Router zamiast modemu vectry

China O'Brien

Świeżak
Dołączył
15 Grudnia 2023
Posty
32
Reakcje/Polubienia
48
Witam wszystkich. :england Ja z pytaniem czy jest taka możliwość, zmiany tego modemu od Vectry Technicolor cda2121 na router np: Tenda AC6,
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
dodam że nawet nie mam hasła do tego modemu i nie operuje u siebie. Pytam czy da się to zrobić ? Czy trzeba hasło i jakieś mostki tworzyć, dzwonić o przydzielanie Ip. itd. :?? Dziękuje.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10090
Reakcje/Polubienia
10717
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Witam wszystkich. :england Ja z pytaniem czy jest taka możliwość, zmiany tego modemu od Vectry Technicolor cda2121 na router np: Tenda AC6,
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
dodam że nawet nie mam hasła do tego modemu i nie operuje u siebie. Pytam czy da się to zrobić ? Czy trzeba hasło i jakieś mostki tworzyć, dzwonić o przydzielanie Ip. itd. :?? Dziękuje.

Kilka lat wstecz było tak, że ten ich sprzęt przestawiłeś na bridge i później podpinałeś swój. Nie wiem jak jest teraz ale podejrzewam, że nic się w tej kwestii nie zmieniło.
 

China O'Brien

Świeżak
Dołączył
15 Grudnia 2023
Posty
32
Reakcje/Polubienia
48
Kilka lat wstecz było tak, że ten ich sprzęt przestawiłeś na bridge i później podpinałeś swój. Nie wiem jak jest teraz ale podejrzewam, że nic się w tej kwestii nie zmieniło.
Dzięki. Rozjaśniłeś mi troche z tym przestawieniem na bridge. W tygodniu postaram się to ogarnąć bo nawet kabla utp mi brak.
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2190
Reakcje/Polubienia
2565
Miasto
Kraków
Problem stary jak świat, niestety operator nie zgadza się na używanie jako punktu końcowego swojego routera. Musisz ustawić router czy modem od operatora w tryb bridge. Router od operatora to nie tylko router to jeszcze narzędzie do testowania sieci, wykrywania awarii, ma po prostu kanał diagnostyczny. Osobiście mam Asusa podpiętego do routera UPC (teraz to już Play), niestety klamotów jest więcej, ale co zrobić :)
 
Do góry