeń" Twojego systemu Windows.
 
Ale gdy rozwijam gałąź "Stacje dysków CD-ROM/DVD" widoczny jest tylko jeden napęd - ten fizyczny. Dodam, że nie używałam żadnych innych programów do wirtualnych napędów, tylko DT.
 
Może zrób screena jak to wygląda + screen z Menedżera Urządzeń
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


to get rid of it use subst f: /d

czyli Start-Uruchom - cmd i tutaj wpisujesz subst f: /d

d w tym przypadku to litera dysku, jeśli u ciebie to nie jest dysk d to podajesz odpowiednią literkę dla niego.
 
Screeny (mogłam zmienić nazwę tego dysku):

i144781_dysk2.jpg


i144782_dysk.jpg


i144783_dysk1.jpg
 
To teraz zrób tak Start-Uruchom - cmd i tutaj wpisujesz subst f: /q

q to litera dysku który chcesz usunąć
 
To może spróbuj teraz tak Start-Uruchom - i tutaj wpisujesz subst f: /q

czyli bez cmd,
 
Też nic - mignie mi tylko to czarne okienko, ale nic się nie dzieje.
Ps: czy wielkość liter w tym przypadku ma znaczenie?
 
Próbowałaś tak ?

1.Goto start -- settings--control panel--Administrative tools--computer management-- disk management
2.Right click on offending virtual drive
3.Select properties
4.Under driver tab select uninstall the driver
5.Confirm uninstall

Czyli - Start- ustawienia - panel sterowania - Narzędzia Administracyjne - Zarządzanie komputerem - Zarządzanie dyskami , poszukaj tam tego dysku .Jeśli będzie to klikasz na właściwości i odinstaluj .
 
Nie ma tam takiego dysku,jest on widoczny tylko w Mój Komputer
screen:
i144798_dysk4.jpg


Nie wiem co to jest ten dysk u góry, ale to chyba nie to :D
 
baarao7 daj screena z Menedżera Urządzeń , kurcze bo wszędzie piszą że tam powinien być właśnie widoczny ten napęd.
Open Device Manager, goto DVD/CDROM Drives, right-click on the drive you wish to remove and click on uninstall.
 
Back
Do góry