Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowej.

artoor

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
1157
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Częstochowa
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

Czy oby na pewno pozostaje bez zmian? Z tego co mi wiadomo, jedynym rozwiązaniem Twojego problemu jest wersja płatna Sandboxie, chyba że ktoś zna inną metodę na osiągnięcie powyższego celu ;)
 

mavio

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Sierpień 2011
Posty
541
Reakcje/Polubienia
11
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

ikonka google chrome pozostała bez zmian,a uruchamia się w sanboxie na 100%, a wersje mam free;

po krótkim użytkowaniu mam pytanie:
czy Sticky Password i google talk, który sprawdza mi min. pocztę na gmailu można skonfigurować, aby działały na firefoxie uruchomionym w piaskownicy
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

czy istnieje możliwość, aby przeglądarka firefox nie zmieniła swojego logo po dodaniu do sandboxa, bo np. google chrome pozostaje bez zmian?
Pewnie lis to Twoja domyślna przeglądarka...a w takim razie Sbie domyślną przeglądarkę otwieraną pod swoim nadzorem "obdarza" swoją ikoną ....Kliknij na ikonę ->właściwości->zmień ikonę na lisa
Chrome nie zmienia .....pewnie niedomyślna przeglądarka i odpalana z menu kontekstowego ??
 

mavio

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Sierpień 2011
Posty
541
Reakcje/Polubienia
11
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

remool napisał:
czy istnieje możliwość, aby przeglądarka firefox nie zmieniła swojego logo po dodaniu do sandboxa, bo np. google chrome pozostaje bez zmian?
Pewnie lis to Twoja domyślna przeglądarka...a w takim razie Sbie domyślną przeglądarkę otwieraną pod swoim nadzorem "obdarza" swoją ikoną ....Kliknij na ikonę ->właściwości->zmień ikonę na lisa
Chrome nie zmienia .....pewnie niedomyślna przeglądarka i odpalana z menu kontekstowego ??
@remool dokładnie tak :piwko
dzięki za pomoc

pozostaje jeszcze problem:

czy Sticky Password można skonfigurować, aby działał na firefoxie,czy np. skype uruchomionymi w piaskownicy; to samo dotyczy, google talk, który sprawdza mi min. pocztę na gmailu i którym uruchamiam firefoxa, aby odczytać pocztę
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

Jeśli ktoś pod nadzorem Sbie uruchamia wiele programów, pobiera i przegląda różne nierzadko "dziwne" pliki i obawia się że dane te mógłby ktoś odczytać pomimo włączenia automatycznego czyszczenia pojemnika wystarczy tak ustawić piaskownicę aby po jej każdorazowym zamknięciu startował program Eraser który wielokrotnie nadpisze usuwane dane z jej kontenera

-Eraser
Eraser to darmowe narzędzie do całkowitego usuwania plików i folderów z dysku twardego tak aby nie było możliwe ich odzyskanie (jak ma to miejsce przy normalnym kasowaniu plików).
do pobrania

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Pobieramy, instalujemy i w opcjach Sbie ustawiamy zaprogramowane polecenie -usuń ..w tym przypadku Eraser 6
5aiDAv4.jpg

Od tego momentu po każdorazowym czyszczeniu piaskownicy czy to automatycznym czy ręcznym będzie startował Eraser i nadpisywał dane. Warto w opcjach wybrać rozsądną ilość przebiegów gdyż w innym razie może to trochę trwać
 

memnon

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
14 Luty 2014
Posty
1634
Reakcje/Polubienia
3948
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

mavio napisał:
remool napisał:
czy istnieje możliwość, aby przeglądarka firefox nie zmieniła swojego logo po dodaniu do sandboxa, bo np. google chrome pozostaje bez zmian?
Pewnie lis to Twoja domyślna przeglądarka...a w takim razie Sbie domyślną przeglądarkę otwieraną pod swoim nadzorem "obdarza" swoją ikoną ....Kliknij na ikonę ->właściwości->zmień ikonę na lisa
Chrome nie zmienia .....pewnie niedomyślna przeglądarka i odpalana z menu kontekstowego ??
@remool dokładnie tak :piwko
dzięki za pomoc

pozostaje jeszcze problem:

czy Sticky Password można skonfigurować, aby działał na firefoxie,czy np. skype uruchomionymi w piaskownicy; to samo dotyczy, google talk, który sprawdza mi min. pocztę na gmailu i którym uruchamiam firefoxa, aby odczytać pocztę

Jeśli chodzi o Sticky Password to rozwiązanie jest tutaj :

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
.
Mi dzięki temu Sticky Password w Firefoxie działa bez problemów .
W Chrome i Internet Explorer też ale jednak nie do końca poprawnie, tak jak bez Sandboxie .
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

Zaktualizowałem wczoraj Sandboxie free i nie działa mi w przeglądarce trzymanej w piaskownicy funkcja kopiuj/wklej :eek: (problem dotyczy tylko Sandboxie). Przy aktualizacji zachowałem dotychczasowe ustawienia. Czy gdzieś w ustawieniach mogę to poprawić?
___________________________________________________________________________
Nie wiem, czy to nie sprawka SpyShelter Firewall? Oczywiście musiałem przy aktualizacji Sandboxie parę reguł zatwierdzić, ale wszystkie akcje zezwoliłem. przeglądam też te reguły i nie ma tam nic na "nie".
___________________________________________________________________________
Aktualna wersja to 4.12. Zainstalowałem 4.08 i kopiuj/wklej działa :scratch
 

1qaz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
4 Wrzesień 2010
Posty
551
Reakcje/Polubienia
89
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

Manila napisał:
Zaktualizowałem wczoraj Sandboxie free i nie działa mi w przeglądarce trzymanej w piaskownicy funkcja kopiuj/wklej :eek: (problem dotyczy tylko Sandboxie).
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale u mnie działa kopiuj/wklej np. skopiowanie jakiegoś tekstu ze strony i wklejenie go np. do notatnika - wszystko OK!
Manila napisał:
Nie wiem, czy to nie sprawka SpyShelter Firewall?
Też mam SSFW i wszystko działa. Podczas aktualizacji kliknąłem: "zachowaj stare reguły dla pliku" czy coś takiego.
Manila napisał:
Aktualna wersja to 4.12.
Mam 4.12 (free) na XP i jak już wyżej napisałem wszystko działa. Moja przeglądarka to Firefox. Może problem tkwi w innym systemie? Wiem, że mój post niewiele pomoże ale przynajmniej będziesz wiedział, że u niektórych ten problem nie występuję.
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

W opcjach nie ma nic takiego :nea
Zainstaluj ponownie 4.12 i selektywnie wyłączaj inne programy zabezpieczające, SSF lub inne posiadane na kompku i może tym sposobem znajdziesz konflikt...dodam, ze u mnie k/w działa
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

1qaz napisał:
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale u mnie działa kopiuj/wklej np. skopiowanie jakiegoś tekstu ze strony i wklejenie go np. do notatnika - wszystko OK!.

Akurat u mnie to też działa (tzn.kopiowanie tekstu z przeglądarki będącej w piaskownicy do notatnika).
Nie działa kopiuj/wklej w samej piaskownicy, np. kopiowanie linków i wklejanie ich do nowej karty.

remool napisał:
W opcjach nie ma nic takiego :nea
Zainstaluj ponownie 4.12 i selektywnie wyłączaj inne programy zabezpieczające, SSF lub inne posiadane na kompku i może tym sposobem znajdziesz konflikt...dodam, ze u mnie k/w działa

Instalowałem i nic to nie dało. Zainstalowałem nawet Sandboxie na maszynie wirtualnej i tam wszystko jest OK. Przy nadpisywaniu wersji 4.12 potwierdziłem wszystkie reguły SSFW, ale k/w nie działa. Muszę zostać przy wersji 4.08 :( .
_____________________________________________________________________________
Spróbuję jeszcze wyłączyć Webroota, bo on też domagał się zatwierdzenia reguł (zezwoliłem, ale kto go tam wie).
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

Musisz nadal szukać konfliktu z programami ochronnymi/regułami bo ewidentnie tam leży problem skoro na VB działa Ci bez problemu
Edit Zainstaluj shadow defendera (masz wtedy pewność, że nic więcej już nie rozwalisz w systemie) i zacznij eksperymentować z regułami w SSFW i WR...usuń wszystkie, zmieniaj rób to do czasu aż znajdziesz rozwiązanie a wtedy restart systemu i wprowadź zmiany
 
A

Anonymous

Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

Manila a w jakim celu używasz Sandboxie przy SSF :scratch .
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

@up
Pewnie dlatego żeby odizolować przeglądarkę od systemu a także aby po jej zamknięciu usuwać setki jak nie tysiące niepotrzebnych plików które są tworzone podczas sesji :jezyk
 
A

Anonymous

Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

Legionisto nie pajacuj :lanie ,przecież dobrze wiesz jaki sens miało moje pytanie.
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

Nie dostrzegłeś ukrytego przekazu w mojej odpowiedzi :scratch :sarkazm
 
Do góry