Przenoszenie przeglądarki: brak dodatków

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Zainstalowałam sobie na nowym lapku tą samą przeglądarkę (Slimjet 38.0.9), którą miałam na starym i wkleiłam profil skopiowany z tego starego, ale zniknęły wszystkie dodatki. Czy to znaczy, że samo przeniesienie profilu nie wystarczy i trzeba wszystkie rozszerzenia instalować od nowa? Jeśli tak, to da się to jakoś hurtem zrobić? Mam dużo dodatków...
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
Zainstalowałam sobie na nowym lapku tą samą przeglądarkę (Slimjet 38.0.9), którą miałam na starym i wkleiłam profil skopiowany z tego starego, ale zniknęły wszystkie dodatki. Czy to znaczy, że samo przeniesienie profilu nie wystarczy i trzeba wszystkie rozszerzenia instalować od nowa? Jeśli tak, to da się to jakoś hurtem zrobić? Mam dużo dodatków...

Przeglądarki oparte na Chrome/Chromium od którejś tam wersji nie pozwalają uruchomić dodatku po zmianie konfiguracji sprzętowej (Chyba chodzi o identyfikator dysku). Trzeba je ręcznie dodawać na nowo, bo nie słyszałem aby można to było zrobić hurtem.

Skopiowane dodatki zachowują jednak swoje ustawienia, więc jeśli dodasz dodatek na nowo ze strony Google to się odtworzą
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
2024-02-17-182120.png

- a co to są za opcje?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Jakaś kaszanka z tym pakowaniem. Pierwszy dodatek, który chciałam spakować, to mi wyskoczył monit, że jakiś klucz prywatny tam jest i mam go usunąć albo załadować stary, a skąd mam wiedzieć, co to za klucz i gdzie go szukać. Pominęłam ten dodatek i zaczęłam pakować inny, to mi znów wyskoczył monit, że brak jakiegoś manifestu :/
Wygląda, że jednak trzeba będzie zainstalować tak normalnie
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
A ze sklepu Google nie da się pobrać tych plików crx? Nie mogę znaleźć takiej opcji :(
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Jeszcze pytanie o kolejność. Najpierw instalować dodatki, a później podmienić profil na ten ze starego lapka, czy odwrotnie?
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
@yyy - ciekawe, i to mi zainstaluje tą przeglądarkę razem z dodatkami na nowym lapku z innym systemem (Win7 -> Win11)?
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
Jeszcze pytanie o kolejność. Najpierw instalować dodatki, a później podmienić profil na ten ze starego lapka, czy odwrotnie?

Najpierw podmień profil, a potem dodatki. Myślałem że Google sprawdza konfigurację sprzętową a on przypisuje dodatki do profilu.

Na stronie Hekasoft Backup & Restore o tym pisze:
Google Chrome security features deny restore extensions from another Chrome profile, but you can use Hekasoft Backup & Restore to export all the extensions to the desktop and save them in a folder to import in Google Chrome (or derived browsers).
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10643
Miasto
Somewhere over the rainbow.
@yyy - ciekawe, i to mi zainstaluje tą przeglądarkę razem z dodatkami na nowym lapku z innym systemem (Win7 -> Win11)?

Nie instaluj tego programu bo Ci się nie spodoba. Rób jak już zaczęłaś.
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
524
Reakcje/Polubienia
403
@yyy - ciekawe, i to mi zainstaluje tą przeglądarkę razem z dodatkami na nowym lapku z innym systemem (Win7 -> Win11)?
odpalasz ten program na kompie z przegladarka co juz masz wybierasz przeglądarke z listy tworzysz kopie.Na nowym kopie ilstalujesz przegladarke odpalasz ten program wybierasz z isty przeglądarke [przenosisz ten plik z backupem] i dajesz restore.
Edit: co do samego chrome nie wiem [nie używam] ,ale na centbrowser działa
 
Do góry