Freeztab: alternatywa lub starsza wersja?

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
Do tej pory używałam w przeglądarce rozszerzenia Freeztab, niestety po ostatniej aktualizacji zmieniono sposób działania tego dodatku i stał się dla mnie bezużyteczny :( Czy zna ktoś inne rozszerzenie, które działa dokładnie tak jak wcześniej Freeztab? A może da się w jakiś sposób cofnąć do tej starszej wersji i zablokować aktualizację?
Jeśli ktoś nie kojarzy, to opiszę na jakiej funkcji mi zależy. Otóż w starszej wersji Freeztab była opcja „quick save” gdzie można sobie było na stałe ustawić, aby po kliknięciu w ten przycisk zostały zapisane wszystkie karty po prawej stronie od karty aktywnej i od razu automatycznie zamknięte po zapisaniu. Wszystko to jednym kliknięciem. Następnie przy zapisanych jednocześnie kartach mogłam kliknąć w „share” i skopiować jednym kliknięciem wszystkie odnośniki do stron zapisanych w tym samym czasie.
Teraz niestety zapisanie wszystkich stron po prawej od karty aktywnej i zamknięcie ich stało się bardziej skomplikowane i wymaga znacznie więcej klikania. Nie da się też skopiować bezpośrednich odnośników do wszystkich jednocześnie zamkniętych kart. Trzeba kopiować odnośnik, który prowadzi do strony z tymi odnośnikami. Nie podoba mi się, że osoba, do której to wysyłam, musi najpierw otwierać tą stronę, zamiast bezpośrednio przesłane odnośniki. W dodatku ten link jest kilometrowy, więc strasznie beznadziejnie się go wysyła komuś przez komunikator, bo zaśmieca całą rozmowę, a żaden skracacz linków sobie z nim nie radzi
 
Zobacz na tej stronie:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Na jej dole (poniżej tego co w spojlerze) w historii wersji wystarczy kliknąć w wybraną wersje i przenosi do strony z pobieraniem... do wyboru są 4 źródła, tzn 3 bo 4-te przenosi do Chome Web Store a tam ostatnia wersja.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Ja pobierałem z 1go i 2go, przeglądarka protestuje, uważa je za niebezpieczne.... ale da się pobrać
Mają dziwne nazwy np: extension_1_9_0_0.crx , ecpipjjckcegdmapdifgigmempnikcjg-2.0.2-Crx4Chrome.com.crx
Instalowałem na przeglądarce otwartej w piaskownicy nie było problemów, ale nie wiem czy działają poprawnie i czy są bezpieczne.

PS Mi starano się pomóc, to wypada i mnie pomóc komuś :) ...tym bardziej że za cho...lewkę nie mogę zasnąć, a wstać muszę przed 6-tą.
Jeszcze godzinka i wstaję.... zza biurka :zaciesz ..... jak to pliki z covidem to trzeba lepszego fachowca ode mnie żeby to sprawdzić.
 
► Download Crx File from Google CDN

Ja pobierałem z 1go i 2go, przeglądarka protestuje, uważa je za niebezpieczne.... ale da się pobrać
Instalowałem na przeglądarce otwartej w piaskownicy nie było problemów, ale nie wiem czy działają poprawnie i czy są bezpieczne.

Pierwszy link jest przekierowaniem pobierania z oryginalnego źródła Google, więc jest bezpieczne. A link bez przekierowania wygląda tak:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Więcej na temat pobierania rozszerzeń crx i tworzenia linków można przeczytać tutaj:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


PS. Kopiując link z podanej przez Ciebie strony wygląda on tak:

https://www.crx4chrome.com/go.php?p=339118&i=ecpipjjckcegdmapdifgigmempnikcjg&s=zsbiruZB8K.TE&l=https%3A%2F%2Fclients2.googleusercontent.com%2Fcrx%2Fblobs%2FAc1DaW8ku0_I7XZiIhY0DPgZIdYUdicHhFmLQL7xhj9AvP5f6PBV74WnjP_ipFP2Ip2ZYy75MLlQFZj9kno0_wRsRyqb3AA77i498fvX5q8CASVVAIwfAMZSmuUEj87I51_0dR-nOlVJG-lktE8CBA%2Fextension_1_9_0_0.crx

Ale można te znaczki %3A%2F łatwo zamienić na prawidłowe znaki korzystając ze strony
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. Po zdekodowaniu wygląda to tak:

https://www.crx4chrome.com/go.php?p=339118&i=ecpipjjckcegdmapdifgigmempnikcjg&s=zsbiruZB8K.TE&l=https://clients2.googleusercontent.com/crx/blobs/Ac1DaW8ku0_I7XZiIhY0DPgZIdYUdicHhFmLQL7xhj9AvP5f6PBV74WnjP_ipFP2Ip2ZYy75MLlQFZj9kno0_wRsRyqb3AA77i498fvX5q8CASVVAIwfAMZSmuUEj87I51_0dR-nOlVJG-lktE8CBA/extension_1_9_0_0.crx

Jak widać łatwo teraz skopiować źródłowy adres z domeny clients2.googleusercontent.com
 
Ostatnia edycja:
Pobrałam plik CRX, ale jak to teraz zainstalować tak, aby nie stracić zapisanych stron?

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- zawartość folderu najnowszej wersji dodatku. Nie wiem gdzie tam są te strony zapisane?
 
Pobrałam plik CRX, ale jak to teraz zainstalować tak, aby nie stracić zapisanych stron?

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- zawartość folderu najnowszej wersji dodatku. Nie wiem gdzie tam są te strony zapisane?
Zanim zaczniesz instalować to lepiej zrób sobie kopię chociaż samego profilu przeglądarki.
 
Nigdy mnie nie interesowało ani zastanawiało dlaczego linki wyglądają tak a nie inaczej, dlaczego jedne są krótkie a drugie długie i wyglądają jakby ktoś zasnął z głową na klawiaturze. Stronę dodałem do zakładek, może kiedyś mi się przyda.
Podziękował :dziękuję
Kto by pomyślał że na stare lata będzie mi się jeszcze chciało pobierać nauki. No cóż...człowiek całe życie uczy się czegoś.... zaczynałem na polibudzie od mikrokomputera IMZ-80... cóż to była z maszyna :szok system wgrywało się z taśmy magnetofonowej a jeśli do 20-tu sekund nie było prądu nie traciło się danych, taką miała moc.... w kondensatorach :sarkazm

PS no i przydał się fachowiec :)
 
BTW, znalazłam skracacz linków, który sobie radzi z tym badziewiem. Wcześniej testowałam kilka innych i chociaż działały w przypadku normalnych odnośników, to ten skracały z jakimś błędem i nie dało się otworzyć strony. Niemniej i tak to mało przydatne, bo zazwyczaj wysyłam komuś kilka odnośników, które numeruję i wtedy ta osoba może po prostu wpisać numer linku, do którego odnosi się w wypowiedzi. Tak jest o wiele czytelniej i wygodniej niż wysyłanie każdego odnośnika w osobnej wiadomości, a później jak ktoś mi wysyła odpowiedź do któregoś z nich, to mam problem znaleźć, który to był odnośnik. A już wysyłanie linka do strony z linkami jest totalnie bezsensowne. Także niestety, to dziwne rozwiązanie w nowym Freeztab jest dla mnie beznadziejne. Strasznie szkoda, że autor tak popsuł funkcjonalność tego dodatku :( Mógł przecież zrobić równolegle drugi i wtedy każdy by sobie wybrał wersję, która mu bardziej odpowiada
 
Back
Do góry