Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowej.

SE7EN

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
1124
Reakcje/Polubienia
114
Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowej.

 
A

Anonymous

Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

Dzięki bardzo SE7EN :) Pewnie nie jednej osobie się przyda
 

vitio

Bardzo aktywny
Dołączył
4 Styczeń 2012
Posty
188
Reakcje/Polubienia
119
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

Super poradnik :) Dziękuję w swoim imieniu :)
Mam takie pytanie: ponieważ często zapisuje pliki w bardzo różnych lokalizacjach na zewnętrznych dyskach, które nie chciałbym żeby mi znikły gdybym zapomniał o ich przywróceniu i wyczyścił piaskownicę, to więc czy do folderów Szybkiego przywracania mogę dodać całe dyski (np. D:\, E:\) i wtedy gdziekolwiek (np. w jakieś ich podfoldery) coś zapiszę, to zawsze mnie zapyta czy ma przywrócić plik poza piaskownicę. Dodam, że na tych zewnętrznych dyskach nic nie instaluję, tylko sam zapisuję różne pliki, które oczywiście chcę aby mi przez przypadek nie znikły.
Czy jak tak zrobię, to rozwiążę mój problem i czy takie rozwiązanie jest bezpieczne?
 

SE7EN

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
1124
Reakcje/Polubienia
114
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

Jeśli dodasz całe dyski to reguły będą miały zastosowanie też do podfolderów :klawik.
 
A

Anonymous

Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

Oj kolejny dobry tutek. :)
Jak najbardziej.. :)
Aż sobie obejrzę go jeszcze raz. :)
 

Andy

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
1011
Reakcje/Polubienia
64
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

Dzięki SE7EN za fajny poradnik. Teraz czekamy na taki sam do BufferZone Pro jeśli znajdziesz oczywiście trochę czasu.
 

k1ub2a

Wygadany
Dołączył
3 Grudnia 2011
Posty
46
Reakcje/Polubienia
0
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

Świetny poradnik, bardzo pomógł mi zrozumieć Sandboxie. Piękne dzięki :) :piwko
 

grummer

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
457
Reakcje/Polubienia
2
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

Bardzo dobry poradnik. Ale dla większego bezpieczeństwa w pierwszej piaskownicy można ustawić, żeby tylko wybrane programy mogły łączyć się z internetem, czyli np przeglądarka, komunikator i coś tam jeszcze co sobie chcecie :) W ten sposób nawet jak złapiemy Keyloggera, to nic nie wycieknie do internetu :) Oczywiście opróżnianie piaskownicy należy tak ustawić, żeby po zamknięciu aplikacji opróżniał automatycznie. Najlepiej też umieścić folder piaskownic na innej partycji przeznaczonej do tego, aby nie defragmentować niepotrzebnie partycji z windowsem. Tyle ode mnie ;)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35999
Reakcje/Polubienia
25103
Miasto
Trololololo
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

ja w sumie w piasku nr1 odpalam przeglądary, klienty poczty, media playery, programy do PDFów i takie tam.Dodałem c:\windows jako tylko do odczytu, obniżyłem uprawnienia i włączyłem automatyczne sprzątanko.
 

1qaz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
4 Wrzesień 2010
Posty
551
Reakcje/Polubienia
89
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

Jestem już po wstępnej konfiguracji :) Ustawiłem prawie wszystko tak jak na filmiku tj.:
- dodałem nowy folder w szybkim przywracaniu
- automatyczne usuwanie zawartości piaskownicy
- migrację plików zwiększyłem do 1GB (tak jak na filmie)
- obniżyłem uprawnienia
- dostęp tylko do odczytu (c:\windows)
Mam pytanie odnośnie tej zakładki:
YimT4.jpg

Czy będzie niedobrze jeżeli nic nie zaznaczę? Chodzi o zakładkę (ClosedFilePath) 7:46 - na filmiku.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35999
Reakcje/Polubienia
25103
Miasto
Trololololo
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

1qaz napisał:
Mam pytanie odnośnie tej zakładki:
YimT4.jpg

Czy będzie niedobrze jeżeli nic nie zaznaczę? Chodzi o zakładkę (ClosedFilePath) 7:46 - na filmiku.
Tak, ja też tam nic nie dodałem.Możesz sobie jeszcze zrobić tak jak napisał grummer
dla większego bezpieczeństwa w pierwszej piaskownicy można ustawić, żeby tylko wybrane programy mogły łączyć się z internetem, czyli np przeglądarka, komunikator i coś tam jeszcze co sobie chcecie :) W ten sposób nawet jak złapiemy Keyloggera, to nic nie wycieknie do internetu
Choć ja tego też nie ustawiłem bo w pierwszej piaskownicy odpalam tylko przeglądarki, klienty poczty, czytniki pdf itp. oczywiście z auto czyszczeniem po zamknięciu.W sumie jakby tak dobrze ustawić sobie SB to i można tylko na nim smigać.
 

1qaz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
4 Wrzesień 2010
Posty
551
Reakcje/Polubienia
89
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

OK! jeszcze jedno pytanie. Czy mogę usunąć (z listy) to co w czerwonej ramce jeżeli wszystkie pobierane pliki będę "ładował" do D:pOBRANE Z NETA?
6lY2a.jpg

Przyzwyczajenie z Kaspra gdzie wszystko co miało zostać po zamknięciu piaskownicy ładowało się do jednego folderu o nazwie 'Bezpieczne uruchamianie' ;)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35999
Reakcje/Polubienia
25103
Miasto
Trololololo
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

możesz, choć ja tam nic ani nie dodawałem ani nie usuwałem, wszystko pobieram na pulpit.
 

grummer

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
457
Reakcje/Polubienia
2
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

grummer napisał:
Bardzo dobry poradnik. Ale dla większego bezpieczeństwa w pierwszej piaskownicy można ustawić, żeby tylko wybrane programy mogły łączyć się z internetem, czyli np przeglądarka, komunikator i coś tam jeszcze co sobie chcecie :) W ten sposób nawet jak złapiemy Keyloggera, to nic nie wycieknie do internetu :) Oczywiście opróżnianie piaskownicy należy tak ustawić, żeby po zamknięciu aplikacji opróżniał automatycznie. Najlepiej też umieścić folder piaskownic na innej partycji przeznaczonej do tego, aby nie defragmentować niepotrzebnie partycji z windowsem. Tyle ode mnie ;)

Dodam jeszcze, że w pierwszej piaskownicy można ustawić aby tylko wybrane programy mogły się uruchamiać (przeglądarki, komunikatory, PDF, pakiety office, multimedialne odtwarzacze itp.). W ten sposób żaden wirus nie ma prawa się włączyć.
 

SE7EN

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
1124
Reakcje/Polubienia
114
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

1qaz napisał:
...
Mam pytanie odnośnie tej zakładki:
YimT4.jpg

Czy będzie niedobrze jeżeli nic nie zaznaczę? Chodzi o zakładkę (ClosedFilePath) 7:46 - na filmiku.

Jeśli nie dodasz tam żadnej reguły prywatne dokumenty mogą zostać przechwycone przez programy uruchomione w tej piaskownicy (możesz też dodać całkiem inny folder w którym będziesz trzymał poufne pliki), OXYGEN THIEF nie musi tego używać bo ma Privacy Mode w AppGuard.

grummer napisał:
Bardzo dobry poradnik. Ale dla większego bezpieczeństwa w pierwszej piaskownicy można ustawić, żeby tylko wybrane programy mogły łączyć się z internetem, czyli np przeglądarka, komunikator i coś tam jeszcze co sobie chcecie :) W ten sposób nawet jak złapiemy Keyloggera, to nic nie wycieknie do internetu :) Oczywiście opróżnianie piaskownicy należy tak ustawić, żeby po zamknięciu aplikacji opróżniał automatycznie. Najlepiej też umieścić folder piaskownic na innej partycji przeznaczonej do tego, aby nie defragmentować niepotrzebnie partycji z windowsem. Tyle ode mnie ;)
...
Dodam jeszcze, że w pierwszej piaskownicy można ustawić aby tylko wybrane programy mogły się uruchamiać (przeglądarki, komunikatory, PDF, pakiety office, multimedialne odtwarzacze itp.). W ten sposób żaden wirus nie ma prawa się włączyć.

Oczywiście że można takie rzeczy robić w Sandboxie,dla bezproblemowej pracy programów kontrolowanych przez Sandboxie przy drugiej regule trzeba również dodać dodatkowe pozycje w ustawieniach Start/Run Access np. do przeglądarki java.exe, jqsnotify.exe, czytnik pdf pdf itp.
 
Do góry