HD Cleaner czyści ustawienia wtyczek

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Po dłuższym testowaniu doszłam do tego, że to HD Cleaner czyści mi te ustawienia wtyczek, m.in. strony zapisane przez Freeztab i ustawienia Stylish oraz Checker Plus for Gmail.
Ustawiony jest na Domyślne czyszczenie. Zaznaczyłam w nim wyłącznie opcję Browser Cleaner i w ustawieniach mam zaznaczone:
- Cookies/Supercookies
- Historia Internetu
- Historia Pobierania

W Glary Utilities miałam też zaznaczoną Historię Internetu i wszystko po czyszczeniu było OK.
Dlaczego HD Cleaner robi mi takie szkody? I nawet nie wiem, czy to z powodu tej Historii Internetu czy jednak coś w tych ciastkach?
A to na razie jedyny cleaner, który czyści ciastka z zachowaniem wybranych :(
 
Ostatnia edycja:

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2255
Reakcje/Polubienia
311
Miasto
okolice internetu
Dlatego staram się nie szaleć i nie testować w ciemno programów (cudów), których przeznaczenia i funkcji do końca nie znam. Ostatnio licho mnie podkorciło - i kosztowało mnie to reinstalkę systemu. Poddaję pod rozwagę.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
No ale czym mam czyścić ciastka z zachowaniem wybranych? Nie mam żadnej bezpiecznej alternatywy, więc to mało pomocna porada.
Zainstalowałam jakiś dodatek do Slimjet, który miał czyścić wybrane ciastka, to po tygodniu używania zdechł
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35953
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo
Po dłuższym testowaniu doszłam do tego, że to HD Cleaner czyści mi te ustawienia wtyczek, m.in. strony zapisane przez Freeztab i ustawienia Stylish.
Zaznaczyłam w nim wyłącznie opcję Browser Cleaner i w ustawieniach mam zaznaczone:
- Cookies/Supercookies
- Historia Internetu
- Historia Pobierania

W Glary Utilities miałam też zaznaczoną Historię Internetu i wszystko po czyszczeniu było OK.
Dlaczego HD Cleaner robi mi takie szkody? I nawet nie wiem, czy to z powodu tej Historii Internetu czy jednak coś w tych ciastkach?
A to na razie jedyny cleaner, który czyści ciastka z zachowaniem wybranych :(
Ciekawe, testowałem sobie ten program i u mnie nic nie pomieszał w ustawieniach wtyczek.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
U mnie nie pomieszał, tylko usunął te ustawienia i moje pytanie jest o to, która opcja w nim za to odpowiada?
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2255
Reakcje/Polubienia
311
Miasto
okolice internetu
U mnie nie pomieszał, tylko usunął te ustawienia i moje pytanie jest o to, która opcja w nim za to odpowiada?
Opcja zaprzestania testów softu, którego się nie zna. Eksperymenty były dobre w szkole, na chemii.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35953
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo
Jak dobrze pamiętam to ten program ma kilka trybów czyszczenia ciastek coś w stylu domyślny, jakiś tam i zaawansowany więc zapewne tam trzeba szukać.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Opcja zaprzestania testów softu, którego się nie zna.
Taki mi tutaj polecono. Skoro jesteś taki mądry, to znajdź mi bezpieczny program do czyszczenia ciastek z opcją białej listy i obsługą Slimjet. CCleaner na Win 11 sobie nie poradził z tym, chociaż na Win7 to działało
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35953
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo
Ustaw na zaawansowane czy jak to się tam nazywa i odznaczaj.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Ustaw na zaawansowane
Zaawansowane to chyba właśnie najmniej bezpieczna opcja, a ja nie jestem na tyle zaawansowanym użytkownikiem, żeby wiedzieć co odznaczyć. I nie będę się tak bawić za każdym razem.
Moje pytanie jest o to, czy te ustawienia wtyczek znajdują się w Historii Internetu, czy jednak w tych ciastkach?
No ale skoro nikt nie wie, to pewnie będę musiała testować metodą prób i błędów :(
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2255
Reakcje/Polubienia
311
Miasto
okolice internetu
Taki mi tutaj polecono. Skoro jesteś taki mądry, to znajdź mi bezpieczny program do czyszczenia ciastek z opcją białej listy i obsługą Slimjet. CCleaner na Win 11 sobie nie poradził z tym, chociaż na Win7 to działało
Nie, nie jestem taki mądry. Ale nie zdaję się na automat, a potem nie płaczę. OXY dobrze napisał - myślenie nie boli.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- jeśli to są te ustawienia wtyczek, wtedy to opcja usuwania Cookies/Supercookies odpowiadałaby za owe szkody. Czy ktoś może potwierdzić, że widoczne na zrzucie opcje odpowiadają za te ustawienia wtyczek?
 
Do góry