Problem z uruchomieniem systemu

Kamelka

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
18513
Reakcje/Polubienia
39398
Miasto
Gdzieś w Polsce
Wyjęcie baterii biosowej nie pomogło.
Zaraz skorzystam z podpowiedzi FARMERA, może się uda... Jak nie to format i wtedy na czysty system zainstaluję Keriver 1-Click Restore Free i skoro mam zapisany obraz to spróbuję przywrócić system z snapshota. Zobaczymy czy zadziała.
FARMER - spitolił mi się stacjonarny.
 

FARMER

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
1 Lipiec 2010
Posty
948
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Piernikowo
Powinno Ci się udać przywrócić kopię przez keriver po formacie. Nieraz tak robiłem.
 

krakowiak25

Bardzo aktywny
Dołączył
2 Styczeń 2011
Posty
154
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Kraków
Kamelka napisał:
Dziś zainstalowałem Keriver 1-Click Restore Free i też zrobiłem snapshot, potem coś tam jeszcze z programami i restart... i komp się nie uruchamia. Na czarnym tle wyskakuje 11 linijek a'la:
Try (hd0,0): NTFS: No zhgrldr,
...
Try (hd0,3): non-MS: skip,
...
czy Try(hd1,2): invalid or null
...
i kursor miga... nic nie daje się wpisać
Ma ktoś jakiś pomysł, jak uruchomić 'łindołsa'? :diablo :cry: :oops:

Czy ty masz więcej niż jeden dysk twardy??
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36303
Reakcje/Polubienia
25404
Miasto
Trololololo
Trochę dziwne to wszystko, czy ty tego returnila instalowałeś na żywym systemie czy na virtualu ?
 

Kamelka

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
18513
Reakcje/Polubienia
39398
Miasto
Gdzieś w Polsce
krakowiak25 mam dwa twardziele i na nich kilka partycji
OT returnila instalowałem normalnie, w systemie i w nim czasami odpalam coś innego.
 

krakowiak25

Bardzo aktywny
Dołączył
2 Styczeń 2011
Posty
154
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Kraków
A zmieniałeś w biosie kolejność bootowania dysku?? może tam nasz przestawione i dlatego nie startuje dysk z systemem
 

Kamelka

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
18513
Reakcje/Polubienia
39398
Miasto
Gdzieś w Polsce
Po pierwszym formacie na czysty system wgrywam Kerivera. Nie ma okienka restore system do kliknięcia, wciskam więc uruchom ponownie, by uruchomić przywracanie z obrazu przed startem windowsa i... dalej to samo... :diablo

cosik źle robie?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36303
Reakcje/Polubienia
25404
Miasto
Trololololo
boot_menu1.jpg


Jak to nie ma okienka ? Powinno być takie jak powyżej.
 

Kamelka

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
18513
Reakcje/Polubienia
39398
Miasto
Gdzieś w Polsce
OT nie ma. Zaraz po pierwszym ekranie, jak uruchamia się komputer, wszystko się wiesza i dalej: Try....
Zainstalowałem Kerivera na służbowym lapku i tu jest okienko, bez problemu.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36303
Reakcje/Polubienia
25404
Miasto
Trololololo
Zainstalowałeś Kerivera 1CRP na świeżo zainstalowanym Windowsie i nie ma konsoli tak ? Podczas instalacji kerivera program pytał się gdzie ma być zainstalowana konsola, więc na jakiej partycji ją zainstalowałeś ( nie może być systemowa )
 

Kamelka

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
18513
Reakcje/Polubienia
39398
Miasto
Gdzieś w Polsce
Po kolejnym formacie zainstalowałem znowu Kerivera na czystym systemie. Uruchomiłem system ponownie, wstał bez tego zaje...nieciekawego Try coś tam, pozostawiłem ustawienia jakie mi zaproponował (wcześniej oba podawałem mu na innej, tej samej partycji, oczywiście nie systemowej) i w ustawieniach zaznaczyłem baseline snapshot. Bez ustawień jest tam obraz różnicowy i być może taki wcześniej zrobiłem. Pstryknął mi obraz, restart, pojawiła się konsola przed windowsem i obraz teraźniejszego czystego systemu i tego poprzedniego :D .
Udało się.

Dzięki wszystkim za pomoc.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36303
Reakcje/Polubienia
25404
Miasto
Trololololo
No dobra , fajnie że działa ale wiesz co spowodowało cały ten problem ?

wstał bez tego zaje...nieciekawego Try coś tam,
a co to jest to Try coś tam ?

Ok, dobra wiem, zapomniałem że pisałeś.
 

Kamelka

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
18513
Reakcje/Polubienia
39398
Miasto
Gdzieś w Polsce
Try coś tam było w pierwszym poście:
Kamelka napisał:
Dziś zainstalowałem Keriver 1-Click Restore Free i też zrobiłem snapshot, potem coś tam jeszcze z programami i restart... i komp się nie uruchamia. Na czarnym tle wyskakuje 11 linijek a'la:
Try (hd0,0): NTFS: No zhgrldr,
...
Try (hd0,3): non-MS: skip,
...
czy Try(hd1,2): invalid or null
...
i kursor miga... nic nie daje się wpisać
Ma ktoś jakiś pomysł, jak uruchomić 'łindołsa'? :diablo :cry: :oops:

...a problem chyba wynikał z braku obrazu baseline, był tylko jeden obraz differential lub gdy mi proponował zapis konsoli na dysku E jako Automatic i obrazów na D ja w obu przypadkach zaznaczałem dysk D. Na chwilę obecną nic innego nie przychodzi mi do głowy...
 

baarao7

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Listopad 2010
Posty
183
Reakcje/Polubienia
3
Być może problemem okazał się jednak wspomniany Returnil SS.
Kilka miesięcy temu system mi padł (też pojawił się czarny ekran, ale z napisem "Missing Operating System"). Podejrzewałam AyRecovery, który wcześnie odinstalowałam (miałam jednak wątpliwości, gdyż program odinstalowałam-kazał zrestartować komputer, laptop uruchomił się bez problemu, następnie komputer wyłączyłam, też bez problemu - czarny ekran pojawił się nast. dnia przy uruchamianiu kompa). Do tej pory nie wiem, co było przyczyną problemu.
Po lekturze tego wątku, pojawiających się tu sugestii - może problemem rzeczywiście był Returnil SS, który kilka dni wcześnie zainstalowałam na rzeczywistym systemie(innym programem, który wtedy instalowałam był Zemana Antilogger).
 
Do góry