Procesor Xeon

Czy warto kupować laptopa z procesorem Xeon?

To chyba musisz podać konkretny przykład albo pełną specyfikację i do czego ma być to komputer bo póki co to jest jak z pytaniem czy warto kupić auto z silnikiem 1.4.
 
Szukam laptopa do nauki fusion365, solidedge i innych typu CAD. Rozważałem "polizingowca" z i7 lub i5 a czasami pojawiają się xenony. Nie znam tych procesor i nie wiem co o nich myśleć.
 
Szukam laptopa do nauki fusion365, solidedge i innych typu CAD. Rozważałem "polizingowca" z i7 lub i5 a czasami pojawiają się xenony. Nie znam tych procesor i nie wiem co o nich myśleć.

Xeony są wydajniejsze od procków konsumenckich (wincyj rdzeniów, wincyj instrukcji, pamięci podręcznej, wincyj .....), bo przeznaczone na stacje robocze, serwery, itp Pod CAD-a jak najbardziej się nada, ale prundu weźmie wincyj od zwykłego proca ;)

Więc jeśli nie będziesz robił dużych projektów w Cadzie to może leppiej brać i7
 
Chyba już żaden z Xeonów nie spełnia wymiagań technicznych Windows 11 (podobnie jak Pentium 6 i 7 generacji), więc trzeba się pogimnastykować by mieć aktualny asystem. A nawet jak się zainstaluje, to i tak nie wszystko działa. Używałem Xeonów latami. Na strychu mam jeszcze dwa MacPro dwuprocesorowe. Nie przystają jednak do współczesności z uwagi na głośność pracy, brak wsparcia szybkich dysków nvme, brak portów m.2 ale przede wszystkim ogromne zużycie prądu. Ogólnie to archeo komputerów.
 
Chyba już żaden z Xeonów nie spełnia wymiagań technicznych Windows 11

Wymienione procesory reprezentują modele procesorów, które spełniają minimalne wymagania dla obsługiwanych generacji procesorów, aż do najnowszych procesorów w momencie publikacji. Procesory te spełniają zasady projektowania dotyczące bezpieczeństwa, niezawodności i minimalnych wymagań systemowych systemu Windows 11.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
p ,usisz sprawdzić konkretny model procesora czy jest jeszcze obsługiwany w W11, ale jesienią ma wyjść Windows 12 i to sie znowu może zmienić.
Dla przyładu miałem kupić niedawno procesor i płytę na podstawce Intel 1200 ale odradzono mi jako martwą technologię. Polecano Intel 1700 lub AMD AM5. A jeszcze jest prawdopodobne, że koleje kompy będę kupował już na procesorach Apple A3.
 
Back
Do góry