Procesor Xeon

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10032
Reakcje/Polubienia
10668
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Czy warto kupować laptopa z procesorem Xeon?

To chyba musisz podać konkretny przykład albo pełną specyfikację i do czego ma być to komputer bo póki co to jest jak z pytaniem czy warto kupić auto z silnikiem 1.4.
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1090
Reakcje/Polubienia
44
Szukam laptopa do nauki fusion365, solidedge i innych typu CAD. Rozważałem "polizingowca" z i7 lub i5 a czasami pojawiają się xenony. Nie znam tych procesor i nie wiem co o nich myśleć.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19212
Reakcje/Polubienia
55934
Szukam laptopa do nauki fusion365, solidedge i innych typu CAD. Rozważałem "polizingowca" z i7 lub i5 a czasami pojawiają się xenony. Nie znam tych procesor i nie wiem co o nich myśleć.

Xeony są wydajniejsze od procków konsumenckich (wincyj rdzeniów, wincyj instrukcji, pamięci podręcznej, wincyj .....), bo przeznaczone na stacje robocze, serwery, itp Pod CAD-a jak najbardziej się nada, ale prundu weźmie wincyj od zwykłego proca ;)

Więc jeśli nie będziesz robił dużych projektów w Cadzie to może leppiej brać i7
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1689
Reakcje/Polubienia
1784
Chyba już żaden z Xeonów nie spełnia wymiagań technicznych Windows 11 (podobnie jak Pentium 6 i 7 generacji), więc trzeba się pogimnastykować by mieć aktualny asystem. A nawet jak się zainstaluje, to i tak nie wszystko działa. Używałem Xeonów latami. Na strychu mam jeszcze dwa MacPro dwuprocesorowe. Nie przystają jednak do współczesności z uwagi na głośność pracy, brak wsparcia szybkich dysków nvme, brak portów m.2 ale przede wszystkim ogromne zużycie prądu. Ogólnie to archeo komputerów.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19212
Reakcje/Polubienia
55934
Chyba już żaden z Xeonów nie spełnia wymiagań technicznych Windows 11

Wymienione procesory reprezentują modele procesorów, które spełniają minimalne wymagania dla obsługiwanych generacji procesorów, aż do najnowszych procesorów w momencie publikacji. Procesory te spełniają zasady projektowania dotyczące bezpieczeństwa, niezawodności i minimalnych wymagań systemowych systemu Windows 11.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1689
Reakcje/Polubienia
1784
p ,usisz sprawdzić konkretny model procesora czy jest jeszcze obsługiwany w W11, ale jesienią ma wyjść Windows 12 i to sie znowu może zmienić.
Dla przyładu miałem kupić niedawno procesor i płytę na podstawce Intel 1200 ale odradzono mi jako martwą technologię. Polecano Intel 1700 lub AMD AM5. A jeszcze jest prawdopodobne, że koleje kompy będę kupował już na procesorach Apple A3.
 
Do góry